Nick van der Lijke breekt sleutelbeen Dreamteam in afgeslankte vorm verder in Sluiskil Clubs en atletes slaan de handen ineen voor nationaal record ekiden Combinatie van prestatie en vertier trekt SPORT 15 Antwan Tolhoek heeft de snelste benen in Goes OE ZEE üwjf MEISJIS naartoe. Dat komt puur door de gevarieerde zeilwateren die Zee land te bieden heeft." De Deltaweek is natuurlijk in eerste instantie een evenement dat draait om het zeilen. Maar ook op de wal is er het nodige te doen. „We zorgen ervoor dat de mensen op de kant zich ook vermaken, door feesten te organiseren in het weekend voor zowel zeilers als pu bliek. Deze zijn vrij toegankelijk", Van der Lijke zat voorin om zijn Belgische kopman Tom Van Asbroeck (vierde) te onder steunen in de massasprint. „Toen gingen ze links van mij on deruit en daardoor week een ren ner uit, die ik niet kon ontwij ken", vertelt hij. „Ik ben daarna in Rotterdam naar het ziekenhuis geweest en daar werd de breuk vast gesteld." Door zijn blessure mist de renner van Team LottoNL-Jumbo, die vorige maand zijn debuut maakte in een grote ronde, in elk geval het Nederlands kampioen schap van komende zondag in Emmen. Naar verwachting staat Nick van der Lijke drie weken aan de kant. vertelt de organisator. „En dat maakt het natuurlijk ook leuk. Zei len vinden we belangrijk, maar we drinken 's avonds ook graag een pilsje me elkaar", vult Van de Zande hem aan. GOES. Antwan Tolhoek uit Yer- seke heeft de wedstrijd in de zomeravondwielercompetitie gewonnen. De renners slaag den er niet in om het peloton uit elkaar te rijden in deze ge combineerde wedstrijd van ZRTC Theo Middelkamp en TMZ. In de massale aankomst toonde Tolhoek zich de snelste voor Timo de Jonge, Peter Tol en Mick van Dijke. De rest van het deelnemersveld werd ex-aequo op de vijfde plaats ge klasseerd. In de B-categorie kwam er wel een afscheiding dankzij Alex de Haan uit Hein- kenszand die in zijn eentje over de finish lijn kwam. De Sluiskilse formatie komt in het nieuwe seizoen in de volgen de samenstelling uit: Frédéric Caudron blijft kopman, Jean Paul de Bruijn schuift van bord 4 naar bord twee, Steven van Acker neemt bord drie en incidenteel bord twee voor zijn rekening, bij afwezigheid van een van de kop mannen. Bart Ceulemans, Berry Dallinga en Patrick Vasseur vullen de borden drie en vier in en Jean Paul de Kraker wordt vaste reser ve. Hiermee krijgt het team een Zeeuwse make-over. Met drie Zeeuwen en een wereldkampioen blijft het nog steeds een team om rekening mee te houden. Het team is ingeschreven onder de naam 'Dallinga', maar is nog op zoek naar een naamsponsor. Voor zitter Meerten Dallinga: „We heb ben hiertoe besloten, omdat we tij dig duidelijkheid wilden en we er met AEJ nog altijd niet uit zijn. De sponsor is wel optimistisch en stelt dat alles goed komt, maar voor ons is het eerst zien dan gelo ven. Vandaar deze stap." De ploeg won afgelopen sei zoen alles dat er te winnen was: landstitel, beker en Europacup. Fi nanciële zorgen bleven echter bo ven de markt hangen, doordat hoofdsponsor AEJ niet aan de ge maakte afspraken kon voldoen. 