I Goes ziet heil in verbod softdrugs buitenlanders Automatenhal in Nieuwstraat-Zuid blijft een punt van verwarring Organisatie kijkt tevreden terug op 35e editie volksfeest Terneuzen "1 ZEEUWS-VLAANDEREN 19 ww.HAVENDAGEN-TERNEUZEN.nl Havendagen trekken tienduizenden bezoekers naar de Zeeuws-Vlaamse kust. Dit schip is hele maal van hout, zou je niet zeggen hé?" Cock Renirie lacht. Hij is de se cretaris van de stichting die met de oude mijnen veger Bernisse. De Bernisse is een van de schepen die op de Terneu- zense Havendagen zijn te bezoe ken. Logisch ook wel dat een mij nenveger niet van staal is. Er wordt immers ook jacht gemaakt op mijnen die op magnetisme af gaan. Er valt veel te leren en te bekij ken. Mensen lopen met hoofd om hoog naar de enorme mast van de drijvende bok Cormorant te kij ken en struikelen bijna over ka bels en richels, kinderen staren dromerig voor zich uit vanuit de cockpit van een Fi6 die de lucht macht meenam. De landmacht presenteert zich en de Nationale Reserve vraagt aandacht. Er is ker mis, er vliegt een helikopter rond vluchtrondjes, er is muziek, er is een markt, er is bier en er is goed weer. Havendagen-voorzitter Pim Broekhuysen kijkt zeer tevreden terug op de editie van 2015. „Het was bom-, en bom-, en bomvol en gelukkig goed verspreid over het terrein. Boven verwachting. Tij dens het vuurwerk stond de dijk stampvol. Een schatting van het aantal bezoekers is moeilijk te ge ven maar er zijn zeker tienduizen den mensen geweest verspreid over de dagen. Tijdens de opening van de Ha vendagen zei Broekhuysen het al, de Havendagen hebben drie pij lers: de sponsors, de vrijwilligers en de drankomzet. Met het laatste is het prima gegaan. „We hebben veel te danken aan het mooie weer. En ik zei het al eerder, we hebben een zeer 'innemend' pu bliek." 4 GOES. Het ingezetenencriterium (i-criterium), wat inhoudt dat al leen inwoners van Nederland softdrugs mogen kopen in coffee shops, werpt in Goes vruchten af. Volgens burgemeester René Verhulst is de drugsoverlast sindsdien afgenomen. Verhulst zei dat in het Radio i-programma De Ochtend, waar in hij reageerde op het feit dat Eindhoven stopt met de handha ving ervan. Eindhoven heeft nu liever dat buitenlanders kopen in shops waar nog controle is. Verhulst noemt dat 'naïef. Volgens hem bestaat het risico dat wanneer steden het i-crite- rium loslaten, buitenlandse drugstoeristen er van uitgaan dat dat in alle steden zo zal zijn. „In Zeeland was voor 2013 sprake van behoorlijke drugsoverlast, maar we hebben twee jaar heel actief gehandhaafd en dat heeft zijn vruchten afgeworpen." Vol gens Verhulst is het een 'illusie' te denken dat er geen straathan del meer zal zijn als het i-crite rium wordt losgelaten. De drie Zeeuwse 'coffeeshop gemeenten' Goes, Vlissingen en Terneuzen hebben onlangs de ge zamenlijke afspraak om het i-cri- terium te blijven handhaven nog maals bekrachtigd. Dat hield wethouder Frank van Hulle tijdens de commissieverga dering bestuur en middelen vol. Directeur Alexander Loontjens be weerde eerder in een heel duidelij ke brief met uitleg aan het ge meentebestuur anders. Volgens Loontjens was er een duidelijk uitgewerkt plan aan de gemeente gepresenteerd dat hele maal spoorde met de voorwaarden en beperkingen die het college van B en W eerder al had opge legd: geen gokhal in gebieden waar de jeugd zich meestal op houdt. Volgens de ondernemer voldeed de locatie Nieuwstraat- Zuid aan alle regels. VVD'er George Meij vroeg Van Hulle wat de reden was om het plan van Loontjens af te wijzen en te kiezen voor een alternatief met kantoren, winkeltjes en apparte menten. Trouwens, vond Meij, wie was het college dat het een oordeel mocht vellen over de eco nomische haalbaarheid van het plan? Was dat niet des onderne mers? Van Hulle hield vol dat er voldoende met Loontjens was ge sproken, zowel bestuurlijk als amb telijk en dat het plan dat de onder nemer indiende 'te globaal' was. Aannemer Van der Poel en Clavis stonden ook niet te juichen, waar door de financiële ondersteuning weer op het bordje van Terneuzen kwam. Loontjens had, vond Van Hulle, met een beter businessplan moeten komen. In september wordt de kwestie verder bespro ken in de commissie. Loontjens vindt nog dat B en W hem met een kluitje in het riet hebben gestuurd en verkeerde ar gumenten gebruiken om Terneu zen te vrijwaren van een gokhal. Dat publiek keek ook naar de wedstrijden die stillaan bij de Ha vendagen Terneuzen horen. De Havendagen kennen drie pijlers: de sponsors, de vrijwilligers en de drankomzet Op het Veerplein streden de sterkte mannen van Zeeland voor de titel Sterkste man van de Ha ven. Pim de Jonge uit Goes ging er met die titel vandoor. En tegen over de sterke mannen gingen hef truckchauffeurs de concurrentie aan voor de titel Beste heftruckrij der van Zeeland. Dit jaar was Kees Haak degene die het best presteer de in onder andere basketballen met de heftruck. De PZC roeiwedstrijden wer den gewonnen door het team Schuttevaer dat drie voorgaande jaren ook de snelste in de sloep bleek. In de finale wist Schutter- vaer de concurrenten de Ruwe Bolsters te verslaan bij het ronden van de boei. Schuttevaer deed dat net iets strakker waardoor het team voor de vierde keer de titel in de wacht sleepte. MAANDAG 29 JUNI 2015 'Het was bom- en bomvol' door Guido van der Heijden door door Luc Oggel door Wout Bareman TERNEUZEN. Recreatiesporten Zee land heeft wel degelijk bij de ge meente aangeklopt voor steun bij de bouw van een automatenhal, een bowlingcentrum en een pool biljartcentrum in Nieuwstraat- Zuid in Terneuzen. Havendagenvoorzitter Pim Broekhuysen is dik tevreden over de belangstelling, foto's Ronald den Dekker De roeiwedstrijden vormen een vast onderdeel van de Havendagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22