Dieven roven asperges recht van het veld (s|jb) stipreizen.nl Hereniging met een glas wijn op Franse camping tijdens vakantie NIEUWS 11 De Franse vondelinge Jessica en haar Nederlandse pleegouders zien elkaar na 21 jaar terug dankzij een artikel in deze krant. De zon schijnt, de fles wijn gaat open, een lach schalt over de cam ping. Blijdschap vloeit er als water door de rivier. „We hadden niet gedacht dat we elkaar ooit nog zouden vin den", zegt Yolanda Bosma. „Het voelt voor mij een beetje als een droom", antwoordt Jessica Simon. Pleegmoeder en pleegkind weten het zeker: nu verliezen ze elkaar niet meer uit het oog. De zoektocht van Jessica naar haar Nederlandse pleegouders ein digde gistermiddag aan de oever van de rivier de Saöne, voor een caravan op de Camping Municipal in de Midden-Franse stad Macon. Het verhaal van Jessica is bij zonder. Als dreumes van 9 maan den wordt ze in september 1991 door haar Franse vader te vonde ling gelegd op een parkeerplaats in Breda. Jeugdzorg brengt haar onder bij een Nederlands pleegge zin, waar ze zich ontpopt tot een vrolijke peuter. Na 3 jaar en een langdurige juridische strijd moet ze echter terug naar haar biologi sche moeder in Frankrijk. Wat volgt is een ongelukkige jeugd. Als Jessica na 21 jaar haar le ven weer op orde heeft, en zelf moeder is, gaat ze op zoek naar het gezin dat haar in Nederland zo liefdevol heeft opgevangen. 'Ik heb een brief voor haar geschreven met alle dingen die ik wilde vertellen' Een lastige zoektocht: haar bio logische moeder heeft alle tastba re herinneringen vernietigd en Jes sica zelf herinnert zich alleen de stad Breda en de achternaam Ros man. Via een Nederlands spreken de kennis komt ze met die twee steekwoorden uit bij de auteur van dit verhaal. Ik ben niet het gezin dat zij zoekt, maar schrijf wel een ver haal over de zoektocht in deze krant. Dan is daar het gelukkige toeval: de pleegzus van Jessica leest het verhaal en beseft dat het over haar gezin gaat. Gevonden! En dat is een wondertje, want Jessica's herinneringen waren niet goed: ze was dan wel gevonden in Breda, maar opgevangen in Hou ten. En haar pleeggezin heette niet Rosman, maar Bosma. Op hun beurt zocht de familie Bosma Jessica, maar kon haar niet vin den. Nog meer toeval: de pleeg ouders zijn op het moment van publicatie op vakantie in Frank rijk. Overvallen én gelukkig door dat hun voormalige pleegdochter hen zoekt, besluiten Yolanda en Hendrik Bosma aan het eind van hun vakantie met een omweg te rug te rijden: via Macon, de woon plaats van Jessica. Daar zagen ze elkaar gistermid dag weer terug. Voor de caravan van de Bosma's, met een glas wijn in de hand. „Het is een mooie en lieve meid geworden. Ik heb een brief voor haar geschreven met al le dingen die ik wil vertellen", zegt Yolanda telefonisch vanaf de camping. „Die heeft een Neder landse kennis voor haar vertaald en voorgelezen." Jessica zelf is blij dat ze met haar pleegouders herenigd is. „Ik vind het moeilijk te geloven dat het echt gebeurd is." Inmiddels zijn de adressen in Nederland en Frankrijk uitgewisseld. „We kun nen elkaar nu leren kennen." De diefstal overkwam telers Ge rard en Danielle Musters uit Els- hout drie nachten op rij. En ze blijken niet de eersten: ook in Helvoirt vond al grootschalige as- pergeroof plaats. „Het is absurd", zegt Danielle. Gisteren ontdekte de familie dat er weer asperges waren geroofd van de zes aspergebedden langs de A59. Met de hand een karwei van minstens een uur, schat Ge rard. Aan de ene kant lijkt het dievengilde verstand van zaken te hebben: „Ze hebben precies de bedden genomen die we de volgende ochtend zouden gaan steken", zegt Daniëlle. Maar