'We hebben hiertoe besloten omdat we tijdig duidelijkheid wilden en er met AEJ nog altijd niet uit zijn' Voordat de recordrace gepland kon worden, moest er volgens Van Gilst nog wel 'een technisch dinge tje' geregeld worden. De loopsters moesten alle zes lid zijn van de zelfde vereniging. Dat was niet het geval. In overleg met Delta Sport (club van Leonie Ton) en Dynamica (Caroline van de Kreeke) is besloten deze loopsters tijdelijk lid te maken van AV'56, zodat iedereen onder één vlag loopt. Op die manier kan het zestal volgende week een aanval doen op het Nederlands clubrecord, dat sinds vorig jaar op naam staat van PAC met 3.05.05. Van Gilst: „Als je onze afzonderlijke tijden van de laatste tijd bij elkaar optelt, moe ten we op 2 uur en 50 minuten kunnen uitkomen." Met die tijd zouden de vrou wen ook het Zeeuws record uit de boeken lopen, dat sinds 1994 met 2.53.02 op naam staat van Sporting Walcheren. Tijdens het eerste Zeeuws kampioenschap ekiden liepen Christa Kisjes, Irma Hee- ren, Lia Melis, Karin Bastian, Ma rian de Voogd en Rita Ohlenroth de nog altijd staande recordtijd. De ekiden is een Japanse esta fetteloop. Eki betekent 'plaats' en Den staat voor 'bezorgen'. In vroe ger tijden werden in Japan belang rijke documenten door diverse lo pers vliegensvlug van de ene naar de andere plaats gebracht. Het sportieve evenement ekiden is op deze klassieke koeriersdienst geba seerd. De loopsters nemen elk een afstand voor hun rekening, achter eenvolgens. Drie atletes lopen vijf kilometer, twee lopen er tien kilo meter en de laatste loopsters vol tooit met een afstand van 7,195 ki lometer de marathonafstand. Het parkoers loopt door het Kralingse Boys, maar de wisselzo ne bevindt zich telkens op de atle tiekbaan. Daar moet in plaats van een stokje een sjerp worden door gegeven. Die sjerp, de tasuki, sym boliseert het pakket documenten dat de Japanse koeriers vroeger vervoerden. De Zeeuwse vrouwen vereni gen zich onder de naam De Zeeuwse Meisjes. Ze hebben een eigen logo: een rennende Leuntje. Dit is ontworpen door Jan-Wil lem Hament, de geestelijk vader van het Zeeuwse stripduo Leuntje en Merien. Programma Deltaweek VRIJDAG 26 JUNI 2015 wind in zeilen door Arwin Willemsen VLISSINGEN. Wielrenner Nick van der Lijke heeft dinsdag tijdens de Belgische eendagskoers Hal- le-lngooigem zijn linker sleutelbeen gebroken. De 23-jarige coureur uit Middelburg was betrokken bij een val partij op ongeveer tweehonderd meter van de finish. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL. Sluiskil houdt een eredivi- siedriebandenteam, al zal dat geen dreamteam meer zijn. Nu Dick Jas pers en Eddy Merckx zijn vertrok ken staat het driebanden in Sluiskil weer met beide benen op de grond en wordt de competitie weer een echte strijd. Meerten Dallinga voorzitter door Rudy Boogert VLISSINGEN. Zes Zeeuwse hardloop- sters gaan op zaterdag 4 juli een aanval doen op het Nederlands mastersrecord op de estafettemara thon, de zogenaamde ekiden. Moni que Verschuure, Leonie Ton, Paola van Gilst, Caroline van de Kreeke, Ingrid IJsebaert en Annet van de Linde wagen de poging tijdens de jaarlijkse Ekiden bij atletiekvereni ging PAC Rotterdam. Het Zeeuwse ekidenshirt. vrijdag 26 juni Aanbrengrace zaterdag 27 juni Zeelandwedstrijd I zondag 28 juni Zeelandwedstrijd II maandag 29 juni Zierikzee - Bruinisse dinsdag 30 juni Bruinisse - Kabbelaarsbank woensdag 1 juli Kabbelaarsbank - Bruinisse Krammersluis Hoek van Ouwerkerk Zierikzee Zierikzee Bruinisse Port Zélande Bruinisse Port Zélande Bruinisse donderdag 2 juli Bruinisse - Wemeldinge vrijdag 3 juli Wemeldinge - Colijnsplaat Wemeldinge Bruinisse Wemeldinge De Val zaterdag 4 juli Veronicarace ORC 1/2/3, IRC 1/2 Roompotsluis Roompotsluis zaterdag 4 juli Zeelandbrugrace Colijnsplaat Colijnsplaat zondag 5 juli Deltafinale Colijnsplaat Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47