De Nooijer hoopt snel nieuwe club te vinden Forehand van Bracke draait op volle toeren tijd om na te genieten 2016 terug in de vierde klasse 15 Nieuwe trainer, nieuwe spelers Sparta, de club waar hij de afge lopen jaren onder contract stond, wilde hem in eerste instantie lan ger houden. „Maar dat was uitein delijk geen optie meer, omdat ze vonden dat ik te lang had ge wacht", vertelt De Nooijer. Na drie seizoenen in de hoofdmacht en 62 competitieduels scheiden de we gen van de middenvelder en de Rotterdamse club. Het is tijd voor een nieuwe stap. Aan zijn fitheid hoeft niemand te twijfelen. Na zijn laatste wed strijd met Sparta had de 23-jarige middenvelder een week vrij. Daar na meldde De Nooijer zich bij de nationale ploeg van Curasao in Zeist. Op 1 juni vloog hij met de se lectie van bondscoach Patrick Klui- vert naar het Caribisch gebied, waar Curasao zich dankzij twee gelijke spelen (0-0 en 1-1) voor het eerst in de historie plaatste voor de derde ronde van de WK-kwalifïcatie. „Het was echt geweldig", kijkt De Nooijer terug. „In de thuiswedstrijd stond ik in de ba sis, op Cuba viel ik na een mi nuut of twintig in. De rust duurde daar anderhalf uur om dat er ongelofelijk veel regen viel en het flink onweerde. Zul ke harde klappen had ik nog nooit meegemaakt." Toen beide teams weer het veld opkwamen bleek dat alleen het water op de speelhelft van Curasao eraf was geveegd. „Cuba kon lekker aan vallen, maar als wij dat probeer den kwamen we in een water ballet terecht. Het bleef geluk kig 1-1 en na het laatste fluitsig naal was er echt een explosie van vreugde bij iedereen van Curasao op en rond het veld." Bij de loting op 25 juli in Sint-Petersburg wordt bekend welk land Curasao in de derde ronde treft. De Nooijer hoopt daarin, tussen 31 augustus en 8 september, weer van de partij te zijn. „Patrick Kluivert vertel de me dat hij heel tevreden was over me. Dat is altijd lekker als een trainer dat zegt." Een categorie lager stond San- der Neukermans na winst in de eerste set met 6-1 voor in de tie break van de tweede set tegen Vincent van Balen. De gerouti neerde speler van TV Sluiskil werkte echter vijf matchpoints weg om daarna de derde set met 6-4 te pakken. In het dubbel-6 boekten Bas Dingenouts en Maar ten Kolijn een simpele zege op Joost de Zeeuw en Tom van de Vrede: 6-2 6-1. De beoogde mede finalisten Cor de Jonge en Han Matthijssen gingen in de eerste ronde onderuit tegen vader en zoon Henk en Bart Monsieurs: 7-6 6-4. Bij de vrouwen-6 waren Anne van Kruijssen en Miriam Meerman in drie sets te sterk voor de zussen Mireille van de Bulck en Franca Hamelink. In de poule van de mixed-5 was het tweetal Van Sabben/ Matthijssen in een zware drieset ter te sterk voor het koppel Meij er/Hamelink. maar van dromen. We hoeven bij de jeugd geen samenwerkingsver band aan te gaan met andere clubs en we beschikken over een mooie accommodatie, waar ande re verenigingen jaloers op kunnen zijn." De ambitieuze Almekinders staat te popelen om op 25 juli aan de eerste training te beginnen. „We leggen de trainer geen druk op. Hij heeft carte blanche. We gaan Cadzand uit de anonimiteit halen en terug op de kaart zet ten", kijkt Vanhijfte vol vertrou wen uit naar een nieuw tijdperk. „We komen eraan", valt Nieskens de voorzitter bij. De nieuwe trainer Da vid Almekinders neemt acht spelers mee naar Cadzand. De meeste voetbal lers zijn afkomstig van zondag-vierde klasser Oostburg. Dave Krijnen, Tim Hoogers, Karsten van Broekhoven, Cas Ves- seur en Roy de Cler- ck hebben de over stap gemaakt van die club. Giovanni Keij- mel komt over van Breskens, Björn van Steenberghe speelde bij Groede, terwijl doelman Dylan Noot- eboom (ex-Terneu- zen