i Pittig evaluatiegesprek KNVB Dwalen door de gedachten van de international 18 Vejinovic present, Pröpper niet Lachman kiest voor Sheffield Zlatan wil naar Spelen van Rio Georginio Wijnaldum wordt volop gelinkt aan clubs uit buitenlandse competities, maar wat moet hij doen? Heitinga tekent voor één seizoen bij Ajax John Heitinga keert definitief te rug bij Ajax. De verdediger komt transfervrij van Hertha BSC en te kent in Amsterdam voor één sei zoen met een optie voor nog een jaar. Heitinga (31) komt uit de jeugdopleiding van Ajax en maak te op 26 augustus 2001 zijn debuut in een uitduel tegen Feyenoord. Hij speelde tot zijn vertrek naar At- lético Madrid in 2008 215 officiële wedstrijden voor Ajax. Hij was ver der actief bij Everton en Fulham. Geen Tighadouini op eerste training NAC Adnane Tighadouini is gisteroch tend niet verschenen op de eerste training van zijn club NAC. De aanvaller (22) is om persoonlijke redenen afwezig, aldus een zegs man. Het lijkt er op dat hij bezig is met de afronding van een transfer, naar verluidt naar Bani Yas uit de Verenigde Arabische Emiraten. Hoewel de Bredanaars afgelopen seizoen degradeerden uit de eredi visie, wist Tighadouini toch nog veertien keer te scoren. Marko Vejinovic lijkt op weg naar Feyenoord, maar Vitesse verwacht de middenvelder zondag 'gewoon' op sportcentrum Papendal voor de eerste training, zo laat de Arn hemse eredivisionist weten. Davy Pröpper, die nadrukkelijk in de be langstelling staat van PSV, is er niet bij. De Arnhemmer, die wil vertrekken, heeft vanwege inter landvoetbal later vakantie gekre gen en hoeft zich pas 6 juli te mel den bij Vitesse. Ook de aanwins ten Milot Rashica (gekomen van FC Llamkos uit Kosovo) en Sheran Yeini (Maccabi Tel Aviv, Israël) ontbreken. Beiden wachten nog op een werkvergunning. upnone Lang contract bij PSV voor jonge Bergwijn PSV heeft met de ze ventienjarige jeugdin- ternational Steven Bergwijn een monde ling akkoord bereikt over een verbintenis voor vijfjaar. De aan valler tekent het con tract zodra hij acht tien wordt. Bergwijn maakte afgelopen sei zoen zijn eredivisiede buut in Eindhoven. FC Twente neemt na een seizoen weer afscheid van Darryl Lach man. De 25-jarige centrale verdedi ger, onder trainer Alfred Schreu- der op een zijspoor geraakt, heeft gisteren overeenstemming bereikt met de Engelse club Sheffield Wednesday. Hij gaat bij 'the Owls', uitkomend op het tweede niveau (Championship), zijn hand tekening zetten onder een tweeja rig contract. Over het transferbe drag hebben de clubs geen mede delingen gedaan. Lachman, die door bondscoach Patrick Kluivert is uitgenodigd als international voor Curasao uit te komen, speel de behalve voor Twente eerder voor PEC Zwolle en FC Gronin gen. Moniz haalt Swerts naar Notts County Gill Swerts vervolgt zijn loopbaan bij Not ts County. De Bel gische verdediger heeft een contract voor twee jaar onder tekend bij de club die uitkomt op het vierde Engelse niveau. De oud-speler van Vites se degradeerde afgelo pen seizoen met NAC uit de eredivisie. Excelsior bindt Karami langer aan zich Khalid Karami speelt ook de komende twee seizoenen voor Excelsior. De 25-jarige verdediger, wiens con tract in Kralingen af liep, zette gisteren zijn handtekening on der een nieuwe ver bintenis. Karami kwam twee seizoe nen geleden over van Go Ahead Eagles. Zlatan Ibrahimovic heeft zijn zin nen gezet op deelname aan de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016. Zweden plaatste zich woensdag voor de Spelen, door op het EK onder 21 de halve finales te bereiken. Zlatan is met zijn 33 jaar in principe veel te oud, maakt kan toch worden geselec teerd, omdat op de Spelen drie spe lers die ouder dan 23 jaar zijn mee mogen doen. „Maar eerst moet ik nog maar eens geselecteerd wor den. Wie weet vinden ze me niet goed genoeg, haha", grapte de topspits van Paris Saint-Germain. Coach Hakan Ericson van Zweden onder 21 liet weten dat het nog te vroeg is om te beslissen Zlatan wel of niet mee te nemen. EINDHOVEN. Soms zijn er subtiele vingerwijzingen dat een club zich serieus voorbereidt op het vertrek van een sleutelspeler. PSV gebruikt Georginio Wijnal dum niet in commerciële uitin gen voor het nieuwe shirt dat vandaag wordt gepresenteerd. Dit in tegenstelling tot bijvoor beeld Jetro Willems, van wie ook niet zeker is dat hij blijft. Voor Wijnaldum, de captain van de kampioen, heeft Zenit Sint-Petersburg zich inmiddels officieel gemeld bij PSV met een bod van tien miljoen euro, dat via bonussen kan oplopen naar een kleine 15 miljoen. PSV heeft het bod direct afgewezen en wil meer van de rijke Russen of van andere clubs. Zelf staat Wijnal dum niet afwijzend tegenover een stap naar Zenit, klinkt in zijn omgeving. Maar