Challenger Zeeland 3 Zeeuwen die het toernooi bezoeken, zullen trots zijn dat het er zo Zeeuws uitziet Bij de zesde editie van de Driekleur Challenger Zeeland is het prijzengeld voor de vrouwen verlaagd van 25.000 naar 15.000 dollar, maar dat ziet toernooidirecteur Sander van Buren niet als zwaktebod. „De balans is nu beter. Toernooi directeur uitstek! Negen dagen vol internationaal tennis en nevenevenementen Het internationale tennis toernooi in Middelburg en Oost-Souburg kan tegen een stootje. Het wegvallen van de subsi die van zowel de provincie als de ge meente Middelburg noemt toernooidi recteur Sander van Buren weliswaar „een aderlating", maar hij heeft met een scala aan sponsoren „tot op zekere hoogte" de klap kunnen opvangen. „We hebben tegenwind, maar Finan- cieel is het evenement nog steeds ge zond." Wel heeft de organisatie gekeken naar de verdeling van het geld. Er is minder gaan zitten in de prijzenpot en meer in het opzetten van de zoge noemde side-events. „De balans is nu beter", vindt Van Buren. „Het totale toernooi heeft weer een upgrade gekre gen." In Middelburg is men overigens niet over één nacht ijs gegaan om de premies bij de vrouwen te verlagen. Er is 15.000 in plaats van 25.000 dollar te verdelen. „We hebben uitvoerig overlegd", stelt de toernooidirecteur. „Natuurlijk met Lesley Kerkhove, de enige Zeeuwse die we nog in het prof tennis hebben. Zij snapte het wel. Ik heb wel tegen haar gezegd: we kun nen je niet de punten voor de wereld ranglijst bieden, maar willen je wel op een andere manier tegemoet komen. Met sponsoren van de challenger gaan we haar carrière ondersteunen." Ook de tennisbond KNLTB zag het positieve in van de stap naar 15.000 dollar. „Met 25.000 dollar ben je net niet aantrekkelijk genoeg voor speel sters als Kiki Bertens, Richel Hogen- kamp, Indy de Vroome, Michaëlla Krajicek en Arantxa Rus", zegt Van Bu ren. „Dan kun je volgens de bond be ter wat lager gaan zitten. Dan bied je Nederlandse talenten een podium. Bo vendien creëren we op deze manier ge lijkheid met de mannen, die altijd al op 15.000 dollar zaten." Met de line-up - met Niels Desein, Jesse Huta Galung, Boy Westerhof en Thomas Schoorel als de smaakmakers bij de mannen en Lesley Kerkhove bij de vrouwen - is Van Buren meer dan tevreden. Hij zet Huta Galung, een voormalige tophonderdspeler, ook in op momenten dat die niet moet ten nissen. „Voor bijvoorbeeld een be drijfspresentatie en clinics. Daardoor is het voor hem nog iets aantrekkelij ker om naar Middelburg te komen en krijgt het evenement een meerwaar de." Die meerwaarde komt ook van het uitgebreide nevenprogramma. Er is een Kidsday, een Ladiesday, een Chal lenger Droomdag, een PZC social me dia dag en een verenigingsdag. Daar naast wordt er een medisch congres gehouden door Fysiotherapie Zee land, houdt SportZeeland een bijeen komst voor Zeeuwse topsporters en ta lenten, en is er een sportdag voor Spe cial Heroes, kinderen met een beper king. Voor de zakenrelaties is er een uitge breid Business-to-Business-program- ma, zowel op het tennispark als daar buiten. De organisator van het tennis toernooi neemt relaties mee het water op - er zijn in totaal zestien zeiltrips gedurende de week - en naar de golf baan. Belangrijk vindt Van Buren ook de Zeeuwse aankleding van het evene ment. „De ambiance op het terrein zal nog mooier zijn dan in voorgaande ja ren", belooft Van Buren. „Zeeuwen die het toernooi bezoeken, zullen trots zijn dat het er zo Zeeuws uitziet. Men sen van buiten de provincie zullen denken: hé, dit is typisch Zeeland." DOOR ROELAND VAN VLIET PROGRAMMA VRIJDAG 26 JUNI 2015 'TOERNOOI BETER ONDANKS TEGENWIND' Toernooidirecteur Sander van Buren vindt de balans tussen het tennistoernooi en het nevenprogramma dit jaar beter dan bij voorgaande edi ties. FOTO RUBEN OREEL Zaterdag 27 juni 10.00 uur: Start kwalificaties internationaal toer nooi, start open jeugd- en seniorentoernooi 15.30 uur: Tennisclinic met prof Jesse Huta Galung Zondag 28 juni 10.00: kwalificaties internationaal toernooi, vervolg open jeugd- en seniorentoernooi 15.00 uur: Loting internationale hoofdschema's Maandag 29 juni 10.00: Aanvang hoofdschema's internationaal toer nooi 15.00: Open jeugd- en seniorentoernooi 17.00: Topsportbijeenkomst SportZeeland Dinsdag 30 juni 10.00: internationaal hoofdtoernooi 10.00: PZC Social Media dag 15.00: Open jeugd- en seniorentoernooi 16.00: Tweede Stoffels Bleijenberg viptopdeck busi- nessavond 17.00: Medisch congres Fysiotherapie Zeeland Woensdag 1 juli 10.00: internationaal hoofdtoernooi 14.00: Open jeugd- en seniorentoernooi 14.00: Driekleur verzekeringen Branchedag Donderdag 2 juli 10.00: Challenger Droomdag voor ouderen en be perkten met Jesse Huta Galung en Angelique van der Meet 10.00: internationaal hoofdtoernooi, aanvang inter nationaal rolstoeltennistoernooi (Welzorg Challenger Zeeland) 10.00: Welzorgdag 14.00: Ladiesday 15.00: Open jeugd- en seniorentoernooi Vrijdag 3 juli 12.00: internationaal hoofdtoernooi, rolstoeltennis toernooi 15.00: Open jeugd- en seniorentoernooi 16.00: Zeeuwse assurantiedag Zaterdag 4 juli 10.00 uur: Finale rolstoeltennistoernooi 10.00: Open jeugd- en seniorentoernooi 12.00 en 14.00 uur: Finales vrouwen en mannen in ternationaal toernooi Zondag 5 juli 10.00: Finales open jeugd- en seniorentoernooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67