tHHHHHh Win de nieuwe roman van P.F. Thomése! Zeeuwse wielerfans kunnen na Neeltje Jans nóg een dag genieten Word gratis lid, doe mee en win De onderwaterzwemmer! ZEELAND 21 Een dag na de Zeeuwse etappe kan in Belgische stad nog meer Toursfeer worden opgesnoven. Gesigneerde exemplaren.' #Twitter Dizzie.nl, dé boekensite van PZC. Al je favoriete boeken op één plek! Maak kans on 1 van de exemplareïl Ga naar Dizzie.nl/win Sporza Wielrennen @sporza_koers 2e kindje @Kristoffë7 komt goed op tijd voor #tdf. Was op 5 juli uitgerekend, dag 2 van #Tour Het weer 26° Celsius De bijnaam De Onoverwinnelijke prachtige locatie om het peloton te zien vertrekken. Het standbeeld van de Lange Wapper, de legenda rische reus uit de Antwerpse folk lore, staat bij de ingang en is een dankbaar object voor fotograferen de toeristen. Over reuzen gespro ken; vorig weekend deed theater gezelschap Royal de Luxe met haar enorme poppen de stad aan. Het bracht een miljoen bezoekers op de been, maar bij de Tourstart hoopt de stad op nóg meer men sen. „Met een bloementapijt op de Grote Markt, de reuzen van Royal de Luxe en vooral de Tour laat Ant werpen deze weken zien dat het veel te bieden heeft", zegt Johan Peters, die zich namens de stad Antwerpen met de Tourstart be zighoudt. Het stadsbestuur heeft een organisatiebureau in de arm genomen om het maximale eruit te halen. Peters: „Ze begeleiden ons en hebben ook de website ont wikkeld. Het is een hele operatie maar het is het allemaal waard." De stad heeft ook een oud-ren ner bij de campagne betrokken. Eentje die bekende dat hij elke keer weer een warm gevoel krijgt als hij langs Antwerpen rijdt. Op maandag 9 juli 2001 won Mare Wauters in het shirt van Rabo bank de tweede etappe van die Tour. Hij veroverde de gele trui en mocht de volgende dag als leider nog dagen van het algemeen klassement door zijn woonplaats Lummen fietsen. De hoofdstraat was geel geschilderd en Wauters kreeg van het peloton even de tijd om vrouw en kinderen te groeten en te knuffelen. Peters: „Mare zal maandag ook aanwezig zijn in Antwerpen. Hij was bij de officiële presentatie en heeft vorige week ook een bezoek gebracht aan de school Virgo Ma ria in Merksem." Die school won de speciale scholenactie rond de Tour de France, Wauters overhan digde de daarbij horende gele trui. Tijdens een bezoek aan Antwer pen is het zoals altijd druk op de Grote Markt, één van de toeris tische trekpleisters van Antwer pen. Vijf toerfietsers rusten even uit voor het stadhuis, waar straks de grote namen zullen staan. Als de meningen gepeild worden over de Tour de France wordt één ding duidelijk: de start van de Touretap pe is geweldig voor de stad. Voor veel Zeeuwen is het ook aantrekkelijk om, na de proloog in Utrecht en de etappe naar Neeltje Jans, op maandag dicht bij huis nog wat meer Toursfeer op te snui ven. De Grote Markt en de straten eromheen zullen volstromen, op de terrassen wordt het dringen ge blazen. Voor de provinciegenoten die graag een beetje Zeeland wil len ervaren in Antwerpen; u kunt onder meer bij restaurant Bella Pa tio terecht. Daar serveren ze, zoals in een met krijt geschreven tekst wordt benadrukt, een portie Zeeuwse mosselen. Over precies een week heeft de Tourkaravaan Zee land weer achter zich gelaten en is Antwerpen de volgende halte. Van Neeltje Jans naar de Grote Markt, van de wind en de Noordzee naar het kabbelen de water van de Schelde. Ook in de Belgische stad moet het bezoek van de Tour de France een feest worden en als de voortekenen niet bedriegen, komt dat helemaal in orde. Bij een bezoek aan Antwerpen kun je niet om de komst van de Tour heen. Overal wapperen gele banners, met drie renners erop: eentje in de gele trui, één in de groene en één met het bolletjestri cot aan. Twee borden op die ban- De renners starten maandag ter hoogte van Het Steen, het oudste bewaarde gebouw van Antwerpen ners laten de renners zien wat ze voor de kiezen krijgen. De etappe van Antwerpen naar de Muur van Hoei is volgende week maandag 154 kilometer lang, Parijs wordt pas over 3164 kilometer bereikt. Waar de presentatie van de ren ners op de Grote Markt zal plaats vinden, is de start een paar hon derd meter verderop. Ter hoogte van Het Steen, het oudste bewaar de gebouw van Antwerpen, een Alles voor boekenliefhebbers: Recensies Boekennieuws Blogs Winacties P.F. Thomése MAANDAG 29 JUNI 2015 Sprinter Alexander Kristoff werd afgelopen week voor de tweede keer vader. De baby werd pas op 5 juli, de tweede dag van de Tour, verwacht. «V Het weer op Neeltje Jans op zondag 5 juli: Neerslag: 2 mm Wind: 5 (west) (Bron: Weerplaza.nl) Alejandro Valverde heeft een lange erelijst; zo werd hij giste ren nog kampioen van Spanje. Hij is echter ook de renner die al jarenlang aan het gebruik van doping wordt gelinkt. Zijn bij naam El Imbatido, De Onover winnelijke, stamt uit zijn jeugdja ren toen hij tussen zijn tiende en dertiende alles won waaraan hij meedeed. Vanwege zijn be trokkenheid bij de dopingaffaire Operación Puerto werd hij twee jaar geschorst. In 2011 keerde hij terug, maar de twijfel over hem blijft, door de doping. Dat spul dat je het gevoel geeft dat je onoverwinnelijk bent... Morgen: 'The Terminator' Antwerpen kleurt geel Mare Wauters neemt in 2001 de gele trui in ontvangst nadat hij de etappe naar Antwerpen heeft gewonnen. De Belg is nu één van de ambassadeurs van de Touretappe die maandag in Antwerpen start, foto Jasper Juinen/ANP door Barry van der Hooft onderwaterzwemmer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24