aan de andere kant werd de exclusie ve groente met amateurisme uit de grond geschept: „Om twintig kilo asperges te vinden hebben ze honderdvijftig kilo oogst be schadigd." De onverlaten moe ten er met 'soepstukken', veel te korte asperges, vandoor zijn ge gaan. Het Brabants Asperge Genoot schap reageert verbaasd op de diefstal. „We weten dat het voor komt, maar op deze schaal, dat heb ik nog niet eerder gehoord", zegt Jean-Louis Nieuwenhuysen. Hij wijst erop dat het aspergesei zoen woensdag eindigde. „Er wordt nog een dag of vijf, zes doorgestoken, maar de markt is verzadigd. De groothandel vraagt er niet meer om." In Helvoirt reageert aspergete ler Ria Klerks echter niet ver baasd. Ook bij haar werden aan het begin van het seizoen grote hoeveelheden van het land ge haald. Zij is ervan overtuigd dat de diefstal voor eigen gebruik was, ook al zouden tientallen fa milies er een maaltijd aan heb ben. „Misschien is het de vriezer in gegaan." Klerks hoorde van een getuige dat er later nog eens een man op haar aspergevelden werd gesignaleerd. „Zo iemand komt met de auto, stapt uit en gaat gewoon steken alsof het heel normaal is." De Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) houdt het eveneens op diefstal 'voor eigen gebruik en een beetje handel'. De politie zei gisteren niet precies te weten hoe vaak aspergediefstal voor komt. Op Facebook wordt al een kilo asperges en een fles wijn be loofd voor de gouden tip om de diefstal op te helderen. Een greep uit ons ruime en gevarieerde aanbod: Én alleen t/m zondag: ll-/12-daagse Annuleringscruise Rotterdam-Trier otv.v. VRIJDAG 26 JUNI 2015 'Jessica is lieve meid geworden' De familie Bosma en Jessica: „We hadden niet gedacht dat we elkaar nog ooit zouden vinden." foto Claire Joly door Cyril Rosman Yolanda Bosma pleegmoeder door Bertjan Kers en Richard Clevers ELSHOUT. Brutale voorbijgangers die 'even' een kilootje asperges van het land pikken, die kenden ze al wel. Maar dieven die onge zien tientallen kilo's van het witte goud in één nacht weten weg te steken? Dat wekt in de asperge wereld alom beroering. 17 dgn Hoogtepunten van Zuid-Afrika 5649 nu v.a. 1574 8dgn Riviercruise Zeeland Zuid-Holland (vertrek 4/7) Jt 37i) nu v.a. €299 2 t/m 8 dgn Autovakantie Duitsland - Sauerland €36 nu v.a. €32 22 dgn Rondreis Thailand-Laos-Vietnam-Cambodja €168$ nu v.a. €1614 4 en 5 dgn Autovakantie Duitsland - Lindner Eifelpark €,194 nu v.a. €179 8 dgn Cruise Kroatië, Montenegro, Albanië Griekenland j-T?8' nu v.a. €758 4 t/m 8 dgn Autovakantie Oostenrijk- Hotel Voglauerhof nu v.a. €98 8 dgn Autorondreis Venetië en Toscane .$-298 nu v.a. €268 8 t/m 15 dgn Zonvakantie Mallorca - Ola Es Ravells d'Or geen res,kosten nu v.a. 279 9 dgn Rondreis Hart van Spanje Andalusië €679 nu v.a. €642 I Aanbieding (26 t/m 28 juni per MS Allegro 4/' vertrek 1 of 11 september V' alleen bij Stip Reizen p' riviercruise incl. busreis, ontbijt, lunch, diner en live muziek tZ o.a. Cochem, Riidesheim en Koblenz zie stipreizen.nl/crrrt v P (open: ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) 'Belangrijk: de tijdeijke extra korting varieert van geen reserveringskosten tot 10% op de totale reissom. Sommige reizen zijn uitgesloten van de actie vanwege de reeds gegeven hoge korting. Of er korting van toepassing is en hoeveel deze bedraagt kunt u terugvinden bij de betreffende reis op onze site. Op www.stipreizen.nl/actievoorwaarden vindt u de overige voorwaarden. Wij behouden ons tevens het recht voor om gedurende de actieperiode kortingen aan te passen, dit is afhankelijk van o.a. het aantal beschikbare plaatsen met korting. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11