Borsele blijft strijden tegen rotonde Sloeweg Vol gas de zomer in PZC COLOFON Zonnig nieuws Onderzoeksbureau stelt dat de 2 ZEELAND DIE KAVELS- EN HUIZENDAG. Ontluisterend rapport van Necker van Naem leest als een aaneenschakeling van blunders en nonchalance. 27 JUNI, 10-16 U. COMMENTAAR Vestrock was een goede opmaat. Maar vandaag gaat Zee land pas echt vol gas de zomer in met Concert at Sea. En dan de Touraankomst, Onderstroom, Zeeland Nazo merfestival, Film by the Sea en al die andere grote en kleine evenementen die de Zeeuwse Zomer kenmerken. Festivalgangers en sportliefhebbers zullen ruim aan hun trekken komen. Al die activiteiten passen prima bij de uitstraling die Zee land graag heeft. Rust en ruimte? Ja, maar er is veel meer te bele ven. De grote evenementen zijn daarbij slechts het boegbeeld. Het bruisen houdt niet op bij de festivals. Het leven zit bijvoor beeld ook in de kleine activitei ten op en rond de campings en in de unieke zomerse sfeer van de steden en dorpen. Dit alles maakt de provincie aantrekkelijk voor de Zeeuwen en voor hun gasten. Deze medaille heeft een keerzij de. Vooral grote publiekstrekkers als Concert at Sea en de Touraan komst gaan niet onopgemerkt voorbij. Aan drukte, soms zelfs met files en andere wachtrijen, moeten veel Zeeuwen steeds weer wennen. Wie daar moeite mee heeft, kan in Zeeland geluk kig nog alle kanten uit. Met een beetje moeite kun je het geweld van groot vermaak ontlopen. Voor het noodzakelijke leven in de brouwerij is dat een kleine prijs. Grote evenementen zijn het boegbeeld, maar Zomers Zeeland is meer dan de festivals T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak De een na de andere gemeente blijkt zich de afgelopen jaren diep in het rood te hebben geblunderd. Niet Veere. Daar zitten ze zo goed bij kas dat de wethouder zijn geluk niet op kan. „Terwijl zijn collega's in Vlissin gen en Middelburg de komende jaren diep moeten snijden, kan hij de Sinter klaas uithangen", meldde deze krant. Wij dachten daarmee zonnig nieuws te hebben gebracht. Tot die wethou der ons belde. Uit contreien waar de druiven mogelijk zuur zijn, had hij tal van boze reacties gehad. Hoe hij het gedurfd had zo op die andere ge meenten af te geven. Nu wil het geval dat die wethouder geen enkele blaam treft. Hij had niet eens contact met de krant. Bij de PZC houden we zelf onze boeken bij. 112 Twee gewonden bij aanrijding Twee opzittenden van een scooter zijn donderdag avond gewond geraakt bij een aanrijding met een per sonenauto. De scooter botste om 19.50 uur fron taal op een tegemoetkomen de auto op de Groeneweg in Koudekerke. Een van de gewonden werd met spoed per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. De tweede opzittende werd ook naar het ziekenhuis ge bracht, maar niet met spoed. Meisje (14) vermist Een 14-jarig meisje is ver mist in Koudekerke. Dat meldde Burgernet gistera vond om 20.11 uur. Het vermiste meisje is 14 jaar oud, blank, 1.73 meter hoog en heeft een normaal postuur. Zij heeft donker bruin lang haar, bruine ogen en droeg op het mo ment dat ze werd vermist een zwarte broek en felblau we zomerjas. Tips? Bel naar 0800-0011. Politie grijpt inbreker De politie Zeeland heeft gis termiddag op de Granaat plaats in Middelburg een 18-jarige man uit Roosen daal aangehouden voor een diefstal uit een woning aan de Buitenhovelaan. Na een melding namen agenten poolshoogte. De verdachten wisten de politie eerst nog te ontwij ken, maar uiteindelijk werd een van hen in de Granaat plaats aangetroffen. Uitein delijk kregen de agenten een van de mannen te pak ken. De andere