'Ramadanbakker' dicht Eindpunt: Swerf-Rust 47 Zomer in Luxemburg Klaar voor oncert Zwembad vaker dan gedacht onveilig Criminaliteit in kaart gebracht Drugs, witwassen, mensenhandel, milieudelicten. Zeeland is geen braaf eiland in een zee van criminaliteit. 26c In Binnen Buiten Hoeveel afvalbakken kan een tuin hebben? MIDDELBURG. De vastgoedsector loopt als een rode draad door cri minele activiteiten in Zeeland. Panden en recreatieparken zijn een middel om crimineel geld wit te wassen, dienen als huisvesting voor onderbetaalde arbeiders en slachtoffers van mensenhandel of als onderdak voor wietkwekerijen of drugslaboratoria. Dat blijkt uit een onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in opdracht van het districtscolle ge Zeeland. Hierin zijn twaalf van de dertien Zeeuwse gemeenten vertegenwoordigd. Tholen valt on der het district De Markiezaten. Tal van overheidsinstanties heb ben aan het onderzoek van het Re gionaal Informatie- en Expertise centrum meegewerkt. De resulta ten zijn gisteren vertrouwelijk ge presenteerd aan de burgemeesters en de commissaris van de koning. „De buitenwereld kijkt naar Zeeland als die leuke, gezellige va kantieprovincie. Dat is het natuur lijk óók, maar als het om crimine le netwerken gaat doet Zeeland ge woon mee. Dat is niet alleen een Brabants feestje", aldus gebiedsof ficier van justitie Marco van Leeu wen. Zeeland is door zijn havens, dunbevolkte platteland en vele re creatieparken waar mensen ano niem kunnen verblijven een kans rijk werkgebied voor criminelen. Volgens de Middelburgse burge meester Harald Bergmann komen de signalen van ondermijnende ac tiviteiten uit de hele provincie. Tij dens het onderzoek is een aantal dossiers van verdachte zaken sa mengesteld. Die worden nu beke ken door de gemeenten en zo no dig doorgestuurd naar een team dat onder leiding staat van de Vlis- singse burgemeester Letty D em mers. Die ploeg bekijkt welke van deze zaken het eerst worden aan gepakt. Doel is om criminele net werken op te rollen en criminelen en hun handlangers geld en maat schappelijke status af te pakken. VLISSINGEN. Bakker Bart Tulle- naar in de Paul Krugerstraat in Vlissingen heeft zijn nachtwin kel de rest van de week geslo ten, na klachten van de buren. Ramadan-vierende klanten, die 's nachts bij hem broodjes komen halen, veroorzaken te veel overlast. „Laat het niet zo ver komen dat de nachtbakker verleden tijd is", schrijft hij op Facebook. Tuilenaar nam de maatregel gisteren na een laat ste waarschuwing van de poli tie. De meeste klanten houden het rustig. „Maar er zijn er toch ook nog die even moeten chil- len in de auto met de radio lek ker hard en het afval op straat gooien. Of lawaaierig met de scooter aan komen scheuren. Dat kan gewoon niet!" Na zondag wil hij weer open gaan. „Spreek elkaar hier op aan", vraagt hij zijn klanten. „Het is niet voor iedereen rama dan en de meeste mensen wil len gewoon rustig slapen." Kras.nl/24486 of bel 0900-96977ocPg MORGEN DEEL 3 FZC www.pzc.nl iditie WALCHEREN VRIJDAG 26 juni 2015 257e jaargang nr. 148 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Zomers ZEELAND 5 PAGINA 3 Zeeland vol verdacht vastgoed door Theo Giele MIDDELBURG. Ze heten Saba en Kalib. Ze komen uit Eritrea en hebben op de vlucht voor geweld en onder drukking alles wat hen lief was achter zich gelaten. Gis teren kwamen Saba en haar vijf maanden oude zoontje in de eerste bus met asielzoekers aan in het voormalige zorgcentrum Swerf-Rust in Middelburg. Zij zijn de eer ste bewoners van het nieuwe asielzoekerscentrum. Vooralsnog is dit hun eindpunt, foto Ruben Oreel door Henk Postma 711688 555530 Clervaux Autovakantie Luxemburg 2-8 dagen al v.a. Het 3-sterren Hotel Des Nations ligt midden in de Luxemburgse Ardennen, aan de rand van het middeleeuwse stadje Clervaux. Inclusief ontbijtbuffet, parkeren en wifi Diverse wandelroutes direct vanuit het hotel Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds PIXAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1