Sloggi 2 slips 1 gratis Sibv&H Ingezetenen PZC COLOFON Autogek Op elk moment, op elke plek, Tiende editie van Concert at Sea kent, mede door het ideale weer, alleen maar hoogtepunten. 16 ZEELAND COMMENTAAR De drie burgemeesters in Zeeland die een coffeeshop binnen hun grenzen hebben, zijn niet van plan het voorbeeld van hun Eindhovense collega Rob van Gij zel te volgen. Die wil, bij wijze van proef, de verkoop van wiet aan mensen die niet in Nederland wonen toestaan. Re den: het ingezetenen-criterium werkt straathandel in de hand. Straathandel is in het verleden reden geweest om de verkoop van softdrugs te faciliteren. Hoe gemakkelijker klanten aan hun joint je kunnen komen, des te minder kans op overlast in de buurt. In Terneuzen gaf die filosofie coffeeshop Checkpoint de ruimte te groeien en te bloeien totdat de wal van justitie het gedoogschip Hoe gemakkelijker klanten aan hun jointje kunnen komen, des te minder kans op overlast in de buurt. keerde. Zolang softdrugs in de schemerzone worden verkocht en in de onderwereld gekweekt, is het onverstandig om de afzet markt voor hennepproducten te vergroten. De Goese burgemeester René Ver hulst noemt de gedachtengang van Van Gijzel naïef. Hij wijst op het risico dat als buitenlanders in een paar grensgemeenten wel kom zijn in coffeeshops, drugstoeristen denken dat dit overal het geval is. Met alle ellende voor omwonenden vandien. De grensgemeenten doen er goed aan één lijn te trekken, zoals de Zeeuwse burgemeesters dat doen. T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Kleine Amir uit Vlissingen heeft de zelfde afwijking als zijn moeder: het kind is amper tweeënhalf, maar weet nu al veel automerken van elkaar te onderscheiden. Zodra ze zich op de openbare weg be geven, krijgen alle Volvo's, BMW's, Mercedessen, Volkswagens, Audi's en Citroëns een persoonlijke begroeting van het ventje. Apetrots is zijn moe der dan. Toen ze laatst door de Vlissingse Bloe- menlaan fietsten, zagen ze een goud kleurige variant uit de oude Mercedes E-klasse. „Kijk", zei moederlief „een ordinaire pooierbak!" Haar zoon glun derde van oor tot oor. Wéér een auto merk geleerd! Concert at Sea rustig verlopen De politie kijkt tevreden te rug op Concert at Sea. Tach tigduizend mensen bezoch ten het tweedaags festival. De politie meldde enkele in cidenten. Een 44-jarige man werd aangehouden omdat hij een agent had ge slagen nadat hij op zijn ge drag was aangesproken. Een 38-jarige vrouw gebeur de hetzelfde vanwege het maken van een slaande be weging en het vernielen van een camerahelm van een politiebiker. Een 50-jari- ge automobilist die een ver keersregelaar bedreigde be landde ook in de cel. Verder werd een dronken man van het festivalterrein gezet en daarna door de po litie aangehouden. A58 komende nacht afgesloten Vanwege de laatste werk zaamheden bij de Kreekrak- bruggen bij Rilland is de A58 Goes richting Bergen op Zoom in de nacht van maandag op dinsdag afge sloten van 19.00 tot 06.00 uur. De versmalde rijstro ken worden omgebouwd tot rijstroken van de norma le breedte. Ook worden plaatselijk herstelwerkzaam heden uitgevoerd aan het asfalt op de autosnelweg. Het verkeer wordt omge leid via de N289. Gouden Prokkel MEE Zeeland MEE Zeeland is een van de winnaars van de Gouden Prokkel, een prijs voor ini tiatieven die leiden tot een ontmoeting tussen mensen met en zonder verstandelij ke beperking. De prijzen werden vrijdag door staats secretaris Martin van Rijn in Utrecht uitgereikt. MEE Zeeland kreeg de prijs in de categorie Prokkelstage. Scooterrijdster botst op auto Een 41-jarige inwoonster van Terneuzen is zaterdag avond rond zeven uur ge wond geraakt bij een onge luk op de Schoolweg in Ter neuzen. De vrouw reed op haar scooter toen een 22-ja- rige Bredase uit het parkeer vak reed en de scooterrijd ster over het hoofd zag. De vrouw botste op de auto en kwam ten val. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. Vipkaarten voor Tour te winnen Met een wedstrijd van de provincie zijn twee kaarten voor het Vipdorp van de Tour op Neeltje Jans te win nen. Belangstellenden moe ten kort aangeven waarom zij voor deze kaarten in aan merking willen komen. Inzenden voor woensdag 12 uur via tour@zeeland.nl. BROUWERSDAM. Eigenlijk vatte rapper Typhoon het mooi sa men. „Wat een vibe, wat een prachtige sfeer, wat een liefde." Hij riep het nadat hij nog maar twee lied jes had gespeeld, tegen een menig te die in de ge schiedenis van Concert at Sea nog nooit zo groot was geweest voor het wat kleine re Umoja Po dium. Hij had midden op de zater dagavond ook het hoofdpodium met gemak aan gekund, maar die plek was logi scherwijs vergeven aan - vóór hem - de Amerikaanse band Counting Crows en - na hem - gastheer Blof. En die bewezen ook dat ze daar thuishoren. Het is verleidelijk om Typhoon tot de topper van Concert at Sea uit te roepen. Zijn vrolijke muziek, vol jazzy blazersklanken, vloeiende raps, swingende ritmes en bon kende beats, zette de Brou- wersdam in vuur en vlam. Maar zaterdag toonden alle arties ten zich van hun beste kant, gehol pen door het ide ale festivalweer. Van de Middel burgse school- band Peer, ope- ningsact op het Umoja Podium, tot uitsmijter Blof. Op elk moment van de dag, op elke plek van het festivalterrein, bij elke artiest, was het zaterdag genieten. Het kostte Miss Montreal geen enkele moeite het publiek aan het begin van de middag in LAATSTE WEEK SPECIAALZAAK Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales reeio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl SCHARENDIJKE GOES MIDDELBURG TERNEUZEN NEELTJE JANS 'Wat een vibe, wat een liefde' door Ernst Jan Rozendaal Opmerkelijkste moment van het festival was toen zanger Adam Duritz van Counting Crows de muziek stillegde omdat een beveiliger Bas Kennis van Blof voor het podium wilde wegsturen. „Hey man, you can't do that. That's the pianoplayer of Blof." Het kostte Miss Montreal geen enkele moeite het publiek aan het begin van de middag in de stemming te krijgen. ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17