'Het weer laat me nooit meer los. Misschien ga ik wel weerföto's insturen' CULTUUR SHOW 29 Emma Watson te zien in 'The Circle' Film 'Wildernis' blijft scoren Peter Timofeeff (65) is vanaf nu officieel met pensioen. De bekende weerman zwaaide noodgedwongen af na een hersenbloeding. Show Entertainment Emma Watson gaat met Tom Hanks de hoofdrol spelen in The Circle, een verfil ming van de roman van Dave Eggers. Watson, bekend uit de Harry Potter- films, neemt de rol over van Alicia Vikan- der, die de voorkeur gaf aan een hoofd rol in de volgende Bourne-film. De natuurfilm De Nieuwe Wil dernis, over de Oostvaarders- plassen, is ook elders een suc ces. Veel landen hebben de film al aangekocht, waaronder Japan, Italië, Frankrijk, Spanje, Zuid-Korea en Turkije. 'Ik kwam uit onbestendig weer, maar nu is het weer puur zonnig. Ik ben een positief ingesteld mens en blij dat ik er nog ben.' 'Van de vijf weken daarna ben ik veel kwijt, maar die ochtend weet ik nog goed. Het was de avond ervoor laat geworden, dus lag ik nog in bed. Beetje golf kijken, spelletje op de iPad, niks aan de hand. Ik had dorst, stond op om naar de wastafel te lopen en toen voelde ik al iets raars. Vervolgens raakte ik de contro le over mijn lijf kwijt, viel in een fauteuil en gleed naar beneden. Dit was het dan, dacht ik.' 'Nee, eerder gelaten. Je realiseert je niet precies wat er gebeurt. Ander half uur heb ik op de grond gelegen. Ik ga dood of het gaat over, dacht ik, maar geen van beide gebeurde. Uit eindelijk ging mijn vrouw Elisabeth een bakje thee drinken in de tuin en hoorde me roepen. Daarna kwam de ambulance, de brandweer om me naar beneden te tillen. In het bakkie zag ik een wolk en op naar het UMC.' 'De eerste 48 uur wel, hoorde ik la ter. Een te hoge bloeddruk die maar niet wilde zakken. Ik besefte dat alle maal niet. Het zou trouwens een heel zachte dood geweest zijn, zon der pijn. Maar ik ben blij dat ik nog leef, blij met de dingen die ik nu weer kan.' 'Ik heb een groot schuldgevoel. Naar mijn vrouw die ik zo heb laten schrik ken, naar mijn collega's bij RTL om dat ze door mij harder moesten wer ken. Ook heeft het mijn karakter ver anderd. Mijn lontje is korter, ik ben emotioneler en roep eerder wat ik vind. Maar ik merk dat zelf niet. Voor mij is de wereld om me heen veran derd.' 'Ik probeer er wat aan te doen. Ik heb therapie gehad, mijn vrouw en stief dochter hebben een cursus gevolgd bij het revalidatiecentrum. Ik reali seer me nu heel goed dat het mis kan gaan in de relatie. Opeens heeft ze een andere vent in huis.' 'Mijn lontje is korter, ik ben emotioneler en roep eerder wat ik vind' 'Zeker niet. Iedereen krijgt een per soonlijk programma, maar het is een echt groepsproces. Je pept elkaar op, moedigt aan. Ik moest alles weer le ren: praten, slikken, lopen, eten. Hard werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Dagen vol emotie. Je ziet mensen groeien en terug vallen. Het is zo'n overwinning als je weer zelf je billen schoon kan vegen.' 'Ik was vooral positief: we gaan er voor. En als iets lukte, ging ik nóg harder werken. Dat is meteen de val kuil. Het revalidatiecentrum hield vinger aan de pols, maar toen ik naar huis mocht en een plaatselijke thera peut kreeg, werd dat minder. Ik deed te veel en kreeg een fikse terugval.' 'Ik zat driekwart jaar voor mijn pen sioen toen het gebeurde. In het revali datiecentrum zeiden ze dat een terug keer kansloos was. Ik pikte dat eerst niet op, want het ging zo goed. Ik heb het er tot vorige week moeilijk mee gehad. Nu is het achter de rug, klaar." 'Ik denk het niet. Als je het leuk vindt, is hard wer ken niet belastend. Maar doseren was nooit mijn sterk ste punt, dus wie weet. En op het weer pre senteren op tv staat druk. Er is steeds een deadline, je doet el ke avond examen.' 'Mijn vrouw wilde dat graag, ze vond het ouderwets. Bovendien kon den mensen met gehoorproblemen mij niet liplezen door die snor.' 'Ja, al laat het weer me nooit meer los. Iedere wolk vertelt iets over wat er in de atmosfeer gebeurt. Misschien ga ik wel weerfoto's insturen. Of weerpresentatoren coachen. Daar sta ik voor open.' 'Voor de EO maakte ik Door weer en wind. Mocht ik naar de Noordpool, de Mount Kenia op, door een hurri cane vliegen. Heel gaaf. Grootste blooper was bij RTL Weer en Ver keer. Ik bleef achter een snoertje hangen en trok een bureaulamp van tafel. Ik wilde doorgaan, maar het moest opnieuw.' 'Zonnig, maar er is nog een boel te doen. Links tintelt mijn gezicht, de arm wil niet helemaal. Blijven trainen dus. Doel: leuke dingen doen.' VRIJDAG 26 JUNI 2015 Cultuur 'Het was een gevecht' foto Angeliek de Jonge door Hans van den Ham Kunt u uw gemoed in weertermen be schrijven? Wat gebeurde er op 12 september? Was u bang op dat moment? Was het kantje boord? Wat doet een hersenbloeding met ie mand? Lastig. Peter Timofeeff weerman Die maanden revalidatie, was dat een eenzame strijd? Heeft u in de put gezeten? Wanneer wist u dat u nooit meer het weer zou presenteren? U had eerder al tia's en hartritmestoor nissen gehad. Toch was u weerman, gaf lezingen en was raadslid. Was dat niet te veel? Woensdagavond was weer eens te zien dat uw snor eraf ging- Is uw weer-carrière nu na 6 jaar NOS en 19 jaar RTL voorbij? Hoogtepunt en grootste blooper? Hoe ziet de toekomst eruit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29