4 Challenger Zeeland Op wie moet je komende week letten? Drie verwachte smaakmakers bij zowel de mannen als de vrouwen. Lesley Kerkhove uit Zierikzee Lesley Kerkhove Eigenlijk een future Ongelukkige voltreffer Al veel ervaring met finales Lesley Kerkhove begint mee te tellen in het inter nationale tennis. De nu 23-jarige Zierikzeese klimt niet snel op de we reldranglijst, maar ze stijgt wel aldoor. Ze heeft al jaren geen serieuze terug val meer gehad. De mensen om haar heen roemen het doorzettingsvermo gen van de Schouwse. Zelfheeft ze al meermaals aangegeven dat het leven van een beginnend prof er niet eentje is van rozengeur en maneschijn. Maar ze houdt vast aan haar droom om de top honderd te bereiken. De Driekleur Challenger Zeeland is voor Kerkhove 'thuiskomen'. Ze kan thuis slapen, haar familie en vrienden kunnen eenvoudig komen kijken en het Zeeuwse publiek is op haar hand. Als de Zierikzeese op het center court speelt, zitten de tribunes vol. Er staat natuurlijk wel druk op haar - want ie dereen verwacht dat ze ver komt - maar ze is wel in een vertrouwde om geving. In de voorgaande vijf edities pres- teerde Kerkhove goed. In 2010 haalde ze meteen de finale. Hoewel ze vanwe ge een nederlaag tegen Angelique van der Meet de titel niet pakte, was ze toch meer dan tevreden. Na een perio de van blessures was ze helemaal te rug. Een jaar later slaagde ze er weer in een plek in de finale te veroveren. Tot ieders verrassing, want ze was met een wildcard toegelaten. Kerkhove verloor wederom, nu van Bibiane Schoofs. Dit jaar is ze als nummer één van de plaatsingslijst de grote favoriet voor de titel. Kerkhove is het toernooi dat haar zo goed gezind is trouw gebleven, ter wijl veel andere speelsters uit de top driehonderd voor een ander evene ment hebben gekozen. Dat heeft te ma ken met de verlaging van het prijzen geld. De Schouwse kan daardoor in Middelburg weliswaar ook niet veel punten sprokkelen voor de wereldrang lijst, maar daar heeft de organisatie wat op gevonden. Om haar carrière toch een boost te geven, is er dinsdag tijdens het toernooi een speciale spon soravond voor Kerkhove. SUSANNE CELIK QUIRINE LEMOINE KERKHOVE EN DESEIN WILLEN NU EINDELIJK De Driekleur Challenger Zeeland is dit jaar formeel geen challenger, maar een future. Dat komt door de inhoud van de prijzenpot. Voor zowel de mannen als de vrouwen is er in 2015 15.000 dollar aan premiegeld. Bij challengers moet er minimaal 25.000 dollar beschikbaar zijn voor één van de sekses. Van 2011 tot en met 2014 was dat in Mid delburg nog wel het geval bij de vrouwen. Bij een future zijn ook minder punten te ver dienen voor de wereldranglijst. Opvallend is dat het bij de mannen net iets anders is dan bij de vrouwen. Het schema is in Middel burg: Winnaar 27 (m) 25 (v) Verliezend finalist 15 (m) 15 (v) Halvefinalist 8 (m) 9 (v) Kwartfinalist 3 (m) 5 (v) Tweede ronde 1 (m) 1 (v) Eerste ronde - (m) - (v) Het gebeurt zelden in het tennis, een diskwalificatie. De Zweedse Susanne Celik overkwam het een paar maanden ge leden. Bij een 25.000 dollartoernooi in Arizona raakte ze na een game in de derde set met een bal een lijnrechter die ac tief was bij een wedstrijd op een court ernaast. De umpire en de hoofdscheidsrechter waren onverbiddelijk: de twintigjarige Scandinavische verloor de partij en kon naar huis. Dat besluit kwam voor Celik als een totale verrassing. Vol gens haar was er geen opzet in het spel en was het weg slaan van de bal geen uiting van frustratie (hoewel ze de tweede set net had verloren). Ze sloeg de ballen terug naar tegenstandster, zodat die kon gaan serveren. Dat Celik wel degelijk kan tennissen, heeft ze al laten zien. In mei van dit jaar bereikte ze haar hoogste positie op de we reldranglijst: 217. In totaal won Celik drie ITF-toernooien. Be gin dit jaar debuteerde ze in het Fed Cupteam van Zweden. Al twee keer boekte Quirine Lemoine een toernooizege in Middelburg. In het dubbelspel. De speelster uit Woerden hield in 2010 samen met Sabine van der Sar het Zeeuwse koppel Angelique van der Meet en Bernice van de Velde van de eindoverwinning af. Drie jaar later vormde ze met de 0e- kraiense Maryna Zanevska het beste duo. Een finaleplaats in het enkelspel is dit jaar een reële optie. Ze staat immers hoog op de plaatsingslijst. Lemoine reikte vorigjaartotde kwartfinales. Daarin werd ze uitgeschakeld door de latere toernooiwinnares, de Russin Evgeniya Rodina. De linkshandige pupil van coach Fred Hemmes heeft al veel finale-ervaring. En vaak bracht ze het tot een goed eind: ze won negen ITF-toernooien in het enkelspel en tien keer zege vierde ze in het dubbelspel. Haar laatste succes dateert van augustus 2014. Dit kalenderjaar wil het echter nog niet zo lukken en kwam ze nergens verder dan een tweede ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68