'revolutie van de liefde' CULTUUR SHOW 31 Marco Gerris in jury BNN-talentenjacht 'Sneeuwwitje' als anti-sprookje Met de komst van Lenny Kravitz haalt Concert at Sea de eredivisie van de rockmuziek in huis. Marco Gerris, inline-skater en artistiek leider van dansgezelschap ISH, wordt jurylid in The Freestyle Games. In deze nieuwe talentenjacht van BNN, die vanaf eind augustus te zien is, worden freestyle-sporttalenten gezocht, zoals skateboarders en breakdancers. Gerris was ook jurylid van So You Think You Can Dance. Tamar van den Dop (foto) wordt boze stiefmoeder in een nieuwe bewerking van het sprookje Sneeuwwitje. De titelrol wordt ge speeld door Charlie-Chan Dage- let. Danser Igor Podsiadly neemt de rol van de jager op zich. Regisseur Ko van den Bosch noemt de bewerking van de ver telling van de gebroeders Grimm een 'anti-sprookje'. De voorstel ling verkent de vraag hoe het ver haal zou lopen als Sneeuwwitje in onze tijd zou leven. Sneeuwwitje gaat op 27 september in première in Groningen en is daarna tot en met december door heel Nederland te zien. ce Lisa Bonet, red.) en ben van plan zeker nog een keer te trou wen. Dan moet ik wel de juiste vrouw tegen het lijf lopen." Leeft hij tot die tijd celibatair, zoals hij ooit zei in een interview? „Die uitspraak werd door de me dia volledig misvormd. Ik ben nog altijd even gepassioneerd als vroe ger maar weet het wel beter te do seren. De tijd dat mooie vrouwen mijn leven beheersten, is voorbij. Daardoor heb ik mij ook als muzi kant kunnen ontwikkelen. „Als de gehele popwereld in een stal met vakken zou worden geplaatst, ben ik met mensen zo als Prince en David Bowie dat rare buitenbeentje. Eentje die ze apart hebben gezet met een bordje erbo ven waar 'onbestemd' op staat. Met die status ben ik erg content, omdat het mij de kans geeft vaak impulsief de dingen te doen die ik wil doen. „Ik heb nog altijd mijn nukken en kan het niet hebben als men sen zich in mijn nabijheid als huf- ters gedragen. Maar er is veel meer balans in mijn leven. In het verleden zei ik heel gemakkelijk 'ja' tegen dingen maar dat is voor bij. Soms ook niet hoor. Toen ik het aanbod kreeg om in de Hunger Games de rol van Cinna te spelen, riep ik meteen 'ja'. Ik hoorde de namen van Donald Sutherland en Jennifer Lawrence en wist dat het goed zat." Muzikaal gaat hij nog altijd voor de 'revolutie van de liefde' zo als hij het zelf noemt. Noemde zich in het verleden al de Don Quichot van de rockmuziek. „Dat is eerlijk gezegd nog steeds zo. Maar ik ben vooral de Don Qui chot van de liefde." Opeens is de rockster opmerke lijk serieus? „Wil onvoorwaardelij ke liefde in de wereld echt een kans krijgen, dan moeten we nu onze ruggen rechten. Al duizen den jaren stroomt er slecht bloed door de aderen van de mensheid. Dat heeft in het verleden veel mensen de kop gekost maar de vol ledige uitroeiing van de aarde is nooit zo dichtbij geweest als nu. Dat heeft alles te maken met de huidige technologie. We zijn nu in staat om daadwerkelijk een ein de aan deze beschaving te maken. De leiders zijn nog steeds hetzelf de. Hard, gevoelloos en hebberig. „De wereld staat in brand en het geloof is het instrument ge worden om de mensheid te vernie tigen. Hoe zweverig het mis schien ook klinkt: liefde overwint alles. Dat is ook het thema van mijn laatste album Strut uit 2014. Als ik daar met mijn muziek een beetje aan kan bijdragen, ben ik content." „Het is zeker anders dan an ders." Lesley Grieten, de festi valdirecteur van Concert at Sea, weet dat met de komst van Lenny Kravitz er andere eisen aan het team worden gesteld. „Hij wil een andere kleedkamer en heeft natuur lijk wat meer eisen dan de ar tiesten die normaal op ons festival staan. Maar dit is een grote ster die nu al ruim een halfjaar lang over de wereld toert. Dan mag je ook wel wat eisen." Hij geeft aan dat Concert at Sea in de toekomst niet tel kens zo'n megaster naar Zee land zal halen. „We vieren dit keer ons tienjarig jubi leum dus dit is heel bijzon der." Vanavond maakt hij zijn opwach ting op Concert at Sea. Het is voor het eerst dat het tweedaagse festi val op de Brouwersdam in Zee land zo'n grote naam uit de festi valwereld in huis heeft weten te halen. Het mooie is: op het strand voelt de rockster zich prima thuis. Hij heeft een prachtig art deco- huis op de Bahama's met een ei gen opnamestudio die op een stei ger in de zee is gebouwd. „Natuurlijk klinkt dat een beet je decadent maar het is daar eer lijk gezegd helemaal niet zo bij zonder. De zee en het strand ge ven mij rust." Hij speelt graag in Nederland. „Ik heb vaak op Pinkpop gespeeld (vier keer, red.). Dat vond ik gewel dig. Het Nederlandse festivalpu- bliek is niet vies van een feestje." Kravitz ging jarenlang als een succesvol vrouwenverslinder door het leven. Veroveringen van het kaliber Vanessa Paradis, Adriana Lima en zelfs Madonna zijn verle den tijd. „Ik ben één keer ge trouwd (met The Cosby Show-actri- Voor wie het nog niet wist: Lenny Kravitz (51) is een alleskunner. Als rockmuzikant, be kend van hits als Let love rule, Are you gonna go my way en I'll be waiting, verkocht hij miljoenen albums. De laatste ja ren timmert hij ook als acteur da nig aan de weg. De Amerikaan speelde onder meer in het award- winnende Precious en in de twee eerste delen van de populaire Hun ger Games- trilogie. 'Al duizenden jaren stroomt er slecht bloed door de mensheid' VRIJDAG 26 JUNI 2015 Kravitz door Jean-Paul Heek O Zeeland 5: CAS geeft vakantiegevoel Lenny Kravitz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31