Veronique bewaart het leukste tot het laatst Triggerfinger speelt op festival Crammerock 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Zet die aap onder de douche Liefs uit Walsoorden In de regio Volop dansen op het Zomerfeest Playbacken of zingen op muzikale avond 'Lekker fietsen' is dag later, op zondag Eenhoorntocht over rustige polderwegen Mijn dorp, mijn stad Jedutun kwartet jubileert met concert Tienduizendste speld voor geslaagden Eede brengt ode aan duurzame vlasplant V3 In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Het leukste bewaart Ver onique Bracke (54) uit Terneuzen altijd tot het laatst. Wie een be drijfsbezoek brengt aan Pabo in Walsoorden krijgt bij het verla ten van het pand een goodiebag mee, vol met materiaal 'om van te genieten'. Zou je zo'n tasje aan het begin van de sessie geven, dan zou de aandacht vast en zeker al snel ver slappen. Want wie weet dat er handboeien, een veertje, een vi brator en massage-olie in zit, kan weieens aan heel andere dingen gaan denken dan aan de bedrijfs filosofie van Pabo. „Vooral man nen zijn vaak weg zodra ze zo'n tasje hebben gekregen. Die zijn supernieuwsgierig", vertelt Bracke. De organisatie van bedrijfsbezoe ken doet Bracke erbij, want haar hoofdtaak is het ondersteunen van drie directeuren. Ze bewaakt hun agenda's, delegeert en behan delt mail en notuleert bij direc tievergaderingen. „Het is in mijn functie heel belangrijk dat ik mijn mond kan houden. Ik hoor en zie alles, maar ik praat ner gens over. Andersom geldt dat net zo; veel personeelsleden ma ken graag een praatje met mij, misschien ook omdat ik een soort schakel ben tussen de werk nemers en de directie. Het wordt anders als ik iets hoor dat in het belang van het bedrijf echt aan de directie moet worden ver teld." Bracke zweert bij de dynamiek van haar baan als secretaresse. Het omboeken van een vlucht? Geen probleem. Een halfuur la ter toch nog eens omboeken? Al weer geen punt. En ook bij de be drijfsbezoeken probeert ze zo veel mogelijk op het publiek dat die avond of middag komt in te spelen. „De personeelsvereniging van de gemeente Terneuzen, een mannenclub of een groep leerlin gen van Scalda vraagt toch om een andere invulling. Daarom hebben we voorafgaand aan de presentaties en rondleiding door ons gebouw veel contact, om ver rassingen uit te sluiten. We mo gen natuurlijk niet vergeten dat we met erotische producten wer ken. Scholieren krijgen daarom bijvoorbeeld een heel andere goo diebag mee dan volwassenen." Ook nieuwsgierig geworden? Houd dan in de gaten wanneer Pabo weer rondleidingen aan biedt. Doen, ook omdat het kijk je achter de schermen via deze rubriek ophoudt. Dit is de laatste aflevering. Veronique Bracke zwaait de deelnemers van een bedrijfsbezoek aan Pa bo in Walsoorden steevast uit met een goodiebag. foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman STEKENE (B) De organisatie van Crammerock in Stekene heeft de eerste grote namen bekendge maakt voor het tweedaagse festi val op 4 en 5 september. De Bel gische band Triggerfinger geeft een exclusief concert. Naast publiekslieveling Trigger finger is Kensington een tweede grote naam. De band uit Utrecht speelt komend weekend op Con cert at Sea en speelde in 20t3 ook op Vestrock. Daarnaast treden In- tergalactic Lovers, Alex Adair, Tou rist Lemc en De Mens op. Inter- galactic Lovers speelde in 2oro ook op Crammerock en is regelma tig te horen op Studio Brussel. De Belgische band De Mens is ook geen onbekende op het festival al vijf keer eerder stond de groep op de voetbalvelden van Stekene en vorig jaar gaf frontman Frank Van der Linden een solo-optreden. Dit jaar stelt De Mens het elfde studio album Nooit Genoeg voor. De Ant werpse woordkunstenaar Tourist Lemc stond afgelopen editie ook op Vestrock en de Britse Alex Adair is bekend van het nummer Make Me Feel Better. Binnenkort maakt de organisa tie meer namen bekend. Tickets zijn nog niet te koop. Meer info: www.crammerock.be AXEL Axel.nl houdt zaterdag een zomer feest met show, dans en muziek. Naast de reguliere weekmarkt op het Szydlowskiplein is er in de Noordstraat een zomermarkt met diverse kraampjes. Verschillende dansscholen treden op en er wor den demonstraties van twirling en djembé gegeven. Voor de kleinsten is er een clown die kunstjes uit haalt met ballonnen. Kinderen krij gen daarnaast een podium om hun talent te laten zien. Het feest duurt van 10.