Cultuurbeleid op komst HTIfl l 'Liever wc dan onderzoek bieb' 28 JUNI 6 BEVELANDEN en THOLEN Volgens platform is er bij meerdere doelgroepen behoefte aan sanitaire voorziening in binnenstad Goes. Minder poespas mobiel parkeren Kir Royal geeft concert in kerk Dik achtduizend uur stage Echt qO€ GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ElHTGOES.NL In de regio Escaperoom komt naar Scherpenisse Kamerkoor Musica Cordis geeft concert Strandje Hansweert krijgt nieuw zand Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl Tholen heeft wandelnetwerk Roep om openbaar toilet blijft door Luc Oggel GOES Het Platform voor Mensen met een Functiebeperking (PMF) in Goes blijft aandringen op de komst van een Integraal Toeganke lijk Openbaar Toilet (ITOT) aan de oostzijde van de binnenstad. Het platform kwam die uitdruk kelijke wens gisteravond nog eens toelichten tijdens de raadscommis sievergadering. Bestuursleden René Saat en Jeroen Doene zou den graag zien dat een deel van het geld dat is overgebleven van het masterplan Binnenstad daar voor wordt gebruikt, temeer om dat de boot vanuit de gemeente tot nu toe is afgehouden met het argument dat er geen geld was. Volgens de bestuursleden is er be hoefte aan zo'n voorziening aan de oostkant, niet alleen voor men sen met een beperking, maar ook voor ouders met kleine kinderen en toeristen. De toiletvoorziening in de bibliotheek is niet afdoende, want niet altijd toegankelijk en bo vendien moet eerst een sleutel worden gehaald. Daarnaast schort het aan de bewegwijzering, maar de bieb is zelf ook niet happig op te veel wc-klanten. De dertig mil le die de gemeente wil uittrekken voor een onderzoek naar de toe komst van de bibliotheek vindt Doene veel geld. „De burger heeft meer aan een voorziening." Een verplaatsbare, zelfwerkende unit zou wat betreft het PMF ook een optie kunnen zijn. Probleem is dat college en raad al een besluit hebben genomen over het overschot masterplan Bin nenstad, dat is namelijk bestemd voor de herontwikkeling van Slot Oostende. Saat en Doene realise ren zich dat ze aan feitelijk te laat zijn, maar zouden graag zien dat hun wens in het oog wordt gehou den. „Gelet op de spreiding zou de Oostwal wel de beste plek zijn", gaf wethouder Loes Meeu- wisse toe. GOES. Automobilisten die in Goes met hun mobiele telefoon parke ren, hoeven vanaf medio volgende maand niet langer hun 'transpon- derkaart' op hun dashboard te leg gen. Door die kaart, waar een nummer op staat, kan een parkeer- controleur zien dat er is betaald. Straks is dat niet meer nodig en wordt het kenteken gescand. Goes is een van de weinige steden waar de pas nog zichtbaar moet zijn. tchtO»""1 HEINKENSZAND. De gemeenteraad van Borsele toonde zich in grote lijnen tevreden over de Kaderno ta. In deze nota worden de uit gangspunten vastgelegd voor de begroting die verderop in het jaar wordt vastgesteld. Dat wil niet zeggen dat alle partijen het hele maal eens zijn met het college. D66 diende een motie in waarin werd gevraagd om subsidiebeleid te ontwikkelen voor musea en cul turele instellingen. D66 was niet de enige partij die hier aandacht voor vroeg. Ook de VVD vroeg of er nu geen oplossing gevonden kon worden voor de hoge leges die het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp moet betalen. Wethouder Conny Miermans zegde toe in 2016 met de raad in discussie te gaan over de kaders waar het nieuwe beleid aan moet voldoen. Dat was voldoende voor D66 en de motie is niet in stem ming gebracht. SCHERPENISSE In navolging van Middelburg krijgt ook het eiland Tholen een Escaperoom. Dat is een interactief spel waarbij een groep mensen zich vrijwillig in een kamer laat opsluiten. Door middel van het zoeken naar aanwijzingen en het oplossen van raadsels moeten de deelnemers de kamer binnen een uur verlaten. Op Tholen is het the ma de Duikschool, vernoemd naar de vorige functie van het gebouw naast Brasserie de Zeester in Scherpenisse. De streefdatum voor opening is donderdag 10 juli. 7 Het Goese Beiaardconcours telt zaterdag zeven internationale kandidaten. Vanaf 11.00 uur bespelen zij het carillon, om 15.30 uur wordt in de Manhuistuin bekend wie de winnaar is. Dat is tevens de beste luisterplaats. KWADENDAMME Kamerkoor Musica Cordis uit Goes geeft morgen om 20.00 uur een concert met het programma Corpus in de