111 Concert at Sea bruist op eerste dag Ina's fiets na vijfjaar terug Water verjaagt bewoners 'Zij was de liefde van zijn leven' Tientallen doden door aanslagen in Frankrijk, Koeweit en Tunesië. De boodschap is helder: niemand is veilig. IS viert wrang verjaardagsfeestje Toerisme Tunesië dupe aanslag Dader Frankrijk 'keurige vader' Toeristen willen naar huis Tourmagazine ROTTERDAM. Voor de fabrieksdi recteur in het Franse Saint-Quen- tin-Fallavier zou het een normale werkdag worden. Hij werd het slachtoffer van de eerste IS-ont- hoofding in Europa. De badgas ten in het Tunesische Sousse had den zich opgemaakt voor een zor geloze dag in de zon. Minstens 37 van hen vonden de dood, tever geefs vluchtend voor een kalasjni- kov. De overtreffende trap van Isla mitische Staat bleek gisteren nóg een extra tree te tellen. Niet eens zozeer in gruwelijkheid: de mid delen die vermoedelijke IS-terro- risten in Frankrijk, Koeweit en Tu nesië toepasten zijn het afgelopen jaar al meer dan eens beproefd. Onthoofding, zelfmoordaansla gen en openbare executies: ze kleuren de bloedrode geschiede nis van de organisatie, die over morgen precies een jaar geleden haar kalifaat stichtte. Groot verschil met de eerdere gruwelijkheden is echter dat de slachtoffers, zeker in Frankrijk en Tunesië, nooit één seconde het gevoel zullen hebben gehad dat ze doelwit waren. Bij eerdere aan slagen was dat anders. De gekid napte journalisten, de koptische christenen in Libië, zelfs de car toonisten van Charlie Hebdo: ze realiseerden zich dat ze in meer of mindere mate gevaar liepen. De verantwoordelijkheid voor de aanslagen in Tunesië en Frank rijk is nog niet opgeëist, maar de boodschap die van de serie ter reurdaden uitgaat is helder: de westerling is nergens veilig. Hij niet alleen. In het Syrische Koba- ni vonden de afgelopen dagen minstens 146 burgers de dood bij aanvallen door Islamitische Staat, in Koeweit vielen zeker 27 do den. Volgens Interpol-baas Jürgen Stock, die alle getroffen landen gisteren hulp toezegde bij het on derzoek naar de terreur, tonen de aanslagen de 'werkelijk mondiale dimensie van de huidige terroris tische dreigingen'. Internationaal is met grote verbijstering en ver ontwaardiging gereageerd op de terreur. „Opnieuw is de jonge Tu nesische democratie een schiet schijf geworden van diegenen die chaos en haat willen zaaien", stelde Merkel in haar condolean ces aan de Tunesische president. „De aanslag van vandaag ver sterkt onze vastberadenheid om met al onze kracht uw land bij te staan in de strijd tegen terreur." De Nederlandse premier Mark Rutte stelt dat 'onze rechtstaat sterker is dan terreur'. „Het beste antwoord dat we kunnen geven aan deze achterlijke idioten die aanslagen plegen, is door te gaan met de manier van leven zoals we dat gewend zijn." WESTKAPELLE. Gestolen in Zoute- lande, vijfjaar later teruggevon den in Breda: Ina Minderhoud kon haar oren niet geloven toen de politie haar belde dat haar fiets terecht was. En ze kwamen hem nog bij haar afleveren ook. MIDDELBURG. De bewoners van twintig flatwoningen in de Mean derlaan in Middelburg moesten gisteravond hun huizen verlaten, omdat er wateroverlast was ont staan door een lekkage in een hoofdleiding. De brandweer kneep de leiding dicht om de lekkage te stoppen. Daarna werd samen met Woon- goed, de eigenaar van de flats, de ernst van de schade onderzocht. De bewoners werden ondertussen op straat opgevangen. Bij het slui ten van de krant was nog onduide lijk of zij gisteravond nog naar hun woningen zouden kunnen te rugkeren, of de nacht elders zou den moeten doorbrengen. Maatje Verhelst (foto) ver dronk tijdens de watersnoo dramp van 1953, een maand voor dat ze zou trouwen met Nico Flik- weert. Vorige week werd Maatje ge- vonden en dat leidde tot emoties bij Jan Piet Flikweert, de zoon van Nico. „Mijn vader heeft nooit iets over haar losgela ten", zegt hij nu. „Maar zij was de liefde van zijn leven." ZEELAND 1,4 5 www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 27 juni 2015 257e jaargang nr. 149 Los nummer €2,70 Abonneeprijs 1,11 o Licht wisselvallig De toppers, het rittenschema, de shirts en: hoe raak je fit voor een Tourstart? Albert Verlinde: 'Ik heb nog wel wat te verwerken, denk ik' Een gewonde wordt verzorgd op het strand van Sousse in Tunesië. Een jonge Tunesiër richtte er een bloedbad aan. foto Jawhara FM/AP Onverwacht doelwit door Sander van Mersbergen Lees verder pagina 2 t/m 5 Pagina 12 en 13 Leven in de schaduw van de ver dronken verloofde O Zeeland 3: Gestolen fiets na vijfjaar terug 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1