k Verschuure krijgt weinig West-Zeeuws-Vlaamse voetbalclub keert medio 14 Veel animo voor tijdrit van TMZ Nieuwe trainer David Almekinders (24) zorgt voor frisse wind en krijgt carte blanche van het bestuur. s. i Waar de deelname aan het NK tijdrijden gisteren in Emmen be hoorlijk tegenviel, heeft de organi satie van de TMZ-tijdrit in Waar de over belangstelling van renners niet te klagen. In de voorinschrij ving hebben zich voor de wed strijd van zaterdag in Waarde al 75 deelnemers gemeld. Er is veel vraag naar tijdritten over een afstand van bijna dertig kilo meter. Vorig jaar werd deze rit te gen de klok gewonnen door Rem- co Grasman uit Luttelgeest, die toen zelfs nationaal kampioen bij de eliterenners zonder contract was geworden. Ook dit jaar staat Grasman op de deelnemerslijst, het is alleen onzeker of hij kan starten. Grasman kwam gister avond zwaar ten val bij het NK tijdrijden in Emmen en werd per ambulance afgevoerd. De Belg Rudi de Boelpaep, in 2010 winnaar in Waarde, heeft zich net als veel Zeeuwse renners ook aan gemeld voor de tijdrit in Waarde. Martijn Roest, Nederlands kam pioen bij de ID-renners, is ook van de partij. De eerste start is za terdag om 13.30 uur bij het Ge maal van Waarde. sÈmtA. Van Coethem op 21e plek bij NK Brian van Goethem eindigde tij dens het NK tijdrijden op de 21e plaats. Bij de mannen deden ook Dylan de Kok (geboren in Goes, nu woonachtig in Steenbergen) en Michiel Jumelet (Bruinisse) mee. Het tweetal werd respectieve lijk 23e en 33e. Bij het Tri-Cycling was Lisette de Heide de enige deel neemster. De Goese pakte vanzelf sprekend de Nederlandse tijdritti- tel. In de categorie vrouwen aange past reed Ellis van Loenhout (Oud-Vossemeer) naar het brons. sport kort Arantxa Rus krijgt laatste wildcard Arantxa Rus (24) heeft gisteren de laatste wildcard voor de Driekleur Challenger Zeeland, het internatio nale tennistoernooi in Middel burg, gekregen. Ze staat nu op de 264e plaats van de wereldranglijst, maar was een paar jaar geleden nog een tophonderdspeelster. In 2013 deed ze ook mee aan het toer nooi en werd toen in de tweede ronde uitgeschakeld. Het toernooi begint zaterdag met de kwalifica ties. Vanaf maandag 29 juli zijn de wedstrijden in het hoofdschema. NK poker Op zaterdag 4 juli doen zes Zeeuwen mee aan de landelij ke finale van het Ne derlands Amateur kampioenschap po ker. Karei Ekkers uit Gapinge, Middelbur ger Timo Donze, Lio nel Sooijs en Ronald Nowak (beiden uit Oost-Souburg), Michiel Govers uit Ril land en Zierikzeeë- naar Sam van Eenige hebben zich ge plaatst voor het eve nement in Ermelo. In Bij voetbalvereniging Cadzand is de ambitie om terug te keren in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal voelbaar. Volgens voorzitter Ronald Van hijfte is zijn club er helemaal klaar voor. „We hebben vier jaar geleden noodgedwongen de stap naar de reserveklasse moeten maken. Dat was niet leuk, maar wel een verstandige keus. Het krachtsverschil in de vierde klasse werd te groot." Komend seizoen komt Cad zand nog in de reserve vierde klasse uit, met lagere elftallen als tegenstanders. In het sei zoen 2016-2017 zullen de West- Zeeuws-Vlamingen opnieuw de strijd aangaan met de stan daardelftallen in de vierde klas se. Cadzand zal het verzoek vlak na de winterstop indienen bij de KNVB. De goedkeuring is slechts een formaliteit, want er worden geen eisen (kampioen schap) gesteld. De club heeft er dan vijf sei zoenen in de reserve vierde klas se op zitten. Cadzand eindigde dit jaar in de middenmoot en behaalde daarvoor twee tweede plaatsen en een derde plaats. Angelo Martlé, die jarenlang in het eerste elftal speelde, staat nog steeds achter de in 2011 ge nomen beslissing. „We kwa men tekort op het niveau van de vierde klasse. Dan gaat ook het plezier in het voetballen weg." Er werd al snel een nieuw be leidsplan opgesteld. „Dat is ge richt op de jeugd. In het verle den is daar te weinig aandacht aan besteed. Vijf jeugdspelers zijn meteen vanuit de C-junio- ren doorgestroomd naar het eer ste team. Zij maken nog steeds deel uit van de eerste selectie. Dat is de winst", vertelt Vanhijf- te. De toekomst ziet er nog zon niger uit, want Cadzand kan aan de start van het nieuwe seizoen acht nieuwe spelers verwelko men. Dat is te danken aan de nieu we trainer David Almekinders, die deze spelers heeft benaderd. Met de opvolger van Rudy Corne- lis waait er