'Veel foto's voor later' Voor 200 euro naar Kravitz? Kan niet' °XeerbbfcaT Iedereen heeft zin in Concert at Sea op de Brouwersdam ZEELAND 5 Festivalgangers kijken er al maanden naar uit: twee dagen vol muziek, gezelligheid en hopelijk een lekker zonnetje. uturn NOËLLE VAN DOORN (21) UIT MIDDELBURG Waarom ga je naar Concert at Sea? „Ik ga voor het eerst, maar heb gehoord dat het een leuk festival is. De artiesten spre ken me aan, en het is dit jaar de tiende keer. Daarom dacht ik: nu móet ik erheen." Met wie ga je? „Met een vriendin en haar vriend." Welke artiesten staan in jouw top drie? „Lenny Kravitz, Dotan en Rondé. Lenny Kravitz, maakte altijd al leuke muziek, maar met zijn nieuwe album is hij weer helemaal terug. Het klinkt heel erg vrolijk." Wat neem je zeker mee? „Mijn zonnebril! Ik ga ervan uit dat het mooi weer wordt. En een trui, voor als het koud wordt. En mijn telefoon, om foto's te maken." Wat doe je aan? „Allstars horen bij een festival, dus die doe ik aan. En verder jeans, een T-shirt met een ketting en een leren jasje. Maar ik ga mijn kast nog eens doorspitten." RONNY RAMMELOO (56) UIT OOSTBURG Waarom ga je naar Concert at Sea? „Het festival heeft echt topartiesten. Je kunt in korte tijd van heel veel goede mu ziek proeven. Er heerst een relaxte sfeer. Je kunt achteraan lekker ontspannen zitten. Je ziet de zon in de zee onder gaan. Echt vakantie!" Met wie ga je? „Met mijn vrouw, mijn zoon, dochter en twee vrienden. We hebben een huisje en blijven tot maan dag. Zondag vieren we lekker vakantie in Renesse." Welke artiesten staan in jouw top drie? „Bij Racoon sta ik vooraan. De teksten van hun nummers spreken me erg aan. Kensington en Typhoon staan op twee en drie." Wat neem je zeker mee? „Poncho's tegen de regen, geld en een fototoestel. En een goed humeur hebben we altijd." Wat doe je aan? „Zomerse kleding: een spijkerbroek, een po lo en sportschoenen. En een trui voor de zekerheid." JUUL VAN DER LINDE (19) UIT VLISSINGEN Waarom ga je naar Concert at Sea? „Omdat het zo gezellig en relaxed is. Je hebt ruimte om te lopen, je kunt aan van die leuke tafeltjes zitten en er is nooit ruzie. En het is dichtbij." Met wie ga je? „Met mijn vriend en vriendinnen." Welke artiesten staan in jouw top drie? „Racoon is Zeeuws, dus dat is sowieso leuk. Met Chef s Special kun je lekker meezingen. En Typhoon maakt goede muziek. Ik vind wel dat hij op het hoofdpodium had moeten staan." Wat neem je zeker mee? „Mijn telefoon. Ik maak veel foto's van mezelf en vriendinnen, maar ook van de artiesten. Ik neem vaak stukjes van het concert op, zodat ik het later te rug kan kijken. Dan is het alsof je er weer bij bent." Wat doe je aan? „Een lange rok met een T-shirt. Daar kun je lekker in bewegen. Overdag kan ik de rok opstropen en 's avonds is 'ie lekker warm." „We balen ervan dat de ticketprijs soms drie, vier, vijf keer over de kop gaat", zegt festivaldirecteur Lesley Grieten. Concert at Sea heeft een reputa tie op te houden van een aanspre kende programmering voor een gematigd toegangstarief. Net als andere grote evenementen, heeft het festival te lijden van ticketbu- reaus die kaarten tegen hogere prijzen aanbieden. Dit jaar is de kans groter dan ooit, omdat het festival door een aansprekende programmering al in februari com pleet was uitverkocht. „Dan zijn er duizenden men sen die nog wel een kaartje willen hebben", aldus Grieten. „Alle val len klappen dan open. Maar feite lijk gezien kan dat niet. Dus wie denkt dat hij voor tweehonderd euro nog even naar Lenny Kravitz kan, moet zich achter de oren krabben. Die is beduveld. We heb ben een systeem opgezet dat voor komt dat je kaarten kunt doorver kopen. In onze voorwaarden staat ook dat dat niet mag. Mensen moe ten de aangeschafte kaarten perso- naliseren en naar het festival hun ID meenemen. Aan de poort kan gevraagd worden je te identifice ren." Ingrijpend Het is een ingrijpende maatre gel, erkent hij. Overigens ver wacht hij niet dat er drommen mensen met valse kaarten aan de toegang staan, want de meeste fes tivalgangers hebben hun kaarten al gepersonaliseerd. „Het gaat heel goed. We hopen dat zo min moge lijk mensen een kat in de zak heb ben gekocht." Grieten hoopt dat maatregelen als deze, die overigens ook door een festival als Rock Werchter worden gehanteerd, dubieuze tick etbureaus de wind uit de zeilen nemen. „We willen de toevoer naar der gelijke bedrijven afsnijden. Ik moet zeggen dat het bij ons nog meevalt. We hebben een trouw publiek dat al jarenlang weet dat je de kaarten het best via onze site kunt kopen. Dat is de boodschap voor iedereen die naar een groot concert gaat: koop de kaartjes bij de bron." BROUWERSDAM. Rijkswaterstaat gaat vandaag en morgen drones inzetten om het verkeer rond Concert at Sea in goede banen te leiden. Het is voor het eerst in Ne derland dat de kleine helikopter- tjes voor dit doel worden ingezet. Het gaat om een pilot. Rijkswater staat denkt met drones het ver keer beter te kunnen managen. Om files te beperken en eventue le incidenten veilig af te kunnen handelen, zijn extra maatregelen nodig zoals de inzet van verkeers regelaars, hulpdiensten en wegin- specteurs van Rijkswaterstaat. Op de aan- en afVoerwegen van Con cert at Sea beschikt Rijkswater staat niet over camerabeelden om vanuit de verkeerscentrale de ver keersstromen te monitoren en maatregelen aan te sturen. VRIJDAG 26 JUNI 2015 CAS geeft vakantiegevoel foto Lex de Meester foto Ronald den Dekker door Ernst Jan Rozendaal SCHARENDIJKE. Wie vandaag of morgen met een van anderen over- gekocht toegangskaartje bij Con cert at Sea aan de poort staat, maakt grote kans er niet in te ko men. De organisatie van het festi val hanteert dit jaar voor het eerst een systeem waarbij kaarten op naam staan. Lenny Kravitz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37