MIEN 8? BUI'EN I 5 TU E NIERT Strak Hoekig Bloem Laag Staal Geen zomer? Geen nood! Met een vuurschaal JÊ zorgt ÊÊM u zelf voor een aangename temperatuur op uw terras. Gereedschap dat vaak met een valse glimlach cadeau wordt gedaan aan mannen Elke week slim tuinieradvies van Romke Tuinexpert Romke van de kaa vertelt over de populairste planten en artikelen uit de Nederlandse tuincent ra. Van daag; combigereedschap het gebruik van Roundup verboden, 's werelds bekendste chemische onkruid bestrijder voor particulieren. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie is het middel mogelijk kankerverwekkend. Voor particulieren dan, want in de land bouw mogen ze Roundup gewoon blij ven gebruiken. In ieder geval zal dit verbod een impuls geven aan de ver koop van de voegenborstel, een stuk ge reedschap dat nu al vaak met een valse glimlach aan mannen cadeau wordt ge geven op vaderdag. De voegenborstel is een reusachtige staal- borstel op een steel. Je borstelt er on kruid mee uit de voegen van het straatje naar de voordeur en van het terras. Voe- genborstels zitten vaak gemonteerd aan een houten steel, maar je kunt ze ook vastklikken aan een losse steel van hout of aluminium. De markt voor dit soort combigereed schap wordt sinds jaar en dag gedomi neerd door twee Duitse bedrij ven: Gardena en Wolf. Wat is nu het voordeel van een combi borstel of een combischoffel? Eigenlijk alleen de prijs. Eén steel met een serie losse op- zetstukken is voordeliger dan een stel aparte werktui gen. De ruimtewinst is niet eens zo groot. Wel is het zo makkelijk om de lengte van de steel aan te passen aan je lichaamslengte. Er bestaat zelfs een steel met een variabele lengte: de telescoop- steel - vooral praktisch als je boven je hoofd een tak wilt afzagen. Combigereedschap heeft ook een zwak punt: de aansluiting van steel en opzetstuk. Hoewel combigereedschap met Duitse degelijkheid is uitgevoerd, kan het gebruik nogal eens problemen opleveren op zware grond. Wie wil schoffelen in keiharde klei, kan beter een schoffel met een vaste steel gebrui ken. Of helemaal geen schoffel, want op zware klei heb je meer aan een hak. Al leen voor licht gebruik in losse tuin aarde en op beschaafde gazons is combigereedschap aan te raden. En voor het borstelen van die voegen natuurlijk, want ook het onderhoud van het terras is voor combi geschikt. Eerst met de staalborstel, dan met de voegenveger, en tot slot alles opvegen met de terrasbe zem. En 's winters aan de slag met de combisneeuwschuiver, maar sta wel vroeg op, want die werkt niet op aange trapte sneeuw. €117,85 Barbecook €149,00 Tuinhaard.nl €339,00 Keilbach €84,15 La Hacienda €111,00 vanbrameda.nl €435,00 rvsbrands.nl vrijdag 26 juni 2015 GO Opzetstuk Minder dan een halfjaar nog en dan wordt -> Reageren? binnenenbuiten@persgroep.nl zomer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57