een nieuwe frisse wind. „We zijn bewust op zoek ge gaan naar een jonge trainer. Het klikte meteen met David", merkt voorzitter Vanhijfte op. De nieuw komers zijn allemaal rond de twin tig jaar. „Het zijn voetballers die bij hun club net niet in de basis stonden", meent de trainer. Verlengstuk Almekinders (pas 24) speelde bij zondag-vijfdeklasser Groede, waar hij ook de jeugd trainde. Hij stopte als voetballer en koos voor een trainersloopbaan. Met het di ploma Trainer/Coach 3 op zak gaat hij met een jonge groep aan de slag. Dat past precies in het plaatje van de club. Belangrijk is dat Peter Nieskens beschikbaar blijft voor het eerste elftal. De 42-jarige voetballer, die op een ho ger niveau speelde bij Hoek en Ter- neuzen, keerde in 2000 terug bij Cadzand. Almekinders kan de er varing van Nieskens goed gebrui ken. De linkspoot wordt als het ideale verlengstuk van de jonge trainer gezien. „De oudere spelers doen een stapje terug. Ik ben nog fit genoeg. We moeten de tijd krij gen om aan elkaar te wennen en aan een nieuwe ploeg te bouwen", vindt Nieskens. In dat licht bezien is het goed 'We gaan Cadzand uit de anonimiteit halen en terug op de kaart zetten' dat Cadzand nog een jaar in de re serveklasse uitkomt. Almekinders: „Het is een bewuste keuze. Een overbruggingsjaar, maar er moet wel gepresteerd worden." Nies kens voegt eraan toe: „Dan kun nen we de vruchten plukken en onze doelstelling waarmaken." De West-Zeeuws-Vlaamse club heeft zestig jeugdleden en met uitzondering van de A-junio- ren zijn alle categorieën bezet. An gelo Martlé is behalve wedstrijdse cretaris ook trainer van de B-junio- ren. „Daar zitten talenten bij." Zes B-junioren gaan in de voorberei ding meetrainen met de eerste se lectie. Vanhijfte is best trots. „De spelers zijn hier honkvast. En acht nieuwe spelers, daar kun je alleen Vrijwel meteen nadat ze haar eigen Brasserie/Café de Sportvisser passeert als winnares van de eerste wed strijd van het PZC Stratenloop- circuit, zet het ondernemersin stinct van Monique Verschuure haar alweer aan het werk. Een bekend biermerk stelde zonne brillen beschikbaar voor de uit baatster van de horecagelegen heid in Yerseke, zodat Ver schuure die uit kon delen aan de deelnemers van de Sportvis serloop. „Dus die ga ik eerst even halen." De winnares liep de tien ki lometer in 39.58 minuten en deelde zonnebrillen uit aan iedere atleet in haar zichtsveld, alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Ook voor de wedstrijd was ze nog druk bezig. De Yersekse schreef zelfs haar eigen concurren te, Leonie Ton, in. „Ik vind het heel jammer dat Anjolie En gels-Wisse en Carolien van de Kreeke vandaag niet meededen", vertelde ze. „Gelukkig belde Leonie me op met de vraag tot hoe laat ze zich nog in kon schrijven. Ik heb haar toen gezegd dat ik dat wel voor haar zou doen, ik woon toch ach ter het café. Maar als zij er niet bij was geweest, had ik toch een beet je het gevoel gehad dat ik de over winning hier te veel cadeau had gekregen", bekende Verschuure. „Leonie is mijn trainingsmaatje, dus we weten dat we aan elkaar ge waagd zijn." Mosselmannetje Het parkoers van de Sportvis serloop trainen deed Verschuure niet in aanloop naar de wedstrijd van gisteravond. De drie rondjes langs de haven, het mosselmannet je en haar eigen café waren uiter aard niet nieuw voor haar, maar toch liet ze zich in haar eigen 'Leonie is mijn trainingsmaatje, dus we weten dat we aan elkaar gewaagd zijn' Sport sport@pzc.nl WAARDE 4.W Twee jaar geleden won Mathilde Mathijsse uit Schore de tijdrit van TMZ, drie dagen nadat ze zesde was geworden op het NK. foto Johan van der Heijden EMMEN MIDDELBURG VLISSINGEN de afgelopen zes maanden hebben 4837 pokerliefheb bers tijdens voorron des door heel Neder land gestreden om een plek in die finale. In hotel Heerlick- heijd Van Ermelo is op 4 juli plek voor 150 finalisten. STRZEGOM De Kam in Polen Marcelle de Kam komt de komende dagen met twee paar den in actie tijdens een eventingwed- strijd in Polen. De in woonster van Dom burg rijdt vandaag in Strzegom met haar paard Donatella l'Es- poir. Later komt ze ook nog in actie met een ander paard ge naamd Belly. De Strzegom Horse Trials in de Poolse stad duren tot en met zondag. Cadzand komt VA door Aector Dooms Ronald Vanhijfte voorzitter door Mitchell Minnaard Monique Verschuure

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46