Bonifaciuskerk in Kwadendamme. Het koor staat on der leiding van Hans Smout. Me dewerking wordt verleend door Stephan Krekelberg (saxofoon). De presentatie is in handen van Jopke van der Borgt. Toegang kost 10 euro, kinderen tot en met 18 jaar gratis. HANSWEERT Bureau Zeeweringen brengt deze week 750 kuub zand aan op het strandje bij Hansweert. Aanvanke lijk was het de bedoeling om het zand alleen te zeven om stenen te verwijderen. Er bleken echter zo veel stenen en puin aanwezig te zijn, dat het strandje na de afvoer ervan te laag kwam te liggen. Nieuw zand wordt deze week met vrachtwagens aangevoerd. Een deel ervan spoelt overigens na ver loop van tijd weer weg. GOES Opening expositie Galerie Van den Berge aan de Westwal 45 in Goes opent zaterdag om 15.00 uur de laat ste tentoonstelling van het seizoen. Axel Reusch uit Duitsland exposeert schilderijen en de Spanjaard Her- nan Ardila Delgado werken op papier. De tentoonstelling is geo pend tot en met 25 juli, waarna er een zo- mersluiting volgt tot en met 4 september. KORTGENE Toertocht De toertocht Cycle THOLEN for Hope, een rit over 1200 kilometer, doet morgenmiddag cam ping en villapark De Paardekreek in Kortge- ne aan. Tussen 12.30 en 13.00 uur wisselen bijna driehonderd fiet sers elkaar af. De Cycle for Hope is een toertocht waarbij de deelnemers in esta fettevorm in twee da gen 1200 kilometer fietsen. GOES Bierproeverij Eric's Bar aan de St. Ja- cobsstraat in Goes houdt zondag vanaf 15.00 uur een bier proeverij. Deze wordt begeleid door bierkenner en -liefhebber Jan Pas- sieux van het bier- brouwersgilde de Del tabrouwers. Er worden bieren blind geproefd en be oordeeld. Het thema van de proeverij is 'vrouwen en bier'. Zangvereniging Kir Royal uit Sint Annaland verzorgt morgen om 19.30 uur een concert in de rooms-katholieke kerk op de Markt in Tholen. Koperensemble Avancement verleent medewer king aan dit concert. Koor en en semble staan onder leiding van di rigent Pierre van Broekhoven. Naast de titelsong Zomer in Zee land zingt Kir Royal vierstemmige nummers uit haar repertoire. Toegang tot het concert kost 5 eu ro, inclusief koffie of thee. Kaar ten zijn te koop bij Groente- en fruitwinkel Delicious in Tholen, Boekhandel Heijboer in Sint-An- naland en bij Leen's Barbershop in Oud-Vossemeer of telefonisch: 0166- 652747. GOES. 8159 uur. Zolang hebben ruim 250 leerlingen van het Goe se Lyceum dit schooljaar maat schappelijke stage gelopen. Opval lend, want deze stage is geen ver plicht onderdeel meer voor leer lingen van middelbare scholen. De rijksbijdrage voor zowel scho len als gemeenten is per 1 januari vervallen. Het Pontes Goese Ly ceum, Pontes Bergweg en het Cal- vijn College zijn echter zonder de rijksbijdrage doorgegaan met de maatschappelijke stage. De scho- GOES Grote kerk, 10.00-17.00 uur -Ex- positie 'En Pas sant'; Zorgcentrum Ter Weel, 13.00-16.00 uur - Fitness voor men sen met een licha melijke beperking; Grote kerk, 20.00 uur - Orgelconcert Arno van Wijk HANSWEERT Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur - Biljart KAPELLE Cederhof, 08.00-21.00 uur - Expositie Tonny Fassaert KATS Galerie Kats, 13.00-17.00 uur - Ex positie 'Ploum en Capello, Brothets in Art" YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Trefpunt (Moer- plein), 13.00 -17.00 uur - Biljarten; Res- to VanHarte, Moer- plein 73,18.00 uur - Zeeuwse avond met oa muziek en een quiz len doen dat omdat zij onder an dere het verantwoordelijkheidsge voel bij leerlingen willen stimule ren. Gisteren kregen de leerlin gen hun certificaat uitgereikt in Goes, waarbij wethouder Jo-An- nes de Bat aanwezig was. Het aantal uren stage loopt overi gens nog op, want Stef de Groot (foto), leerling van het Goese Ly ceum, gaat deze zomervakantie nog een week stage lopen in een weeshuis in Hongarije, foto Mechteld Jansen THOLEN Het eiland Tholen heeft sinds woensdag zijn eigen wandelnet werk. Dat omvat de dorpen Stave- nisse, Sint Annaland, Oud-Vosse- meer, Sint Philipsland en Anna Ja- cobapolder en telt 122 kilometer aan routes. De routes rondom de dorpen, zogenaamde ommetjes, zijn via enkele langere routes aan elkaar gekoppeld, zodat er een wandelnetwerk ontstaat. Het net werk van 28 kilometer loopt over onverharde wegen, waarvan 12 ki lometer over boerenlandpaden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 86