Feyenoord eindelijk verlost van Verhoek met bondscoach Reijners Vinger in kont van Cavani wekt woede Uruguay Pikante overstap Bijker van Oranje SPORT 19 21% ROTTERDAM. Feyenoord en We sley Verhoek zijn eindelijk van el kaar verlost. Technisch directeur Martin van Geel kocht gisteren het nog één jaar doorlopende con tract van de 28-jarige buitenspeler af. Wesley Verhoek kwam niet voor in de plannen van de nieuwe trainer Giovanni van Bronckhorst, zoals hij ook onder diens voorgan gers Ronald Koeman en Fred Rut ten maar mondjesmaat aan spelen toekwam. Verhoek kreeg een fors deel van zijn resterende jaarsalaris mee. De Hagenaar is nu vrij om een nieuwe werkgever te vinden. Eerder deze week werd bekend dat Verhoek geen rugnummer zou krijgen. Om nog voor de eerste training duidelijkheid te krijgen, gingen beide partijen gisteren met elkaar aan tafel in De Kuip. De rechtsbuiten die drie seizoe nen geleden betrokken was in een ruildeal bij FC Twente met Rotter dammer Jerson Cabral, speelde het afgelopen halve seizoen op huurbasis voor Go Ahead Eagles. Verhoek is niet vol wrok ver trokken uit de Kuip. „Ik ben enorm dankbaar dat ik voor zo'n grote club in Nederland heb mo gen voetballen. Helaas is het mij niet gelukt om basisspeler te wor den bij Feyenoord", zei Verhoek. opnieuw naast Depay, voor Wijn aldum hebben de Fransen zich bij PSV (nog) niet opnieuw ge meld. De Italiaanse, Spaanse en Duitse competitie zijn mogelijk alternatieven, maar op dit mo ment is van interesse uit die lan den sowieso niets gebleken. Bij Oranje schetste bondscoach Guus Hiddink laatst hoe het werkt als grote clubs uit die lan den naar spelers als Wijnaldum kijken. „Iedereen ziet een speler met veel diepgang en loopvermo gen, maar ook een middenvelder die verdedigend nog wel eens mensen laat lopen. Neem Esto- ben. De beelden zeggen meer dan ik met duizend woorden kan doen. Edinson reageert op wat Ja- ra deed. Hopelijk treedt de Con- mebol nog op. Ik moet op mijn tong bijten om niet te veel te zeg gen, maar we hebben nogal wat partijdigheid gezien tijdens de wedstrijd", zei aanvoerder Diego Godin. „Het zou kunnen dat de scheidsrechter het incident zelf niet heeft kunnen zien. Maar zijn assistent had het zeker moeten zien en moeten ingrijpen", vond Tabarez. „Het is jammer dat een wedstrijd zo wordt beïnvloed, want voor Cavani's rode kaart had den we Chili goed onder controle. Daarna werd het moeilijker. Al met al is het een nederlaag met een bittere nasmaak." Chileen Jara plant vinger in het achterwerk van Cavani. Die reageert met slaande beweging en kan vertrekken ril-uit bijvoorbeeld, dat had PSV Europese uitschakeling kunnen kosten. Daar praat ik bij Oranje met Wijnaldum over. Daar prik kelen we hem mee." Hoe ziet Wijnaldum het? Klopt Paris SG na vorig jaar nog eens bij hem aan, dan wil hij nu ze ker praten. Blijven bij PSV „Ik wil de fans van PSV geen val se hoop geven", zei Wijnaldum na ADO - PSV, de laatste competi tiewedstrijd van vorig seizoen. In Den Haag liet hij duidelijk door schemeren uit te zijn op een over gang. Mocht er geen enkele inte ressante club bij de gegadigden zijn, dan is bij PSV blijven een op tie. Hoe ziet Wijnaldum het? In principe is hij na negen jaar eredivisie en met de landstitel op zak 'klaar' in Nederland. SANTIAGO. De tuchtcommis- sie van de Zuid-Ameri kaanse voetbalbond Con- mebol stelt een onderzoek in naar het 'vingerinci dent' dat de Uruguayaan Edinson Cavani woens dagnacht rood kostte in de verloren kwartfinale (1-0) tegen Chili. De Chileen Gonzalo Jara plantte na iets meer dan een uur spelen buiten het zicht van scheidsrechter Sandro Ric- ci een vinger in het achter werk van de aanvaller. Die rea geerde daarop met een slaande beweging die de Braziliaanse arbi ter wél zag en bestrafte met een tweede gele kaart voor Cavani. Chili profiteerde van het nume rieke overwicht en besliste het duel tien minuten voor tijd via een treffer van Isla. In de tumultu euze slotfase kreeg de Urugua yaan Fucile eveneens zijn tweede gele kaart en ontstond een mas saal opstootje. Coach Óscar Taba rez, doorgaans de rust zelve, werd naar de tribune gestuurd. Uruguay is woedend over de niet bestrafte provocatie van Jara en het optreden van arbiter Ricci, die gisteren door de Conmebol naar huis werd gestuurd en dit toernooi geen wedstrijden meer zal fluiten. „Het is onmogelijk het niet over de scheidsrechter te heb- liet hij steeds staan. Haar toer nooi begon een dag voor de eer ste wedstrijd met wat Reijners 'lichte hoofdpijn' noemde en ein digde na vier duels zonder tref fers en weinig imponerend spel. De lichte hoofdpijn bleek een zware migraineaanval waar Mie- dema vaker last van heeft. Een valse start die niet meer werd goed gemaakt in de laatste me ters. De Drentse aanvaller oogde vaak ongeïnteresseerd. Het stoor de een deel van de selectie. Zo werkt dat met spitsen: zolang ze scoren is er geen probleem. Zo niet, dan ontstaan ergernissen. Reijners handelde daar niet naar. Ook in Zeist zullen ze weten dat die beslissing het groepsproces niet bevorderde. HEERENVEEN. Een pikantere over stap is er in Nederland nauwelijks te maken, maar gisteren trok Cam- buur-verdediger Lucas Bijker dan toch echt een Heerenveen-shirt aan in het Abe Lenstra Stadion. De transfer was tot gisteren angstvallig stilgehouden, in de we tenschap dat het voor veel ophef zou zorgen. Dat ondervond Leeuwarder Bijker de afgelopen weken al vaak. „Zowel op sociale media als op straat", zei hij giste ren net nadat hij een contract voor twee jaar had getekend. Trainer Dwight Lodeweges on dervond het toen vorig jaar be kend werd dat hij zo'n zelfde over gang ging maken. Lodeweges komt Bijker nu weer tegen in Hee renveen. Overigens beweerde Bijker des tijds plechtig zo'n overgang niet te maken. „Wijsheid komt met de jaren", zei hij er nu over. „Maar nu denk ik aan mijn carrière en daar in wil ik niet belemmerd worden door zo'n tienduizend mensen die het er niet mee eens zijn. Ik sta hier honderd procent achter." VRIJDAG 26 JUNI 2015 door Mikos Gouka ROUTE 4: door Joost de Jong Georginio Wijnaldum. foto Pics U. Bondscoach Roger Reijners en de vrouwenselectie van Oranje keerden gisteren terug op eigen bodem, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19