A en anders plan B Vakantiewebsite laat zien: Italië en Griekenland zijn uit de gratie door terroristen kunnen onderscheppen NIEUWS 5 zen. „Ze wijzen alles af en ko men voortdurend met nieuwe ei sen, het wordt met de minuut moeilijker", aldus de Oostenrijk se minister Schelling. Ook kanse lier Merkel en haar minister van Financiën Schauble hielden hun irritaties niet voor zich. Volgens hen gaat het overleg eerder ach ter- dan vooruit. En Merkel legt de deadline op zondag: voor de beurzen opengaan wil ze een op lossing. Te elfder ure kwamen de Grie ken alsnog met nieuwe voorstel len, maar te laat om die nog se rieus te kunnen bespreken. Vol gens Dijsselbloem moeten nu eerst de experts naar die voorstel len kijken en was het daarom zinloos de 19 ministers in Brus sel te houden. „De pijn zit nog op heel veel onderwerpen." Bronnen in Brussel bevesti gen dat de meningsverschillen le gio zijn, met de pensioenen, btw, schuldverlichting en de nieuwe bedrijfsbelastingen die de Grieken zelf hebben voorge steld als voornaamste twistpun ten. Brussel houdt vast aan zijn pensioenkorting van 1 miljard. Tsipras leek de volgens parle mentsvoorzitter Schulz 'uiterst kritieke situatie' waarin hij zit, nogal licht op te nemen. „De Eu ropese geschiedenis zit vol me ningsverschillen, onderhandelin gen en dan akkoorden. Ik ben overtuigd dat we een akkoord vinden dat Griekenland en de eu rozone uit deze crisis helpt." „Die laatste streek is sinds twee maanden opeens helemaal uit", zegt Ardan Bousché van de websi te meenemen.nl. Die site wordt door Nederlandse en Vlaamse va kantiegangers gebruikt om online inpaklijsten te maken, zodat ze niets vergeten mee te nemen. Jaarlijks worden er volgens Bousché zo'n 500.000 lijsten via zijn site opgesteld. Omdat de site al een paar jaar bestaat, kan Bousché vergelijkingen maken. Wetenschappelijk onderbouwd is het niet, maar opvallend is het wel. Het aantal ingevulde lijsten van vakantiegangers die melden naar Griekenland te gaan is nu 28 procent minder dan in voor gaande jaren. „Voor Zuid-ltalië is het zelfs 36 procent minder. Daar zie je echt een dip sinds er in de media veel wordt geschreven over de crisis met de bootvluchtelin gen aan de Italiaanse zuidkust." De site houdt ook ieder jaar een enquête onder 2.300 van de va kantiegangers die een paklijst in vullen. Daarin zegt een kwart meer mensen dan vorig jaar de fac tor 'politieke onrust' mee te heb ben laten wegen bij hun vakantie keuze. Ook de ANWB meldde on langs dat Griekenland en Italië dit jaar minder populair zijn. Volgens meenemen.nl zijn Frankrijk, Span je en Kroatië dit jaar de winnaars. De bezoekers die paklijsten in vullen op de site zijn vooral back packers, gezinnen en 'oudere da mes'. „Het zijn sowieso vooral vrouwen die de lijsten maken. Dat is heel erg opvallend", weet Bous ché, wiens bedrijf in Breda staat. „Meestal beginnen ze twee weken voor vertrek met invullen." De be- zoekerspiek komt er dan ook aan: over anderhalve week krijgen de eerste scholen vakantie. VRIJDAG 26 JUNI 2015 mee bij jacht op drones Nico Nijenhuis van Clear Flight Solutions met een onschuldige drone. Deze 'robotvalk' dient om (levende) vogels te verjagen, foto Eric Brinkhorst door Cyril Rosman BREDA. Jarenlang zag hij mensen naar dezelfde bestemming op va kantie gaan, maar dit jaar kozen ze opeens voor iets anders. Geen Grie kenland meer, geen Zuid-ltalië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5