Jeremy de Nooijer maakt zich nog geen zorgen over toekomst seizoen weer meetellen Tim Pleijte verbetert zijn parkoersrecord 15 UITSLAGEN SPORTVISSERLOOP Verschillende clubs hebben wel al laten weten interesse te hebben, maar de markt komt nog niet echt los. De Nooijer: „Dat zie je vaker in deze periode. Als je bij een nieu we club begint, wil je er graag op de eerste training bij zijn. Maar stroom je pas in als ze een week of twee bezig zijn, is dat niet erg." Sparta, de club waar hij de afge lopen jaren onder contract stond, wilde hem in eerste instantie lan ger houden. „Dat was uiteindelijk geen optie meer, omdat ze vonden dat ik te lang had gewacht", vertelt De Nooijer. Na drie seizoenen in de hoofdmacht en 62 competitie wedstrijden scheiden de wegen van de middenvelder en de Rotter damse club. Het is tijd voor een nieuwe stap, alleen weet De Nooijer nog niet wanneer hij die kan zetten. Harde klappen Aan zijn fitheid hoeft in ieder geval niemand te twijfelen. Na zijn laatste wedstrijd met Sparta had de 23-jarige middenvelder een week vrij. Daarna meldde De Nooijer zich bij de nationale ploeg van Curasao in Zeist. Op 1 juni vloog hij met de selectie van bondscoach Patrick Kluivert naar het Caribisch gebied, waar Cura sao zich dankzij twee gelijke spe len (0-0 en 1-1) voor het eerst in de historie plaatste voor de derde ronde van de WK-kwalificatie. „Het was echt geweldig", kijkt De Nooijer terug. „Ik was nog nooit op Curasao geweest. In de thuiswedstrijd stond ik in de ba sis, op Cuba viel ik na een minuut of twintig in. De rust duurde an derhalf uur omdat er ongelofelijk veel regen viel en het flink onweer de. Zulke harde klappen had ik nog nooit meegemaakt." Toen beide teams weer het veld opkwamen, bleek dat al leen het water op de speelhelft van Curasao eraf was geveegd. „Cuba kon lekker aanvallen, maar als wij dat probeerden, kwamen we in een waterballet terecht. Dan wilde onze rechts buiten een actie maken en bleef die bal gewoon in het water lig gen. Het bleef gelukkig 1-1 en na het laatste fluitsignaal was er echt een explosie van vreugde bij iedereen van Curasao op en rond het veld. Ik vond het schit terend om mee te maken." Bij de loting op 25 juli in Sint-Petersburg wordt bekend welk land Curasao in de derde ronde treft. De Nooijer hoopt daarin, tussen 31 augustus en 8 september, weer van de partij te zijn. „Patrick Kluivert vertel de me dat hij heel tevreden was over hoe ik het had gedaan. Dat is altijd lekker als een trainer dat zegt." Als de volgende interlands worden gespeeld, heeft Jeremy de Nooijer als het goed is al een nieuwe club gevonden. Tot het zover is houdt hij zelf zijn con ditie op peil, onder meer op het pleintje in Vlissingen. 'Patrick Kluivert vertelde me dat hij heel tevreden was over hoe ik het had gedaan. Dat is altijd lekker als een trainer dat zegt' aan de nieuwe trainer David Alme kinders, die deze spelers heeft be naderd. Met de opvolger van Rudy Cornelis waait er een nieuwe fris se wind. „We zijn bewust op zoek gegaan naar een jonge trainer. Het klikte meteen met David", merkt voorzitter Vanhijfte op. De nieuw komers zijn allemaal rond de twin tig jaar. „Het zijn voetballers die bij hun club net niet in de basis stonden", meent de trainer. Verlengstuk Almekinders (pas 24) speelde bij zondag-vijfdeklasser Groede, waar hij ook de jeugd trainde. Hij stopte als voetballer, koos voor een trainersloopbaan en gaat met een jonge groep aan de slag. Dat past precies in het plaatje van de club. Belangrijk is dat Peter Nies kens beschikbaar