verdachte is nog voortvluchtig; ook is een ontvreemde muziek- box nog niet teruggevon den. PYKËSWIEGJE 3, GOES MIDDELBURG. Tot de aanpak van de Sloeweg was de bouw van de Zeelandbrug het laatste grote pro ject dat provincie had aangepakt. De Zeelandbrug was in 1965 klaar. Toch meende men in de Abdij het trucje nog voldoende in de vin gers te hebben. Ten onrechte. „Het project Sloeweg werd veel al gezien als een interessant pro ject maar toch vooral ook als busi ness as usual", schrijft het bureau Necker van Naem in het onder zoeksrapport over de interne pro jectorganisatie van de Sloeweg, dat gisteren naar Provinciale Sta ten is gestuurd. Om te vervolgen: „Van recente ervaring met grote projecten was geen sprake. Er zijn sindsdien vooral kleinere projec ten gevolgd die niet vergelijkbaar zijn met de schaal en complexiteit van de verdubbeling van een pro vinciale weg van deze omvang." De aanpak van de Sloeweg werd niet eens als een groot pro ject gezien, met als gevolg dat de organisatie er niet op was inge richt. „De provincie heeft het pro ject N62 (Sloeweg) onderschat en derhalve onvoldoende de benodig de kennis en expertise georgani seerd", concluderen de onderzoe kers. Hun rapport is ontluisterend om te lezen. Een aaneenschake ling van blunders heeft ertoe ge leid dat de Sloeweg de provincie Dit alternatief voor een ongelijk vloerse kruising zou volgens GS buiten het bestemmingsplan val len. „Flauwekul", volgens wet houder Cees Westrate. „We moeten Provinciale Sta ten op andere gedachten breng en en ze voorzien van juiste in formatie", zegt Gijsbrecht Gun- ter van de SGP/CU-fractie. Bij alle fracties is er verbazing en irritatie over de nieuwste ont wikkelingen. „Ik hoorde het 's middags bij de haringparty", zegt Roel Boekholt van de WD. „Ik heb gelijk de Statenleden van mijn partij bewerkt." Hij plaatst vraagtekens bij de zet van GS. „Het zou zomaar een politiek spel kunnen zijn. Ze leg gen de bal neer bij de Staten. Dan moeten die besluiten waar het extra geld vandaan komt. Dat is de gemakkelijkste manier." Hij roept alle fracties op om partijgenoten in de Staten ervan te overtuigen niet in te stemmen met het voorstel van GS. Doorstroming Door het voorstel zal de door stroming minder voorspoedig zijn en dat is voor de raad onaan vaardbaar. Een betere doorstro ming was het doel van de aanleg van de weg. De raad heeft giste ren hierover een brief gestuurd aan alle statenfracties. Wethouder Cees Westrate is blij met de steun van de gemeen teraad. „Uw oproep kan ik alleen maar ondersteunen, maar het voorstel van GS geeft weinig moed." m 27 juni t/m 4 Juli 2015 Boek je GRATIS entreeticket via boek ie oHA lis entreeticket via www. DriekleurChallengerZeeland. nl Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0118- 434021 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl KOUDEKERKE KOUDEKERKE MIDDELBURG O VAN DEN DONGEN Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 01 13 233 365 I BB FRAAN1 woningibouwzeeijind.nl Provincie door Ernst Jan Rozendaal door Melita Lanting HEINKENSZAND. De gemeente raad van Borsele toont zich strijd vaardig. Men legt zich niet neer bij het voorstel van Gedeputeer de Staten om toch een rotonde aan te leggen in de Sloeweg en af te zien van andere mogelijkhe den. En daarmee is ook de tussen variant van de gemeente Borsele van tafel. Locatie ark De Veste-MLTC Griffioenpad 1 1335AJ Middelburg 27 juni 17:30u. Officiële opening door de directeur van Driekleur verzekeringen en de tennistoppers Jesse Huta Galung en Angelique van der Meet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34