de zomer is nog lang. En te vroeg beslissen sluit andere mogelijk interessante rou tes meteen uit. Richting Rusland gaan Een contract voor vier jaar bij Ze nit Sint-Petersburg maakt Wijnal dum multimiljonair. Bovendien komt hij terecht bij een professio neel geleide club die vaak in de Champions League actief is. Ze nit is de kampioen van Rusland, zit in pot-i bij de CL-loting en heeft topspelers zoals Hulk, Dan ny, Witsel en Rondon. Tot zover de positieve com mentaren. De Russische competi tie is weliswaar een stuk aanspre- kender dan pakweg tien jaar gele den, maar nog altijd geen absolu te topliga. Veel spelers komen vroeg of laat terug op hun ver trek. Ze krijgen heimwee, zijn niet tevreden over het sportieve niveau of de weersomstandighe den. Van pakweg 4 oktober tot 26 april is het bibberen in die con treien. Bovendien zijn competities in Oost-Europa niet direct een aan beveling voor een interlandcar- Aanvoerder van PSV en uithangbord van de eredivisie mag weg voor een bedrag van 20 miljoen euro rière. Vraag maar aan Jeremain Lens. Die lag vorig jaar bij Dina- mo Kiev vier maanden stil in de wintermaanden. En vond daarna nooit meer echt zijn ritme op weg naar het WK. In 2016 is er een EK waar Wijnaldum straks 'top' wil zijn. Hoe ziet Wijnaldum het? Zenit is ondanks de mitsen en maren een realistische optie. Naar de Premier League Volgens Britse media wil Dick Advocaat Wijnaldum naar Enge land halen. Als manager van Sun derland heeft de Hagenaar wel eens navraag gedaan bij de zaak waarnemer, maar vervolgens is hij doorgeschakeld naar andere spelers. Toen Advocaat PSV train de gaf hij destijds de voorkeur aan Ola Toivonen op het midden veld. Tot ergernis van Wijnal dum, die regelmatig als rechtsbui ten acteerde. „Ik ben geen rechts buiten", zei hij onder opvolger Phillip Cocu. Dat clubs uit de bovenste re gionen van de Premier League Wijnaldum willen ophalen, is nog geen zekerheid. Het heeft ook te maken met andere trans fers die nog afgerond moeten worden, zo schatten kenners van de Engelse markt in. Meerdere clubs jagen op dit moment bij voorbeeld op Paul Pogba van Ju- ventus. Maakt hij zijn keuze, dan komen spelers uit categorieën daaronder (onder wie Wijnal dum) in beeld bij clubs die naast Pogba grijpen. Wijnaldum kiest waarschijnlijk niet voor een klei ne club in de hoogste Engelse di visie. Hoe ziet Wijnaldum het? Hij staat open voor de (sub)top van de Premier League, direct voor clubs daaronder. Hopen op Parijs Of Paris Saint-Germain terug komt voor Wijnaldum is op dit moment nog onduidelijk. Voor de Fransen was het vorig jaar een halszaak om hem en Memphis Depay binnen te halen. In mei greep de kampioen van Frankrijk ROTTERDAM. Met applaus en bos sen bloemen werden de beste voetbalsters van Nederland gister ochtend welkom geheten op Schiphol. De doelstelling op het WK in Canada, een plek bemach tigen voor de Olympische Spelen volgend jaar in Rio de Janeiro, werd echter (nog) niet gehaald. Er was oprecht verdriet, maar vooral trots over het overleven van de eerste ronde. Maar een geslaagd WK? Dat is niet het gevoel in Nederland. Wat vooral beklijft: Oranje was veel te wisselvallig. En speelde op de beslissende momenten te behouden. En ook: Vivianne Mie- dema, achttien jaar slechts, maak te de torenhoge verwachtingen niet waar. Bondscoach Roger Reijners heeft een contract tot en met Rio 2016. Die kunnen begin volgend jaar via een herkansing (minitoer- nooi met Zweden, Noorwegen en Zwitserland) nog worden ge haald. De vraag is of Reijners dan nog bondscoach is. De Limbur ger zei na de uitschakeling in de achtste finales door Japan geen volmondig 'ja' op de vraag of hij Deel van de Nederlandse selectie stoorde zich tijdens WK aan veronderstelde topspits Vivianne Miedema aanbleef. „Ik heb het prima naar mijn zin, maar zoals gebruikelijk gaan we ook dit toernooi evalue ren." Want vooral belangrijk is wat de KNVB wil richting Rio en het EK van 2017 in eigen land. Tij dens de evaluatie zal de term 'Hollandse school' voorbij ko men. Reijners hamerde op aanval lend georganiseerd voetbal, maar de conclusie na dit WK is dat dit Oranje daar nog niet goed ge noeg voor is. Een plan B was er niet, ook niet toen er bij de ach terstand een portie opportunis me op zijn plaats was. Reijners hield vast aan de speelsters en speelstijl die Oranje op het WK had gebracht. Ook de veronderstelde topspits Miedema Sport VERLOREN ZOON VITESSE TOPSCORER Marko Vejinovic. foto Ronald Bonestroo/Pro Shots JEUGDINTERNATIONAL FC TWENTE STAP TERUG VERDEDIGER DISPENSATIE Wijnaldum: roebels, euro's of ponden door Rik Elfrink en Maarten Wijffels ROUTE 1: ROUTE 2: ROUTE 3: door Daniël Dwarswaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18