Counting Crows en Blo£ twee families die zich verwant voelen ZOMERPRKKET FEELG00DR0MRN8 bij elke artiest was het zaterdag genieten 29," ZEELAND 17 De Amerikaanse muzi kanten van Counting Crows zijn goed be vriend geraakt met Blof. Ze wilden dolgraag nog eens op Concert at Sea spelen. Zanger Adam Duritz en gitarist David 'Im- my' Immerglück leggen uit waar om. Immy: „De organisatie van Blof lijkt net een familie, zo hecht. Bij ons is dat ook zo. Een geweldige groep mensen, cool people. Muzi kaal klikte het meteen." Duritz: „Beide bands bestaan al lang. De meeste mensen van onze crew hebben we al een jaar of twintig, Blof werkt ook met vaste mensen. Dat is best zeldzaam. Veel bands huren tijdelijk mensen in. Bij ons is het geen wiskunde, dat je kijkt hoe je snel het meeste kunt verdienen. Ik begrijp dat wel, dat mag, maar daardoor vallen bands sneller uit elkaar. Bij ons staat niet het persoonlijke belang voorop, maar de muziek en de band. Daardoor voelt het als een familie. Daar zit je nu eenmaal aan vast. (Wijst op Immy:) Je denkt toch niet dat ik met hem speel omdat ik hem zo leuk vind?" Duritz: „We zijn allemaal one take Charlies. In de studio proberen we iets in één keer goed op te nemen, of hooguit in twee takes. Maar drie, nee toch? Zo jutten we elkaar op. Ik weet nog goed dat Peter Sla ger me uitlegde welke woorden hij had gekozen voor zijn verta ling van 'Holiday in Spain'. Ik was overrompeld, zo goed als dat was gedaan. Ik moest voor onze geza menlijke versie ook een paar nieu we regels verzinnen. Dat zette me onder druk, ik wilde niet voor hem onderdoen. Die gezonde riva liteit, dat is iets wat Blof én Coun ting Crows hebben, dat komt echt niet van één kant. Vrijdag zagen we Blof het festival openen met covers. I was pissed. Ze hadden ons gevraagd om mee te doen, maar we hadden geen tijd om het goed voor te bereiden. Maar toen ik naast het podium zat, had ik spijt." Immy: „De setting is uniek. En doordat Blof het zelf organiseert, voelen muzikanten zich welkom." Duritz: „Als het aan mij lag, kwa men we hier elk jaar, maar ons ma nagement vindt het te Neder lands. In de Heineken Music Hall staan we voor onze eigen fans, hier komen veertigduizend men sen voor een programma met gro tendeels Nederlandse bands. Dat zijn een heleboel mensen die we nog met onze muziek kunnen ver overen. Ik vind dat geweldig." Bestel nu op pzc.nl/webwinkel Nu 4 boeken voor de prijs van 3 Geniet deze zomer van dit eigentijdse en romantische feelgoodpakket Droom heerlijk weg bij sprankelende, scherpzinnige en vermakelijke verhalen. Deze romans zijn perfect voor een luie zomerdag, want als u eenmaal begint kunt u ze moeilijk wegleggen! Dit pakket bestaat uit de volgende romans: Hou je mond - Sophie Kinsella Zwaar verliefd - Chantalvan Gastel Ik krijg je wel - Sophie Kinsella Het hart van een vrouw - Cathy Kelly van een zwaa elders 59,95 lezersprijs hou mond! de stemming te krijgen. Neder lands- of Engelstalig, gevoelig of stevig rockend, het maakte haar niks uit. Daarna was het hoofdpo dium voor Rowwen Hèze, de Lim burgse feestband die zijn dertigja rig bestaan viert. En er inderdaad een feestje van maakte, volgens het op het drumstel geschreven motto: ballades beer. Chef s Special bewees het Umo- ja Podium, waar de band vorig jaar nog stond, ruimschoots te zijn ontgroeid. Na een enerveren de set, met reggae-ritmes die het zomerse gevoel alleen nog maar versterkten, wisten ze tienduizen den mensen te verleiden tot een afsluitende samenzang. 'In your arms' was daarvoor ook wel het perfecte liedje. De grootste naam van het festi val, Counting Crows, heeft voor een Nederlands publiek wellicht de minst bekende liedjes, maar dat bleek geen bezwaar. Zanger Adam Duritz bewees dat hij een verhalenverteller is die, onder steund door uiterst ervaren muzi kanten, met alleen zijn stem en zijn mimiek toeschouwers naar een andere wereld kan brengen. Duritz en gitarist David Immerglück keerden nog even te rug tijdens het optreden van Blof, voor een gezamenlijke uitvoering van 'There is a light that never go out' van The Smiths en - hoe kan het ook anders - 'Holiday in Spain', hun gezamenlijke num mer één-hit. De verlichte tele foons van duizenden toeschou wers zorgden daarbij voor een sprookjesachtig tafereel. Het is een greep uit de hoogte punten. Net als vrijdag eerde Blof vorige week overleden Thé Lau, met een meeslepende uitvoering van 'Blauw' - met een geheel blauw podium - en een overdon derende versie van 'Iedereen is van de wereld'. En voerde Ken ny B zijn kanjerhit 'Parijs' uit met Blof. Ook hij had eerder op de dag op het Umoja Podium gestaan. Waar ook Matt Simons imponeer de. Wat een luxe, zo'n program ma. En Typhoon? Die komt heus nog wel een keer op het Zeeland podium. MAANDAG 29 JUNI 2015 Wat is die muzikale klik? Kijk voor de complete versie van dit interview en voor verslagen en video's op www.pzc.nl/ concertatsea Wat maakt Concert at Sea voor jullie zo bijzonder? Zanger Adam Duritz over zijn band en Blof: „We zijn allemaal one take Charlies, proberen het in de studio in één keer goed op te nemen." CAI HY KELLY het Ia Joshua Nolet, de zanger van Chefs Special, wist met zijn band tienduizen den te verleiden tot een samenzang, foto's Lex de Meester Directeur Lesley Grieten nuanceert dat Concert at Sea mogelijk een driedaags festival wordt. „In alle euforie dromen we daar wel eens van. Dat is het." Het Umoja Podium was eigenlijk te klein voor Typhoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18