Kok in spe Joost leert in Yerseke over oesters m Jaap Huissoon houdt van oude én nieuwe racefietsen Verdacht van mensensmokkel Opschudding in Zierikzee: in de vroege ochtend werden daar twee mensensmokkelaars opgepakt. Politie zoekt Marktplaats-oplichter Een Nederlandse politie-een- heid en agenten van de federale gerechtelijke politie Oost-Vlaande ren deden gisterochtend vroeg een inval in een woning aan de Krammerstraat in Zierikzee. De in val omstreeks 6.15 uur was onder deel van een lopend onderzoek van de Belgische politie. In de herfst van vorig jaar kreeg de Belgische politie in her Gentse Drongen de twee verdachten van Albanese origine in het vizier. „Zij maken deel uit van een criminele organisatie. Mogelijk hebben ze mensen gesmokkeld en minderja rige slachtoffers gemaakt", vertelt een woordvoerster van het Bel gische parket. Op het moment van arrestatie bevonden zich verschillende per sonen in de woning, onder wie een vrouw die onwel werd. Er kwam voor haar een ambulance. „De ambulance hoefde haar uitein delijk niet mee te nemen en zij is niet betrokken bij het onderzoek", laat de woordvoerster weten. „Al les is verder goed verlopen en de samenwerking met Nederland is prima." Het Belgische parket heeft Nederland verzocht tot uitleve ring van de twee Albanezen. De inval zorgde in de Krammer- straat voor opschudding. Een buurtbewoonster schrok 's och tends wakker van het arrestatie team dat zich met geweld toegang verschafte tot de woning. „Dan sta je meteen naast je bed hoor", ver telt de inwoonster van de Kram merstraat, die liever niet met haar naam in de krant wil. „De voor- en achterdeur werden met geweld open gemaakt, met zo'n deurram- mer. Er was een arrestatieteam van een man of tien. Ze hebben nog flink moeten klunen door al het zand in de straat, want alles is opgebroken. De oorspronkelijke bewoner van het huis is volgens de buurtbe woonster al enige tijd afwezig, maar in de tussentijd werd het huis bewoond door andere men sen, onder wie de twee verdach ten. „Voor die bewoner hield ie dereen in de straat het huis in de gaten. Dat er bijvoorbeeld geen ste nen door de ruit worden gegooid. Daardoor viel het op dat er al de hele week Belgische auto's rond het huis stonden, wat we vreemd vonden." MIDDELBURG. Een onbekende man heeft zeker dertig mensen opge licht via Marktplaats.nl. Een 20-ja- rige Middelburgse deed op 13 april aangifte van diefstal van haar bankpas. Het bleek dat tien tallen mensen hadden gereageerd op een advertentie op Markt plaats en geld naar de rekening van de gestolen bankpas hadden overgemaakt. Vervolgens was met deze bankpas een paar dui zend euro gepind bij een bank in Middelburg. Tips: 0900-8844. De Westerschelde vero verde gisteravond een stukje Zeeuws-Vlaan deren. Tot verdriet van de actiegroep Red onze Pol ders. Secretaris Magda de Feijter repte van een 'zwarte dag'. „Deze daadwerkelijke eerste ontpolde- ring roept bij ons grote afschuw op." Red onze Polders kwam dan ook niet kijken hoe het zilte zee water bezit nam van een nieuw buitendijks natuurgebiedje. Voor medewerkers van aanne mer Van Oord en Rijkswaterstaat was het overstromen van tot het o-niveau verlaagd stuk dijk in de zeewering echter een feestje waard. Zij hielden een barbecue op het door Van Oord aangelegde tien meter hoge plateau waar over een paar jaar 250 vakantie bungalows moeten verrijzen. Een aantal medewerkers, on der wie de woordvoerders van Van Oord en Rijkswaterstaat, had de rust niet om te eten. Zij keken gespannen wanneer het eerste Westerscheldewater door de bres in de oude dijk zou stromen. Om gevingsmanager Anton van Ber- chum van Rijkswaterstaat had er op gerekend dat tussen zeven en half acht het water de nieuwe 'baai' in zou stromen. Maar om 'Schorren en slikken remmen het water af, het wordt dus alleen veiliger in het gebied' half negen sijpelde er alleen nog wat water door een verbindings geultje. „Zo zie je maar dat de na tuur zich nooit helemaal laat stu ren", lachte Van Berchum. Delen van de dijk bleven bij hoog tij zichtbaar, maar na half tien stroomde het zoute water wel meer dan een uur lang stevig het nieuwe buitendijkse natuurge bied in. De 75 hectare horen bij de compensatiemaatregelen voor de twee laatste verdiepingsoperaties van de Westerschelde. Het na tuurgebied, dat nu in een soort baai tussen Perkpolder en Wals oorden ligt, wordt omzoomd door een nieuwe zeedijk. Die is overal minstens 8,65 meter en bij het plateau voor de toekomstige bungalows zelfs tien meter hoog. Peter van Gelderen van aanne mer Van Oord verzekert dat de dijken nog steviger zijn dan vroe ger door het gebruik van hydro- blocks en betonzuilen. „In totaal hebben we 5,5 kilometer nieuwe dijk aangelegd. We maken de dij ken nu nog netjes af en asfalteren de weg over de dijk." Vanaf het pad hebben natuur liefhebbers straks prachtig zicht op het nieuwe natuurgebied. Er gaan nog dertig, veertig jaar over heen vóór er echte schorren en slikken liggen. Van Berchum: „Maar bij elke vloed wordt zand en slik afgezet en komen bodem diertjes mee. Voor vogels is het snel meer dan rustgebied." www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 26 juni 2015 Zeeland PAGINA 9 Bendeleden van hun bed gelicht door Sophie Stockman ZIERIKZEE. In Zierikzee zijn gister ochtend twee Albanezen gearres teerd door de Belgische politie. Ze worden verdacht van mensensmok kel met minderjarige slachtoffers. Een historisch moment: het eerste Westerscheldewater sijpelt de polder in. foto Ronald den Dekker door René Hoonhorst Anton van Berchum,Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 88