Voortbestaan van wielerwedstrijd in Sint-Jansteen lijkt verzekerd Evert van de Zande (Zierikzee) doet al 42 jaar mee 14 Special Heroes Challenge tijdens tennistoernooi in Middelburg 'Giro' start en finisht in Zierikzee Zeeuws zeilevenement kan pronken met meer dan zeventig inschrijvingen. Havendagen Terneuzen L Ruim driehonderd leerlingen met een verstandelijke beperking doen donderdag 2 juli mee aan de Special Heroes Challenge in Mid delburg. Deze sportdag vindt plaats op de tennisvelden van MLTC in Middelburg tijdens de Driekleur Challenger Zeeland. De dag staat in het teken van de drie Zeeuwse kernsporten: be- achsport, watersport en wieler sport. Uiteraard zal de wielersport een groot aandeel hebben tijdens deze dag, aangezien drie dagen la ter de Tour de France in Zeeland zal finishen. Zo krijgen alle deel nemers een geel T-shirt. Gedepu teerde Ben de Reu zal de Special Heroes Challenge openen. Tijdens deze dag zijn er ook een aantal internationale tennistop- pers aanwezig, verzorgt freestyle windsurfer Rick Jendrusch een cli nic en kunnen de kinderen fiet sen met ID-renners als Irma van Duyn en Joannathan Duinkerke. Leenhouts in NK schaken op internet Koen Leenhouts uit Oostburg speelt zater dag in de finale van het NK schaken op in ternet. Op basis van zijn rating is hij als negende geplaatst. Hij neemt het onder anderen op tegen Loek van Wely en Er- win l'Ami. Wandelen rond het Veerse Meer Zestig kilometer wan delen rond het Veerse Meer. Dat kan zater dag met de wan delsportvereniging 't Zand. Start (8.00 uur) en fi nish (17.00 uur) van de 'Mars rond het Veerse Meer' zijn bij 't Praetuus in Veere. Cycle for Hope heeft keerpunt in Kortgene Kortgene ontvangt za terdagmiddag een pe loton van Cycle for Hope-fietsers. In esta fettevorm leggen de fietsers in twee dagen 1200 kilometer af in deze sponsortocht. Camping de Paarde kreek in Kortgene is het keerpunt. Een week lang zeilen op verschillende Zeeuwse locaties, met als klapstuk de Veronicarace op de Noordzee en legio activiteiten in de havens. Dat is de Deltaweek in een notendop. Het evenement, georganiseerd door zeven ver schillende zeilverenigingen, staat dit jaar alweer voor de 45e keer op het programma. „En met meer dan zeventig ingeschreven boten, is er nog steeds veel aan was", vertelt Stan Wulffaert, lid van de organisatie van het evene ment. Het is tegenwoordig lastig voor evenementen om het hoofd boven water te houden. De kos ten kunnen vaak niet meer wor den gedekt of sponsoren stoppen ermee, met als gevolg dat het eve nement verdwijnt. Ook wanneer Daarnaast zijn er weinig wedstrijden die zo lang duren als de onze. Ook dat is een voordeel. het min of meer een traditie is ge worden. De Deltaweek had een aantal jaren geleden ook te ma ken met een afzwaaiende spon sor. Het zeilevenement verander de daardoor echter niet in een zinkend schip. „De gelijknamige energiemaat schappij Delta is een tijd onze grote sponsor geweest, maar zij hadden een sponsorbeleid dat ze niet bij het evenement vonden passen en daardoor zijn ze ermee gestopt", legt Wulffaert uit. Maar doordat de lokale ondernemers in de havens die het evenement aandoet, nog altijd enthousiast zijn en door de hulp van een gro te schare vrijwilligers mag de zeil- week nu zijn 45e verjaardag vie ren. De kracht van het evenement ligt volgens Wulffaert in het gege ven dat er tijdens de week op ver schillende wateren wordt geva ren. „We doen onder meer Zierik zee, Colijnsplaat, Bruinisse en Wemeldinge aan. Sinds vorig jaar gaan we ook het Grevelingemeer op. Het programma