FILM VAN DE WEEK 6 Mark van Eeuwen Acteur Mark van Eeuwen heeft als enige Nederlandse acteur een belangrijke rol in de Amerikaanse film Kidnapping Freddy Heineken. gebaseerd op de bestseller van Peter R. de Vries. „Ik vind liet jammer dat Peter de film niet ondersteunt. &D00R AB ZAGT Drie moderne musketiers NU IN DE BIOS Damiy Collins DRAMA Insidious: Chapter 3 HORROR Survivor THRILLER The Age of Adalhie DRAMA Het begon met de be stelling van een glas Heineken in Hol lywood. Toen Mark van Eeuwen daar op verzoek van zijn manager kennis maakte met Michael Simpson, pro ducent van het met twee Oscars be kroonde Crazy Heart, bracht zijn al coholische versnapering hem op het idee het verhaal over de ontvoe ring van Freddy Heineken aan zijn Amerikaanse gesprekspartner te vertellen. „Hij kende de geschiedenis niet en was meteen geïntrigeerd", ver telt Van Eeuwen, bekend uit de soapserie Goede Tijden, Slechte Tij den en binnenkort te zien in de mu sical The Bodyguard. „Ik had het boek gelezen en stelde Simpson voor om hem in contact te breng en met Peter R. De Vries. De rest is geschiedenis." Met Anthony Hopkins in de rol van de biermagnaat klonk de pro ductie veelbelovend. De recensies waren na de Amerikaanse premiè re niet bepaald positief. Van Eeu wen: „Ik zou eerder zeggen wisse lend. Er zijn in Amerika ook be sprekingen verschenen waarin de film wel werd gewaardeerd." Als auteur van het boek was Peter R. de Vries niet mals in zijn kritiek. Hij liet weten dat de ma kers afspraken hadden genegeerd en passages hadden geschrapt. De film viel hem tegen. Mark van Eeuwen kent de kri tiek van De Vries. „Ik vind het jam mer dat hij de film niet onder steunt. Ik vind het namelijk wel een goede film en ben trots op het resultaat. Ik respecteer de mening van Peter. In mijn ogen heeft hij een grote bijdrage geleverd en daar ben ik hem dankbaar voor." De acteur geeft toe dat hij zijn rol als Frans Meijer graag wat meer reliëf had willen geven. Het leven van de ontvoerder was na zijn vlucht uit Nederland tamelijk tur bulent. Hij dook onder in Para guay, bekeerde zich tot het christe lijke geloof en werd in de jaren '90 toch nog gearresteerd. „Zijn leven is inderdaad interes sant genoeg voor een aparte speel film. Maar ja, in deze film heb ik mij moeten houden aan het scena rio waarin Meijer pas aan het slot wat meer aan bod komt", aldus Van Eeuwen die geen pogingen heeft ondernomen de echte Meijer op te zoeken. Wel had hij een toevallige ont moeting met Willem Holleeder. „Ik kwam hem op straat tegen. Hij had gehoord dat ik in deze film ging spelen. Hij was heel be nieuwd naar de acteur die hem zou spelen. Dat moest toen nog niet naar buiten komen, maar ik dacht: jou kan ik het wel vertellen. Hij was wel tevreden met Sam Worthington. Hij is toch na Antho ny Hopkins de grootste acteur die meedoet. Hij speelde in Avatar, een van de meest succesvolle films ooit. Vond hij leuk om te horen. Sam heeft hem, naar mijn idee, ook heel goed neergezet." Anthony Hopkins speelt de rol van Heineken. Rutger Hauer deed dat eerder in de Nederlandse speel film over de ontvoering. Van Eeu wen wil de twee niet met elkaar vergelijken: „Ik heb de film met Rutger maar één keer gezien. Bij de voorbereiding voor mijn rol heb ik de film bewust niet teruggeke ken. Op de set werd Hopkins afge schermd door zijn team. Als acteur heb je op de set af en toe contact met elkaar. In het begin is dat na tuurlijk spannend, want ik heb veel bewondering voor die man. Op een gegeven moment ben je aan het spelen en vergeet je dat ook weer. Hij was hartstikke vrien delijk." Over zijn eigen carrièremogelijk heden in Hollywood is Van Eeu wen hoopvol. „Ik heb nu een hele goede Amerikaanse manager. Als ik binnenkort wat bereik in Hol lywood moet ik hem dankbaar zijn. Voorlopig ben ik met de musi cal The Bodyguard bezig." CodeM AVONTUUR Al Pacino speelt een aan lager wal geraakte popster die na een brief van John Lennon probeert zijn carrière nieuw le ven in te blazen. Ook zijn privé- leven probeert hij op de rails te krijgen. Demonen bedreigen het leven van een jonge vrouw die in een rolstoel belandt. De film is bedoeld als een voorloper van de twee vorige Insidious- films die vooral in horrorkrin gen goed scoorden. Milla Jovovich speelt de hoofd rol in deze thriller over een Amerikaanse agente die in Londen een terroristische aan slag probeert te voorkomen. Ook met Pierce Brosnan. Michiel Huisman overtuigt in zijn Amerikaanse filmdebuut. Hij speelt de geliefde van een vrouw die na een ongeluk maar niet ouder wordt en eeu wig 27 blijft. Is hun liefde te gen dit noodlot bestand? FILMROL IN 'HEINEKEN' DANKZIJ EEN GLAS BIER Regie: Dennis Bots. Hoofdrollen: Derek de Lint, Joes Brauers, Nina Wyss, Senna Borsato Laat die stapel boeken deze zomer maar thuis. Dit jaar wordt het geen chillvakantie bij strand of zwembad. Na het zien van Code M moeten er zo veel mogelijk grotten en kaste len worden bezocht. Als haar opa in het Maastricht se ziekenhuis belandt, neemt de 12-jarige Isabel (Nina Wyss) zijn levensdoel over. Opa Ber (Derek de Lint) is al tijd op zoek geweest naar het zwaard van D'Artagnan, één van de drie beroemde musketiers. Avontuurlijk en stoer als ze is, volgt Isabel ver borgen aanwijzingen op. Hek ken, hoge daken en gevaarlij ke mergelgrotten houden haar niet tegen. Samen met haar cy- berslimme neef Rik (Senna Borsato, zoon van) en rijke vriendje Jules (Joes Brauers) is ze inhalige volwassenen te slim af. Code M wisselt mo dern avontuur af met een his torische vertelling over D'Artag nan en diens tijd in dezelfde Limburgse omgeving. Acteur Raymond Thiry is prima gecast als de musketier, be roemd om zijn moed en loyali teit. De 'oude' avonturen staan echter vooral in dienst van de hedendaagse, die het dik winnen qua spanning. Weet waardoor het komt als de schermlessen straks in eens vol zitten. (Tisha Eetgerink) -> Derek de Lint speelt de rol van Opa Ber. FOTO PIEF WEYMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58