KORT NIEUWS Challenger Zeeland 5 Erelijst Middelburg Op de een of andere manier lukt het mij maar niet om hier het toernooi te winnen. Maar bon, misschien lukt het me bij een vierde keer De zo gewenste speler Oud-winnaar krabbelt op Van der Meet dubbelt Finales op zaterdag en Niels Desem uit Gent spelen dicht bij huis. Beiden zouden na meerdere verloren finales het toernooi wel eens willen winnen. Miels Desein JESSE HUTA GALUNG THOMAS SCHOOREL DOOR ROELAND VAN VLIET ou het er dan nu van ko men? Niels Desein stond al drie keer in de finale van de Driekleur Challen ger Zeeland, maar won het toernooi nog nooit. De Belg speel de liefst achttien partijen in Middel burg, een aantal waaraan alleen Mat wé Middelkoop ook kwam. Samen stonden ze tweemaal in de eindstrijd en beide keren - in 2010 en 2012 - zegevierde de Bredanaar. De der de keer, in 2013, was Amsterdammer Thomas Schoorel degene die de Belg van de eindzege afhield. Na afloop ver zuchtte hij: „Op de een of andere ma nier lukt het mij maar niet om hier het toernooi te winnen. Maar bon, mis schien lukt het me bij een vierde keer." Vandaar dat hij terug is. Middel koop is er dit jaar niet bij, Schoorel wel. Maar die is inmiddels ver wegge zakt op de ranking. De Belg, die in eer dere jaren ook hoog stond op de plaat singslijst, heeft dus weer goede kan sen. Desein maakte begin dit jaar een klapper. Hij won in Glasgow voor de eerste keer in zijn carrière een challen ger (42.500 dollar aan prijzengeld), na al bij 22 futures met de hoofdprijs aan de haal te zijn gegaan. De rechtshandi- ge Gentenaar steeg zo'n vijftig plek ken op de wereldranglijst en staat sindsdien tussen de 150e en 170e plaats. Eerder deze week speelde Desein nog in de voorrondes van Wimble don. Hij kwam echter niet ver op het Londense gras. Maandag sneuvelde hij in de eerste ronde. Eerder probeer de hij zich bij de Australian Open en op Roland Garros door de kwalifica ties heen te slaan. Positief was wel zijn debuut in de Davis Cup, in het voorjaar. Hij kwam in Luik bij de ontmoeting met Zwit serland uit in het dubbelspel, samen met Ruben Bemelmans. Ze wonnen de partij met 3-1 en de Zwitserse equipe - zonder Roger Federer en Stanlislas Wawrinka - werd met een 3-2-nederlaag naar huis gestuurd. VRIJDAG 26 JUNI 2015 WEL EENS DE FINALE WINNEN De Driekleur Challenger Zeeland begon in 2010 met een toernooi voor mannen en vrouwen. In 2013 waren de rolstoeltennis sers er voor het eerst bij. Mannen 2010 Matwé Middelkoop (Ned) 2011 Yannick Mertens (Bel) 2012 Matwé Middelkoop (Ned) 2013 Thomas Schoorel (Ned) 2014 Thiago Monteiro (Bra) Vrouwen 2010 Angelique van der Meet (Ned) 2011 Bibiane Schoofs (Ned) 2012 Kirsten Flipkens (Bel) 2013 Irena Pavlovic (Fra) 2014 Evgeniya Rodina (Rus) Rolstoel (alleen mannen) 2013 Berry Korst (Ned) 2014 Rody de Bie (Ned) Jesse Huta Galung is de speler die men bij de Driekleur Chal lenger Zeeland zo graag wilde hebben. Vorig jaar kwam de voormalige tophonderdspeler al in beeld bij toernooidirec teur Sander van Buren. De in Limburg woonachtige toptennis- ser meldde zich op het laatste moment aan, maar toen wa ren de wildcards al vergeven. Dit jaar is hij er wel bij. Van Buren legde hem in februari al min of meer vast. Hij probeerde zich afgelopen week nog te plaatsen voor het hoofdschema van Wimbledon, maar slaag de daar niet in. Hij verloor in de eerste voorronde. In Middel burg is Huta Galung wel kansrijk om ver te komen. De 29-jarige tennisser had zijn beste periode van half 2013 tot maart 2014. Twee jaar geleden won hij vier challengers, waaronder die in Scheveningen, en behoorde vervolgens meerdere maanden tot de beste honderd spelers van de we reld. Zijn hoogste positie was de 91e plek. Thomas Schoorel is in twaalf maanden zo'n 1200 plekken ge duikeld op de wereldranglijst. Dat komt doordat de boomlan ge Amsterdammer van mei 2014 tot april 2015 geen interna tionale toernooien kon spelen en bijna al zijn rankingpunten kwijtraakte. De 26-jarige hardhitter wordt al lange tijd achtervolgd door blessureleed. Dit keer zat zijn schouder hem weer eens in de weg. In maart maakte hij zijn rentree bij een nationaal rang- lijsttoernooi in Beverwijk (dat hij won) en in Antalya volgde zijn internationale comeback. Hij probeert nu beetje bij beetje op te krabbelen. In 2013 zat Schoorel in een vergelijkbare situatie toen hij naar Middelburg kwam. Hij was - door die schouder - afgezakt naar de 450e plaats. Maar hij kwam, zag en overwon. In zijn vijf wedstrijden op het gravel van MLTC zegevierde hij steeds in twee sets en stond hij in totaal slechts 22 games af. Angelique van der Meet, afkomstig uit 's-Heer Abtskerke, nam een jaar geleden af scheid van het proftennis. Na haar verloren finale tegen de Russin Evgeniya Rodina gaf ze aan dat een schouderblessure haar tot die beslissing dwong. Te vaak ondervond de Bevelandse hinder van het gewricht en er was geen uitzicht op snelle verbetering. In 2015 is ze terug bij de Driekleur Challen ger Zeeland. Ze is ambassadrice van het toernooi en zal gaan dubbelen. Een maand geleden kwam Van der Meet tij dens de eredivisie ook al uit in het dubbel spel. Met haar team De Lobbelaer (Zeven bergen) haalde ze de halve finales van de play-offs. In verband met de finish van de Touretappe op Neeltje Jans (zondag 5 juli) worden de fi nales van de Driekleur Challenger Zeeland en de Welzorg Challenger Zeeland (rolstoel- tennis) dit jaar op zaterdag gespeeld. Hier door rijden de sportevenementen elkaar niet in de wielen. Dit besluit had wel enige gevolgen voor de weekplanning. Het kwalificatieschema be gint voor zowel de mannen als de vrouwen al volop op zaterdag. De eerste partijen in het hoofdschema zijn op maandag. De finales van het open toernooi en het jeugdtoernooi zijn wel op zondag. Een deel hiervan kan op het center court gespeeld worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69