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN Zangers en zangeressen kunnen za terdag hun muzikale talent laten zien op de muziekavond van Buurt huis de Hoeve in Terneuzen. Deel nemers van alle leeftijden kunnen van 18.30 tot 23.00 uur zowel karao ke zingen als soundmixen. Wie niet kan zingen maar wél het po dium wil beklimmen, kan natuur lijk ook playbacken. Wie mee wil doen, kan aanmelden via cecilenrudy@zeelandnet.nl. KOEWACHT Het evenement 'Lekker fietsen rond Koewacht' vindt niet zaterdag plaats, zoals eerder in deze krant stond, maar zondag. Deelnemers kunnen kiezen uit een rondje van 30 en 50 kilometer. Inschrijven kan tussen 11.00 uur en 14.00 uur in gemeenschapscen trum De Vlaschaard aan de Nieuwstraat. Daar is ook de start van de tochten. Meefietsen kost 5 euro. Daarvoor krijgen deelnemers ook twee consumpties. OOSTBURC Wandelaars kunnen zondag de Een hoorntocht lopen door de polders tussen Oostburg, Groede, Nieuw- vliet en Zuidzande. Vertrekpunt is het Zwincollege aan de Baljuw Vel- tersweg in Oostburg vanaf waar af standen gelopen kunnen worden van 6,12,18, 24 en 36 kilometer. Starten kan tussen 8.00 en 15.00 uur en finishen kan tot uiterlijk 17.00 uur. Er is een ruime parkeer gelegenheid voor auto's en bussen. www.wvvoordewind.nl. RETRANCHEMENT Het Jedutun Kwartet viert haar vijf tienjarig bestaan zondag met een concert. In de Nederlands hervorm de kerk van Retranchement spelen de muzikanten een tweeluik. De dames spelen voor de pauze wer ken van Frank Bridge en Maurice Ravel en na de pauze Bach en Al berto Ginastera. Karla Lieve Savat speelt fluit, Veerle Devos viool, Isa- belle Buyck altviool en Chantal Suys beroert de cello. Aanvang: 11.00 uur, toegang gratis. TERNEUZEN Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst reikt vrijdag de tiendui zendste Zeeuws-Vlaamse speld uit aan een van de geslaagde middelba re scholieren. Tijdens de diploma uitreiking op de Rede in Terneu zen worden de scholieren be noemd tot ambassadeurs van de re gio. De speld wordt sinds 2010 uit gereikt op initiatief van Onbe grensd Zeeuws-Vlaanderen en symboliseert de blijvende band met de streek, omdat veel scholie ren elders gaan studeren. EEDE De eeuwenoude vlasplant is en blijft een bron van mogelijkheden en toepassingen. Dat is zondag te zien op de veertiende editie van de folkloristische vlasdag in Eede. Op het Dorpsplein wordt gedemon streerd hoe vlas wordt bewerkt en de Stichting Vlasmanifestatie uit Enschede is aanwezig om te vertel len over de innovatie en duurzaam heid van het materiaal. Naast vlas bewerking worden meer oude am bachten gedemonstreerd, zoals vle- geldorsen, stoelen matten en het maken van muziekinstrumenten. Voorafgaand aan de vlasdag, die van 10.00 tot 17.00 uur wordt ge houden, begint om 7.00 uur een rommelmarkt. www.vlasdageede.nl I TERNEUZEN. Terwijl er een digitale aap staat te rillen in de badkamer, pro beren Jemo, Rubin en Viggo uit groep zes (foto, vlnr) zijn douche aan de praat te krijgen door de verwarmingsketel te ontluchten. Leerlingen van de groepen drie tot en met acht van de Irisschool in Terneuzen werden gisteren spelenderwijs warm gemaakt voor techniek, op initiatief van vere niging Techlntrest. „We doen dit voor het eerst en hebben de Technobiel van brancheorganisatie OTIB laten komen", zegt Edwin Jansen van Techlntrest. „De Irisschool stond ervoor open en wellicht volgen meer scholen." In de Technobiel staan diverse spelletjes en in de school zelf kun nen de kinderen solderen en pijpsnijden. De douchende aap is bij alle kin deren populair, er staat zelfs een rij om de verwarmingsketel te ontluch ten. „Ik ga zeker de techniek in", roept Jemo enthousiast, foto Peter Nicolai axel - Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 14.00 uur: Solodansen; Zwembad 't Plaatje, 16.00 uur: Zwem- vierdaagse; CLINCE - Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; CRAAUW - Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT - 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; hoek - De Loven- hoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Bil jarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen en kaarten hulst - Reynaertcol- lege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Be wegen en sporten voor (ex-) hartpa tiënten; De Serre, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes ma ken; 9.45 uur: Bloemschikken; 10.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur; zang club Chor a Muze; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Handwerken, koers bal, pedicure, biljar ten; Curamus Zoutestraat 28,13.45 uur: Gym nastiek; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.30 uur: Sportdag; Dorpshuis Binnen deur, 9.45 uur: Gym club; LAMSWAARDE - Ca fé de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; nieuwvliet -Mu seumcafé Het Koe koeksnest, 19.30 uur: Vertelavond en boekpresentatie; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 14.30 uur: Ouderen- soos; SLUIS - Het Rondeel, 18.45 uur: Qigong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN - De Ves te, 9.30 uur: Wandel groep Terneuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwer ken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge; Het zwenge len van vlas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76