Business en liefdesbaby's dankzij dating-app Tinder moet opgespoord 24 maanden 50% korting 400MB DATA <4 0 Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc NIEUWS 13 3 P/MND vigen kunnen een slag of sla gen en misschien plaatsen of gebieden verliezen, maar zij zullen nooit verslagen wor den", aldus IS-woordvoerder Abu Muhammad al-Adnani. De Syrische staatstelevisie en Koerdische activisten melden dat de aanvallers vanuit Tur kije kwamen. Op beelden van een beveiligingscamera is te zien dat een auto ontploft vlak bij de grensovergang. Maar Tur kije, dat al eerder beschuldigd wordt van steun aan IS om de Koerden in bedwang te hou den, ontkent dat met klem. Hassakeh Tegelijk met de aanval op Koba- ni veroverde IS ook delen van regeringswijken van de Koerdi sche stad Hassakeh, een belang rijke stad in het noordoosten van Syrië, 270 kilometer van Kobani. Hassakeh is deels in handen van troepen van presi dent Assad en deels van Koer den. De Syrische staatstelevisie meldde felle gevechten in de wijk Nashawi. IS-strijders zou den verscheidene mensen ge vangen hebben genomen en omgebracht, onder wie het hoofd van een instelling voor militaire huisvesting. Ook de militanten zouden veel strij ders hebben verloren. Een van hen was de comman dant, een buitenlander, aldus de staatstelevisie. Activisten meldden dat veel bewoners naar veiliger delen van de stad zijn gevlucht. IS deed eerder deze maand ook al een poging Hassakeh in te nemen. Ze stuit ten toen in het zuiden op fel verzet van Syrische rege ringstroepen en werden terug gedreven. men. De 21-jarige ontkent de ver spreider te zijn. De politie heeft hem als verdachte gehoord. Het filmpje is vele keren gedownload en verspreid, en dat gebeurt nog steeds. Tijdens de rechtszaak 'Het is een fantastisch vonnis. Voor alle slachtoffers van wraakporno in Nederland' Thomas van Vugt advocaat twee weken terug verbaasden de advocaten van de sociale media gigant iedereen door te verkla ren dat de gebruikersgegevens al voorgoed zijn gewist. Facebook deed dat twee weken nadat Chantal het voorval had gemeld, en terwijl het bedrijf wist dat er aangifte was gedaan. Een woord voerder van Facebook noemt de verwijdering 'in overeenstem ming met onze voorwaarden en de wetgeving'. Facebook zegt wel 'diep mee te leven' met het slachtoffer. Chantal en haar raadsman twijfelen aan dat verhaal en vroe gen de rechter Facebook te dwin gen een externe partij onderzoek te laten doen. Van Vugt denkt dat er nog gegevens te halen zijn. De rechter is het daarmee eens. „Van Facebook kan op zijn minst worden gevergd om alles in het werk te stellen om na te gaan of de gegevens toch niet er gens traceerbaar zijn." Een paar jaar geleden was de app Tinder, waarmee gebruikers op zoek gaan naar een partner, nog puur een vleeskeuring. Nu is dat anders, denken twee jonge onder nemers. Ze verkopen kleding spe ciaal voor de zogenoemde Tinder- baby's. Zoals Noor van Berlo uit Feiden. Rob van Berlo (46) en Hedske Vochteloo (31) zagen de da- tingsapp Tinder vorig jaar nog als 'een grappig spel letje'. Rob: „Ik had wel eens een match, maar sprak nooit iets af. Totdat Hedske tevoorschijn kwam. We hebben gechat en dat was grappig, het sprankelde. Dan moeten we ook maar afspreken, dacht ik." De echte vonk springt over na de tweede date, maar dan gaat het ook snel. Vochteloo is na een paar maanden zwanger, als het stel nog niet samen woont. Ba by Noor is op 1 januari geboren. Hedske: „Rob komt uit Fimburg, ik uit Den Helder. Ik denk niet dat we elkaar zonder Tinder hadden ontmoet." Rob twijfelt. „Veel mensen zien Tinder als op pervlakkig en plat. Zo keek ik er eerst ook naar, dat er uit Tinder zoiets serieus en moois kon komen, had ik echt nooit ver wacht." Met Tinder kunnen ge bruikers an dere perso nen ontmoe ten. Ze zien de foto, naam en leef tijd en kun nen dan naar links (niet leuk) of naar rechts (leuk) 'swipen' op hun telefoon. Als beide ge bruikers el kaar leuk vinden, kun nen ze chat- ten. Onderne mers Bodie Hage (27) en Jordy Schipper (23) zien er brood in. Ha- ge vertelt: „Ik sprak vrienden van mij die elkaar ontmoet hadden via Tinder. Ze verwachten hun eerste kind. 'Misschien krijgen jullie wel de eerste Tinderbaby!', zei ik." Op die manier is het balletje gaan rollen. „We zijn er goed voor gaan zit ten, met een biertje erbij. Toen kwamen we op het idee om rom- pertjes te verkopen, met een leuke tekst erop." Samen kwamen de twee vrienden tot drie teksten: 'I am a Tinderbaby', 'My parents are a match' en 'My parents didn't swipe left'. „We zijn gestart met 250 rompertjes. Die zijn in middels allemaal verkocht. Bin nenkort willen we een tweede la ding gaan bedrukken." Echt verdienen aan hun handel doen de twee nog niet. „Pas na de tweede lading kunnen we winst maken, maar dan nog zullen we niet binnenlopen." Desondanks heeft het duo grote plannen: Ze willen ook slabbetjes en T-shirt- jes gaan verkopen. En uitbreiden naar België, Duitsland en Enge land. Hedske en Rob vertellen ieder een gerust hoe ze elkaar hebben le ren kennen. „Daar schamen we ons niet voor", zegt zij. „We zaten er niet op omdat we wanhopig wa ren, meer uit nieuwsgierigheid." Hun dochter zullen ze later ook vertellen hoe haar ouders elkaar ontmoet hebben. „Misschien be staat Tinder dan al niet eens meer", mijmert Rob. Exclusief voor de lezers van deze krant 10 a RSZ nci. iPhone 5c t.w.v. 0399,- Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! VRIJDAG 26 JUNI 2015 1 om 1/ Noor is de "Tinderbaby" van Hedske Vochteloo en Ron van Berlo, die elkaar die dus via de app Tinder hebben le ren kennen, foto Marlies Wessels door Annemiek Brandriet en Joost de Kleuver Kaarten Telefoon Berichten Agenda Foto's Camera Notities Herinneringen Aandelen Game center Kiosk iTunes Store App Store Passbook Kompas Installingei Telefonisch bestellen kan ook. Bel: 0900-0603 «0,45 per gesprek, ma t/mvrvan 8-18 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 630,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 30-06-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13