blijft voor het eerste elftal. De 42-jarige voetbal ler, die op een hoger niveau speel de bij Hoek en Terneuzen, keerde in 2000 terug bij Cadzand. Alme kinders kan de ervaring van Nies kens goed gebruiken. De links- poot wordt als het ideale verleng stuk van de jonge trainer gezien. „Ik ben nog fit genoeg. We moe ten de tijd krijgen om aan elkaar te wennen en aan een nieuwe ploeg te bouwen", vindt Nieskens. In dat licht bezien is het goed dat Cadzand nog een jaar in de re serveklasse uitkomt. Almekinders: „Het is een bewuste keuze. Een overbruggingsjaar, maar er moet wel gepresteerd worden." De West-Zeeuws-Vlaamse club heeft zestig jeugdleden en met uitzondering van de A-junio- ren zijn alle categorieën bezet. Zes B-junioren gaan in de voorberei ding meetrainen met de eerste se lectie. Vanhijfte is best trots. „De spelers zijn hier honkvast. En acht nieuwe spelers, daar kun je alleen maar van dromen. We beschikken over een mooie accommodatie, waar andere verenigingen jaloers op kunnen zijn." De ambitieuze Almekinders staat te popelen om op 25 juli aan de eerste training te beginnen. „We leggen de trainer geen druk op. Hij heeft carte blanche. We gaan Cadzand uit de anonimiteit halen en terug op de kaart zetten", kijkt Vanhijfte vol vertrouwen uit naar een nieuw tijdperk. DONDERDAG 25 JUNI 2015 Monique Verschuure loopt eenzaam naar de overwinning op de 10 kilometer. Bij de mannen ging de winst in de Sportvisserloop naar Tim Pleijte, die zijn eigen parkoersrecord verbeterde, foto Johan van der Heijden Yerseke. Sportvisserloop. Mannen, 10 km: I.Tim Ple ijte (Dynamica) 31.34 minu ten, 2. Erwin Harmes (Lgr G) 32.41, 3. Martijn de Kok (AV'56) 33.15,4. Huubvan Noorden (AV'56) 33.29, 5. Erwin Adan (Dynamica) 35.11, 6. Ralph Wiessner (Dynamica) 35.43, 7. Adriaan Walhout (Dynami ca) 36.06, 8. Wim van Spar- rentak (Dynamica) 36.16, 9. David Schrier (Dynamica) 36.18, 10. Adrie Faes (Dyna mica) 36.22,11Erik Goos- sen (Scheldesport) 36.26, 12. Arjan Beije (DeltaSport) 36.31,13. Peter van Lint bergen (AV'56) 36.35,14. Willem de Korte (Dynami ca) 36.54,15. Arjo Verhage (Dynamica) 37.08. Vrouwen, 10 km: 1. Moni que Verschuure (AV'56) 39.58 minuten, 2. Leonie Ton (DeltaSport) 40.48, 3. Paola van Gilst (AV'56) 42.07, 4. Annet van der Lin de (AV'56) 42.30, 5. Marian van Dijk (Dynamica) 45.39, 6. Anna Mirecka (Krabben- dijke) 45.44, 7. Sandra Jo- ziasse (Dynamica) 45.50, 8. Ingrid Koene (AV'56) 46.01, 9. Linda Versluis (Gapinge) 46.03,10. Henny Strating (AV'56) 46.23,11. Mariska Boone (Vlissingen) 46.55, 12. Rian Verstelle (AV'56) 47.03,13. Mirthe Over- kamp (Phoenix) 47.15. 1500 meter: 1. Robert de Graaf (AV'56) 4.53, 2. Stef Kapteijn (AV'56) 5.06, 3. Shirin van Anrooij (AV'56) 05.09. door Barry van der Hooft niet graag stil VLISSINGEN. Na zijn interlands met Curasao vierde Jeremy de Nooijer nog een kleine week vakantie in Turkije. Omdat het voetbal altijd blijft trekken, trok de Vlissinger gis teravond zijn schoenen alweer aan voor een partijtje straatvoetbal op het pleintje aan de Irislaan. Een nieuwe club heeft de speler die mocht vertrekken bij Sparta Rotter dam nog niet, maar over zijn toe komst maakt De Nooijer zich geen zorgen. „Ik moet geduld hebben." Jeremy de Nooijer (links) met Patrick Kluivert. foto Orange Pictures Jeremy de Nooijer Voorzitter Ronald Vanhijfte (links), oudgediende Peter Nieskens, jeugdtrai ner Angelo Martlé en de nieuwe trainer David Almekinders (rechts) werken hard aan de toekomst van voetbalvereniging Cadzand. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68