is erg uitge breid en daarmee voorzien we blijkbaar in een behoefte. Daar naast zijn er weinig wedstrijden die zo lang duren als de onze. Ook dat is een voordeel." Een vaste waarde op de deelne merslijst van de Deltaweek is Evert van de Zande uit Zierikzee. In 1973, op veertienjarige leeftijd, deed hij voor de eerste keer mee en sindsdien heeft hij geen evene ment overgeslagen. „Ik vaar in de ORC 2 en daar doen sterke boten aan mee. Je moet echt flink je best doen. Dat in combinatie met de gezelligheid tussen de verschil lende deelnemers onderling, maakt dit evenement zo leuk dat ik al 42 jaar deelneem, met de Veronicarace, die vroeger nog om het zendschip Veronica heen voer, als hoogtepunt." Van de Zande beperkt zijn deelname tegenwoordig tot de vrijdag en de beide weekenden. Vroeger was dat wel anders, toen was hij vrijwel het gehele evene ment op het water te vinden. „Doordeweeks hebben veel men sen, onder wie ik, gewoon een baan. Daarom kunnen zij doorde weeks niet varen. De weekenden zijn daarom tegenwoordig de hoogtepunten." Deze trend is ook bij de organi satie opgevallen. „In de weeken den hebben we meer dan zeven tig schepen op de inschrijvings- lijst staan. Doordeweeks is dat on geveer de helft. Vroeger was dat anders, toen viel de Deltaweek vaak in de vakantie", aldus Wulf faert. Wat hij ook merkt, is dat het evenement zeilers vanuit het hele land aantrekt. „Ze komen zelfs vanaf het IJsselmeer hier Enkele weken geleden kon digde het wielercomité De Sporters uit Sint-Jan steen aan dat het voor hen de laatste wedstrijd zou zijn die zij organiseren. „We hadden al een paar maal naar verse krachten gevraagd omdat ons comité uit slechts drie mensen bestaat. Het was niet meer te doen om op die manier een wedstrijd te organise ren", zei bestuurslid Bert van Mook destijds. Die klap kwam behoorlijk hard aan in het dorp. Zo hard dat ande re mensen zijn opgestaan en de wedstrijd gered lijkt. „Enkele in woners van Sint-Jansteen hebben zich dit aangetrokken. Verschillen de hebben zich aangemeld om hun medewerking te verlenen. Binnenkort gaan we met hen pra- 'Het zou mooi zijn als er ook volgend jaar weer een wedstrijd in Steen is' ten en dan denken we tot zaken te kunnen komen. Het zou mooi zijn als er daardoor ook volgend jaar weer een wedstrijd in Steen is", aldus Van Mook nu. Voor de wedstrijd van komen de dinsdag hebben zich inmiddels ruim dertig renners aangemeld. In de hoop dat er op de wedstrijddag zelf ook nog renners zullen ko men, wordt verwacht dat er een aantrekkelijk veld zal starten. On der hen de plaatselijke renners Jimmy de Bruijn en Danny Nach- tegael, die ongetwijfeld de nodige supporters zullen trekken. De afgelopen twee jaar kreeg de koers een aansprekende win naar in Brian van Goethem uit Sluiskil, tegenwoordig uitkomend voor de Team Roompot-proffor matie. De wedstrijd begint dinsdag om 19.00 uur en de afstand be draagt 96 kilometer. havendagenterneuzen.nl Sport sport@pzc.nl MIDDELBURG ZIERIKZEE. De inschrijving voor Giro di Schouwen-Duiveland is giste ren geopend. De start van de toertocht, die op zondag 2 augustus wordt verreden, verhuist van het strand van Renesse naar Zierikzee. Fietscafé De Gekroonde Suikerbiet zal zowel als start- als finishlocatie fungeren. VLISSINGEN VEERE KORTGENE Deltaweek heeft door Daniel Vervelde Stan Wulffaert lid organisatie door Wim de Vos Bert van Mook organisator foto Anusjka Martens/Objectivo Fotografie Meevaren met snelle RIB's ALLE OPTREDENS GRATIS TOEGANKELIJK Sterkste havenman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46