van glas cola Overrompelde Pechtold zit in de fuik bij belastingplan L NIEUWS 7 dat militairen in het gezicht wor den geraakt en gehoorschade op lopen. Het nieuwe uniform wordt uitgerust met de nieuwste tech nische snufjes, zodat soldaten er alles aan kunnen doen om niet gewond te raken. Zo kunnen ze precies zien waar hun maten zijn en waar ze de vijand kun nen verwachten, hebben ze een tablet om berichten te versturen en een radio met GPS-ontvanger bij zich. Batterijen zijn niet meer nodig. Om alle gadgets 48 uur van stroom te voorzien dragen ze een dieselgenerator ter groot te van een colafles bij zich. Het slimme vest is het ant woord van defensie op een nieu we manier van oorlogvoeren met bermbommen en zelf moordterroristen. Hoe toekomst- bestendig het pak is, moet nog blijken. Maar de krijgsmacht gaat vanaf nu ook beter gewon den registreren, zodat sneller op nieuwe gevaren kan worden in gespeeld. Zondervan vindt het een goe de zaak dat er een nieuw uni form komt. „Ik heb nooit het ge voel gehad dat we onvoldoende waren beschermd in Afghanis tan. Maar ik ben wel blij dat on ze ervaringen er aan bijdragen dat militairen in de toekomst mogelijk minder letsel oplopen." Suiker in drankjes 10 paald niet ambitieus", meent woordvoerder Babs van der Staak. Ze wil bovendien weten of de huismerken van supermarkten ook onder de afspraken vallen. Tot nu toe vallen die er buiten. Ook mag reclame voor fris drank van de Consumenten bond niet gericht worden op kinderen. Wellicht is het zijn gretigheid ge weest. Of anders een moment van onoplettendheid. Opeens zit D66-leider Alexander Pechtold in een positie waaruit hij zich moei lijk kan bevrijden. Een collega-fractievoorzitter schetst zijn positie als een vis in de fuik: „Indien hij met het kabi net door blijft praten over een - uitgeklede - belastingherziening dan loopt hij het risico straks de man te worden die het vermaledij de plan voor een btw-verhoging aan een meerderheid hielp. Loopt hij nu weg, dan mag hij met lege handen toekijken hoe de coalitie partijen straks vijf miljard euro las tenverlichting uitdelen aan de kie zer." Geen wonder dat Pechtold gisteren het debat over het belas tingplan eindigde met de bood schap dat hij zich eerst met zijn fractie wil beraden, mogelijk van daag al of anders na het weekend. In de coalitie gelooft niemand dat D66 alsnog afhaakt. Groen- Links, Christenunie en SGP wil len in ieder geval onderhandelen. „Ik denk dat ze uiteindelijk zullen komen praten", zei minister-presi dent Mark Rutte gisteren vastbera den. „Dat hebben we ook nodig, anders gaan we alleen de lasten verlichten, hoe mooi dat ook is, en missen we de kans om die lasten verlichting te gebruiken om een grotere hervorming door te voe ren." Dat klonk als een verkapt drei gement: als Pechtold niet meer wil onderhandelen, is het zijn schuld dat er van de ambitie om het belastingstelsel aan te pakken niets terechtkomt. Pechtold weet wel beter: juist het kabinet heeft heel lang ge talmd om met concrete belasting voorstellen te komen. Boemerang Hoe vaak heeft hij het niet ge zegd: toon ambitie, kom op met die banenmachine! Maar nu het coalitieplan er ligt komt de boeme rang terug: nu is het tijd dat de op positie ambitie moet tonen, meent het kabinet, en D66 voor op. Maar die grote hervorming waar Pechtold zo op had gehoopt, ziet er steeds minder veelbelo vend uit. „We moeten de rollen wel zuiver houden", stelt hij. „Het kabinet moet een gebaar maken. Met alleen lastenverlichting laat het de kans op vereenvoudiging van het belastingstelsel lopen, en laat het de kans lopen op meer werkgelegenheid, en verduurza ming en vergroening." WD en PvdA zeggen dat er te praten valt over aanpassingen, maar laten steeds meer doorschemeren dat aan de lastenverlichting - de 'zoete ingrediënten' in het pakket - niet meer getornd kan worden. Rutte wil alleen met de oppositie praten over het hele pakket aan maatregelen, inclusief de zure btw-verhoging. Hij denkt hier voor hooguit drie avonden overleg voor nodig te hebben. „Dan kun nen we vaststellen: zit er muziek in, gaat het vliegen?" Maar, zo waarschuwt de premier ook al vast: cadeautjes uitdelen ter waar de van vijf miljard euro kan de coa litie zelf wel. Lastig voor Pechtold is dat CDA-leider Buma gisteren onver wacht steun gaf aan deze lasten verlichting, die vooral goed uit pakt voor werkende gezinnen. Bu ma keerde zich tegelijkertijd tegen het schrappen van het verlaagde btw-tarief voor niet-levensmidde- len. Zo weet de coalitie zich al ver zekerd van 33 Eerste-Kamerzetels die een 'platte' lastenverlichting zullen steunen. D66 speelt anders dan de afgelopen jaren geen sleu telrol meer. En dat is wennen. AANBIEDINGEN ALLEEN VANDAAG GELDIG Luxe Hotel Linnen dekbedover trekken met FLINKE korting Vanaf slechts 19,95 DONDERDAG 25 JUNI 2015 Waterzak met drinkslang Modulaire helm (nog niet beschikbaar) scherfbril, oorbeschermers, kaakstuk Vochtregulerend shirt Scherfwerend vest Bear vest: draagvest met alle elektronische aansluitingen Keramische beschermingsplaten tegen zware munitie, scherven etc. infographic Thijs Unger bron Min. v. Defensie h Flesje AA drank Blikje Extran Energy Blikje Cola Blikje Ice tea Pakje Dubbeldrank Pakje (sinaas)appelsap Kop thee met melk (zonder suiker) suikerklontjes 14 7 7 5 J0,5 ©AO 240615 I TU, bron: infonu.nl door Laurens Kok en Jan Hoedeman DEN HAAG. D66-leider Alexander Pechtold was afgelopen jaren de onbetwiste dealmaker op het Bin nenhof. Plots zijn de rollen omge draaid. Pechtold is minder nodig dan vroeger. De door hem zo ge wenste belastinghervoming staat nu op losse schroeven. Alexander Pechtold (D66) en Emile Roemer (SP) voor aanvang van het de bat over de herziening van het belastingstelsel, foto Martijn Beekman/ANP 33 Het kabinet weet zich al verzekerd van de steun van 33 senatoren voor lastenverlichting, en heeft dus nog slechts vijf zetels nodig voor een meerderheid. c v Keuze uit wit, antraciet, zwart, blauw en crème v Beschikbaar in 1-persoons, 2-persoons en Lits-Jumeaux Luxe uitstraling, net zoals in een hotel Compleet geleverd incl. kussensloop Adviesprijs 79,95 Korting 75% U bespaart 60,- f "N BESTELLEN V DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen IlStD NIET TEVREDEN? GELO TERUGl) post

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7