PZC MEE OP REIS! Grote Bosatlas noemt Havendagen Terneuzen 'cultureel erfgoed' ZEELAND 9 Wat 35 jaar geleden begon als gratis rondvaart en wat kraampjes, is nu een drie daags feest met tienduizenden bezoekers. De kleine Terneuzen- se voorlichter met de onafscheidelijke pijp kreeg 35 jaar ge leden zomaar een ideetje. Zou het niet leuk zijn om één keer per jaar de haven te pro moten met wat kraampjes aan de voormalige Veerhaven en gratis rondvaarten op een paar sleepbo ten van Muller en het vissers scheepje van De Rooy? Het idee van voorlichter Otto Vosveld bleek een doorslaand succes; Ter- neuzenaren en toeristen kwamen er massaal op af. De jaren daarna werden de Ha venfeesten (zoals ze toen nog heet ten) groter en groter, met een keur aan Nederlandse en Vlaamse ar tiesten, die optreden in twee me- gatenten, een grote kermis en een vlootschouw. Het driedaagse volks feest trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers. Ze maken een rond vaart, stappen in een helikopter, eten een visje, drinken bier en zin gen mee met de artiesten en shan- tykoren. De voorlichter van wel eer wordt nog steeds geëerd: de winnaar van de roeiwedstrijden ontvangt de Otto Vosveld Trofee. Huidig voorzitter, Pim Broek- huysen: „We zijn Otto eeuwig dankbaar. De Havenfeesten heten nu Havendagen, maar het principe is gebleven: mensen een beeld van Terneuzen geven vanaf het water. En ze bovendien uiteenlopend ver tier bieden, zowel op sportief vlak als met een optreden van Dré Ha- zes, Frans Duijts, Danny de Mun- ck, de Vengaboys en Lange Frans." Maar ook een wedstrijd om de ti tels 'sterkste man' en de 'beste hef truckchauffeur' van Zeeland. Broekhuysen: „We huldigen het principe: wat goed is moet je niet aanpassen. De Havendagen vormen een prachtig promotie middel voor Terneuzen. Het onder streept de band met het water. Het wordt wel een steeds groter karwei om de begroting rond te krijgen, maar we kunnen gelukkig bogen op een trouwe kern spon sors. Ondernemersvereniging Biz- zy sponsort trouwens het jubi leumvuurwerk, zaterdagavond." De Havendagen zijn uitge groeid tot een volksfeest met tradi tie. Broekhuysen heeft ontdekt dat het evenement in de nieuwste Bos atlas wordt vermeld als 'cultureel erfoed', een eretitel. „Het is maar dat het gemeentebestuur van Ter neuzen én het provinciebestuur dat beseffen. We verdienen best meer steun en erkenning." De 35e editie begint vrijdagmid dag om 17.00 uur met de bekend making van de Havenman of -vrouw van het jaar, het hijsen van de vlaggen en een uur later volgt voor het eerst een vloot schouw. PROGRAMMA HAVENDAGEN #Twitter TINKEBELL. @looovetinkebell Onmogelijk te bevat ten hoe groot de we reldwijde impact van de rechterlijke uitspraak van van daag kan zijn. #HUGE #klimaatzaak @urgenda Online Top-5 Verkiezing Wat doet u met uw krant tijdens uw vakantie? Snel en eenvoudig geregeld op pzc.nl/vakantieservice DONDERDAG 25 JUNI 2015 Vuurwerk terug op volksfeest door Wout Bareman De organisatie van de Havendagen is er weer in geslaagd een keur aan bekende Nederlandse arties ten naar Terneuzen te halen. Die treden op in twee grote tenten op het voormalige Veerplein en op de afgesloten Rondweg. Vrijdag treden onder meer Dré Ha- zes en Frans Duijts op, zaterdag staan onder anderen Patty Brard, Danny de Munck (om half twee 's nachts), de Vengaboys en Sharon Doorson op de planken en zondag is het de beurt aan Lange Frans en Marianne Weber. De Havendagen beginnen vrijdag om 14.00 uur met de kermis en een havenmarkt. Die zijn het hele weekeinde te bezoeken. Andere hoogtepunten: een vloot schouw (vrijdag, 18.00 uur), een vuurwerkshow (zaterdag, 22.30 uur), roeiwedstrijden (zaterdag) en op beide dagen kinderanimatie, (straat)optredens, rondvaarten en schepen bezichtigen. De Havendagen zijn toe aan de 35e uitvoering. De eerste beschei den editie werd in 1980 gehou den. Het volledige programmaover zicht is te vinden op de website www.havendagenterneuzen.nl. I M De Nederlandse overheid moet de uitstoot van het broeikasgas C02 in 2020 met zeker 25 pro cent hebben teruggedrongen ten opzichte van het jaar 1990. Dat heeft de rechter in Den Haag woensdag besloten in de klimaatzaak van duurzaam heidsorganisatie Urgenda en bijna 900 mede-eisers tegen de Nederlandse overheid. 1. Emergis raakt laptop met ge voelige beelden kwijt 2. Vos vermoordde Barts lieve lingskonijn Pom 3. Fietsgeluk voor Lisa-Jane uit Wissenkerke was van korte duur 4. Joannathan Duinkerke zal niet nog een keer aanklampen bij wielerpeloton (video) 5. Beeld Antje uit Dreischor teruggevonden Wat is volgens u de mooiste Zeeuwse poster van 2014? De PZC organiseert in samenwer king met CBK Zeeland en de Zeeuwse Bibliotheek de zoek tocht naar de beste Zeeuwse poster en vandaag is de laatste dag dat u uw favoriet nog kunt steunen. Om 12.00 sluiten we de stembus. Dus surf snel naar www.pzc.nl/poster, bekijk de nominaties, en breng uw stem uit! Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie Wist u dat u heel eenvoudig uw eigen vakantieservice regelt? In maar 3 stappen bent u al klaar. Ga naar pzc.nl/vakantieservice en kies de vakantieservice die bij u past. 1. Lees zelf uw krant waar ook ter wereld digitaal. 2. Stuur uw papieren krant tijdelijk door aan familie, vriend of buur. 3. Zet uw papieren krant tijdelijk stop. De Havendagen trekken jaarlijks tienduizenden bezoekers naar Terneuzen. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41