en Oostburg) clubloos was. Afgelopen seizoen eindigde het eerste elftal van Cadzand als vijfde in de reserve vierde klasse. Tegenstanders van de West-Zeeuws-Vla- mingen waren onder meer GPC Vlissingen 3, Heinkenszand 4, Borssele 1, Kapelle 4, FC Axel 3 en het twee de team van Waarde. De KNVB heeft aange kondigd de nieuwe competitie-indelin gen aanstaande woensdag 1 juli be kend te maken. dorp min of meer verrassen. „Ik hoorde na iets meer dan een ron de opeens geen voetstappen meer achter me. Voor me zag ik ook vrij weinig waar ik me op kon focus sen, dus het kwam er eigenlijk op neer dat ik het grootste gedeelte van de wedstrijd alleen heb gelo pen. Er staat op dit parkoers altijd wind, er zitten stevige hellingen in... Dat heb je dus allemaal wel drie keer!" Datzelfde principe ging op voor Tim Pleijte, die zijn eigen par koersrecord uit 2013 (32,06 minu ten) verbeterde naar 31 minuten en 34 seconden. „Het ging echt hard", pufte Pleijte nog wat na. „Erwin Harmes ging gelijk bij de start hard weg, dus ik ben achter hem aan gaan lopen met de ge dachte: we zien wel waar het schip strandt." Het schip strandde voor Pleijte dus al snel, voor Harmes, die al na één ronde werd gelost door Pleij te, ruim een minuut later (32,41). Hij eindigde op de tweede plaats, voor Martijn de Kok en Huub van Noorden. „Ik liep ook gewoon een minuut harder dan afgelopen za terdag bij de PZC Familieloop", zei Pleijte, terwijl hij voor de factcheck van zijn eigen bewering nog eens op zijn horloge keek. „Een minuut, dat gaat me in Zou- telande niet nog eens lukken." Want Pleijte hoopt komende woensdag daar deel te nemen aan de tweede wedstrijd van het PZC Stratenloopcircuit. Hij kan niet bij alle wedstrijden aanwezig zijn. „Ik mis de wedstrijden in Domburg (8 juli) en Westkapelle (15 juli), maar overal waar ik nog in de weg kan lopen, doe ik dat graag." Zwemles Ook Verschuure hoopt het cir cuit te voltooien. „Ik ben het wel van plan, maar het hangt nog van een paar dingen af', hield ze nog een slag om de arm. „Mijn zoontje heeft iedere woensdag zwemles, dus ik ben vaak pas laat thuis. Het is ook nog eens hoogseizoen, en.." Ze werd onderbroken door John Guequierre, die de code van de douchegelegenheid op kwam vragen. „Oh, daar ga ik even ach teraan", reageerde Verschuure. Ze verontschuldigde zich en was weg, weer druk doende. DONDERDAG 25 JUNI 2015 door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Na zijn interlands met Curasao vierde Jeremy de Nooijer nog een kleine week vakantie in Turkije. Omdat het voetbal altijd blijft trekken, trok de Vlissinger gis teravond zijn schoenen alweer aan voor een partijtje straatvoetbal op het pleintje aan de Irislaan. Een nieuwe club heeft De Nooijer nog niet, maar over zijn toekomst maakt hij zich geen zorgen. „Ik moet wat geduld hebben." door Henk van de Voorde AXEL. In het Open Erpelkapper- stoernooi van TV Axel draait de fo rehand van Meivin Bracke op vol le toernooien. De 24-jarige Axe laar, als eerste geplaatst op het 6-schema, zette zijn geroutineer de clubgenoot Henk Monsieurs in de eerste set flink onder druk: 6-1. In het tweede bedrijf werd Bracke wat gemakzuchtig, terwijl Monsieurs beter op dreef geraak te. Toen Bracke bij 4-4 echter de opslag van zijn opponent brak, ser veerde hij de partij uit: 6-4. er weer aan Voorzitter Ronald Vanhijfte (links), oudgediende Peter Nieskens, jeugdtrainer Angelo Martlé en de nieuwe trainer David Almekinders (rechts) werken hard aan een betere toekomst voor voetbalvereniging Cadzand. foto Peter Nicolai Monique Verschuure loopt eenzaam naar de overwinning op de 10 kilome ter. Bij de mannen won Tim Pleijte. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47