HNNEN&BUIl 7 0 KIJK VERGELIJK Helemaal nieuw en bijna volledig zelf in te vullen Bij vergaderingen waren altijd wel afwijkende meningen te horen. Dan werd er gewoon gestemd drachtgever-project (zie kader: Hui zenpaspoort), waarbij toekomstige bewoners zelf ook de aannemer zijn. Het bouwproject liep al een tijdje op het moment dat Jackie en Luc instapten. Hierdoor hebben ze de aanloopfase gemist. Jackie is daar niet rouwig om. „Dat eerste jaar ging het toch vooral over ver gunningen en bestemmingsplan nen." In de fase waarin Luc en Jackie aanschoven moesten nog meer dan genoeg andere zaken col lectief afgestemd worden. Wel of geen zonnepanelen? Hoe komen de gevels eruit te zien? Krijgt elk huis een dakkapel? Dat soort dingen. „Bij vergaderingen waren er altijd wel afwijkende meningen te horen," zegt Jackie. „Dan werd er gewoon gestemd waarbij de meeste stem men golden." Alle zaken die collectief geregeld konden worden, drukten de prijs van de woning. Luc: „Neem de kalksteen waarmee gebouwd wordt, het duurste daaraan is het stellen van de machines waarmee ze gemaakt worden. Als je die dus in één maat voor het hele blok be stelt, scheelt dat een groot deel van de kosten." Vrienden Jackie en Luc hebben ervoor geko zen weinig af te wijken van de ba- sisbouw. Het meest wezenlijke verschil is te zien in de badkamer waar ze hebben besloten om alleen een toilet en douche te laten plaat sen. Dit terwijl op de bouwtekening naast een douche is ook een apart ligbad te zien is. „Zo groot zijn deze badkamers niet," zegt Luc. „En een bad gebruiken we toch nooit." Bij de keuken is wel weer gekozen voor de standaardvariant met slechts een kleine aanpassing in de vorm van wat extra kastjes. De dakkapel len die uiteindelijk, bij collectief be sluit, niet standaard zijn geworden, hebben ze achterwege gelaten. Uiterlijk in de eerste week van juli hopen ze te kunnen verhuizen. Daarvoor zal de hulp van vrienden worden ingeschakeld. „Want die zijn het goedkoopst," zegt Luc. „Die werken voor pinten." Zelf ook graag als eerste bewoners een kakelverse woning naar eigen smaak afwerken? Wees er snel bij. Nieuwbouwwoningen gaan nu als warme broodjes. GOES TERNEUZEN COLIJNSPLAAT SINTANNALAND MIDDELBURG vrijdag26 juni 2015 PZ Nieuwe apparatuur op zolder. FOTO'S JA» STADS Binnen en buiten groen. in een EVEN VOORSTELLEN Luc Braspenning (28) Werkzaam als kraan machinist. Jackie Braspenning - Van Aert (22) Werkzaam als project medewerker bij de gemeente Middelburg. Vier jaar geleden leerden Luc en Jackie elkaar kennen in discotheek 't Fortuin in het Belgische Meer. In augustus vorig jaar zijn ze getrouwd. Adres: Karre- mansweidjes Prijs: €179.840 Bouwjaar: 2015 Bijzonderheden: Halfvrijstaande woning in nieuwbouwwijk Mannee. Een deel is al ver kocht. Adres: Rijnaakwerf Prijs: €163.000 Bouwjaar: Bouw start als er vol doende wonin gen zijn verkocht. Bijzonderheden: Verschillende types woningen beschikbaar. Adres: Ringweg Prijs: Vanaf €119.000 Bouwjaar: Bouw moet nog star ten. Bijzonderheden: Tussenwoning, met diverse mo gelijkheden om zelf de afwer king te bepalen. Adres: Havenplein Prijs: Vanaf €199.900 Bouwjaar: 2015 Bijzonderheden: 8 koopapparte menten in com plex Annahof, met uitzicht op jachthaven en Krabbenkreek. Adres: De Zand- hoeck Prijs: €175.000 v.o.n. Bouwjaar: 2015 Bijzonderheden: Tussenwoning. Laatste van tien woningen van een project in 't Zand zijn nog te koop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59