'Notaris is er met miljoenen uit onze erfenis vandoor1 1.000 SWISS*SENSE ft NIEUWS 9 NU €1100,- VOORDEEL 28 JUNI 1760, NU: 1449, Honderden verdacht van misbruik De Britse politie heeft honderden verdachten in het vizier die moge lijk betrokken zijn geweest in mis- bruikzaken in de Britse plaats Rotherham. Dat maakte het natio nale onderzoeksteam dat op de zaak is gezet gisteren bekend. De namen van de verdachten doken op tijdens operatie Stovewood die in december werd begonnen. Het gigantische misbruikschandaal met wel 1.400 slachtoffers speelde zich afin de jaren 1997-2013. On derzoekers reppen van Verschrik kelijk' misbruik en zeggen 'zeer verontrustende gebeurtenissen' te onderzoeken, aldus de BBC. Veertig jaar oud vlees in China verkocht De Chinese autoritei ten hebben een smeri ge vondst gedaan. Ze onderschepten 800 ton illegaal rund en kippenvlees, waar van een deel al veer tig jaar oud bleek te zijn. Het ingevroren vlees was bestemd voor onder meer res taurants en super markten. De Chine zen vonden het vlees in de provincie Hu nan. Een inspecteur zei dat de stank die er vanaf kwam ondraag lijk was. De erfgenamen proberen te bewij zen dat een notaris miljoenen achterover heeft gedrukt. Een cas satieprocedure waarin binnenkort advies wordt uitgebracht, is hun laatste strohalm. De meesten zouden er direct voor tekenen, maar de broers Ber nard en Joop van de Hemel zijn er van overtuigd dat ze in het pak zijn genaaid met de 6,9 miljoen gulden (3,1 miljoen euro) die ze van hun vader hebben geërfd. Ze weigeren in 1990 dan ook de akte van verdeling te ondertekenen. Eerst willen ze onderzocht zien wat de werkelijke omvang van de erfenis is. 20 miljoen Bij leven behoort advocaat Ber nard van de Hemel sr. tot de nota belen van Utrecht. Behalve ver schillende panden bezit hij goed gevulde bankrekeningen, aande len en schilderijen van bekende meesters als Van Goyen. „Zijn vermogen is door een re gisteraccountant geschat op 20 miljoen gulden", stelt zoon Joop. Zijn hardste aanwijzing hiervoor is een regu van de Belastingdienst, die Van der Hemel sr. vlak voor zijn dood aanslaat voor 135.000 gulden vermogensbelasting. „Teruggerekend duidt dat op een vermogen van 19,4 miljoen gul den." Het zogeheten boedeldossier, een officieel overzicht van de vol ledige erfenis, zou opheldering moeten geven over de werkelijke omvang. Maar notaris Eldering weigert dat dossier jarenlang af te staan. Als hij in 1997 overlijdt en zijn voormalige kandidaat-notaris Van der Veen uit Dordrecht de erfeniskwestie overneemt, zegt de ze niet over het boedeldossier te beschikken. Met wisselend succes begint or thodontist Joop van de Hemel een serie rechtszaken en klachtproce dures. Pas in 2009 krijgt hij via de weduwe van notaris Eldering het boedeldossier in handen, verpakt in een Albert Heijntas. „Het viel mij meteen op dat er van alles miste. Zo ontbraken stuk ken over mijn vaders derdenreke- 'Allerlei stukken ontbraken. Het dossier was zo incompleet als wat' ning, effectenrekening en vast goed. Het dossier was zo incom pleet als wat", zegt Van de Hemel. Samen met zijn broer vertrouw de Joop van de Hemel jarenlang op notaris Eldering, een huis vriend van zijn vader. Dat vertrou wen was volkomen misplaatst, zegt hij. „Eldering heeft een groot deel van de erfenis achteroverge drukt en Van der Veen heeft dat beleid voortgezet. Het ergste vind ik nog dat de notarissen in een kwarteeuw tijd nooit rekening en verantwoording hebben hoeven af leggen." Hoger beroep Vermoedens te over, maar het recht heeft Van de Hemel niet aan zijn zijde. Tot in hoger beroep is hij er niet in geslaagd te bewijzen dat de notaris een deel van de erfe nis heeft doen verdwijnen. Zijn laatste hoop is de cassatie procedure tegen Van der Veen en de weduwe van notaris Eldering. Of de erfeniskwestie wordt terug verwezen aan de rechter, is in ho ge mate afhankelijk van de procu reur-generaal, die binnenkort ad vies uitbrengt. Meestal wordt zo'n advies gevolgd door de Hoge Raad. Notaris Van der Veen wil geen commentaar geven op de zaak. Hij verwijst naar de twee uitspraken, waarin de rechtbank en het ge rechtshof hem vrijpleiten van ge rommel met de erfenis. Opgelicht door prijsafspraken verpakkingen Iedereen in Neder land die tussen 2002 en 2007 kaas, vlees, vis of gebak heeft ge geten, heeft te veel be taald voor zijn verpak king. Brussel rolde gis teren vijf kartels op van tien verpakkings bedrijven uit diverse landen maakten daar over prijs- en markt- afspraken. Concurren- tiecommissaris Mar- grethe Vestager legde negen bedrijven een boete van samen ruim 115 miljoen euro op. Vluchtende scooter sleurt hond dood Op de vlucht voor de politie heeft een 18-ja- rige scooterrijder in Maastricht een hond meegesleurd. Het dier is overleden aan zijn verwondingen. Agen ten onderzochten dinsdagnacht een au- tobrand. De man reed met zijn scooter hard op de agenten en om standers af, waar schijnlijk om aan con trole te ontkomen. De hond kwam met zijn lijn vast te zitten aan de scooter en werd meegesleept. Home 120 Boxspring-aanbieding inclusief gestoffeerd hoofdbord, pocketvering matrassen en comfortschuim topmatras. Vlakke uitvoering, 180x210cm van €J2-T8t),- NU: 1080, Middelburg: iviortiereDouievara löa, tel: (U 1 10) b(J bó 94 KOOPZONDAG SwissSense.nl DONDERDAG 25 JUNI 2015 ROTHERHAM Precies 23.600 euro heeft het vangen en afschieten van 26 kraaien in Hoek van Holland de Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit (NVWA) tot nu toe gekost. Dat is gemiddeld bijna 1.000 euro per vogel. Vorig jaar bepaalde de Raad van State dat de groep Indische huiskraaien mocht worden gevangen en uitgeroeid, omdat de vogel niet in Nederland thuishoort. Er moeten er nog vijf gevangen worden. PEKING door Koen Voskuil DEN HAAG. Moet een bizarre erfeniskwestie waar al een kwart eeuw over wordt gesteggeld, op nieuw aan de rechter worden voor gelegd? Joop van de Hemel erfgenaam BRUSSEL MAASTRICHT Home 405 Boxspring-combinatie bestaande uit gestoffeerd hoofdbord, pocketvering matrassen, comfortschuim topmatras en draadloze bediening. Elektrische uitvoering 180x21 Ocm van €JZ&3Ü.- Home 300 Boxspring-combinatie bestaande uit gestoffeerd hoofdbord, pocketvering matrassen 'Pocket 1000' en comfortschuim topmatras. Vlakke uitvoering, 180x210cm van €-3060.- w\ 1 CBW-erkend 90 DAGEN 1 OMRUILGARANTIE M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9