Uit Dreischor gestolen beeldje is weer terecht Onderzoek naar dure medicijnen ADRZ 2000 'Wie verwacht zoiets in Wissenkerke, op klaarlichte dag?' vrachtwagen van Oostburger Bertjan Fieret ZEELAND 5 doen dan afwachten en hopen op een goede afloop. „Ik ben mijn ca bine niet uit gegaan. Dat doe je al leen als je levensmoe bent. Ik heb van andere chauffeurs ge hoord dat ze bedreigd zijn door immigranten. 'Neem ons mee, an ders vermoord ik je', zeiden ze. Het maakt ze niks uit. Ze hebben niets te verliezen." Een vrachtwagenchauffeur, die achter Bertjan stond, schiet te hulp. Hij begint te toeteren en schakelt de politie in. „Hij is voor uit gereden en dicht tegen mijn trailer gaan staan, om ze weg te jagen." Dat lukt, maar Bertjan weet niet helemaal zeker of de vluchtelingen niet in zijn trailer zijn gekropen. Vlak voor de tun nel en in Engeland laat hij zijn wagen meerder keren goed laten controleren. „Het was niet pret tig. Steeds dacht ik: loopt er nou iemand door de trailer, of is het de wind? Ik heb gevraagd om extra scans, maar ze hebben nie mand gevonden, maar ik ben als een speer naar Londen gereden. Ik wilde gewoon van die lading af zijn. De Oostburger maakt de reis naar Engeland één a twee keer per week. „Meestal rijd ik met een bloedgang richting de tun nel, zodat ze niet op mijn wagen kunnen springen. Eén keer is er iemand 's nachts op mijn as gaan liggen. Een Belgische collega zag hem." Bertjan noemt de situatie 'heel triest'. „Ik snap dat ze op zoek zijn naar een beter leven, maar als je ziet wat ze ons aan doen, dan is het moeilijk om res pect voor die mensen te hebben." VLISSINGEN. De Nederlandse Zorg autoriteit (NZa) onderzoekt of het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in 2012 mogelijk ten onrechte te hoge kosten voor dure medicijnen heeft opgegeven. De zorg aan pa tiënten gaat tijdens het onderzoek gewoon door. Het onderzoek strekt zich tot dusver uit over drie ziekenhuizen en gaat over de opgave van de kos ten die zij hebben gemaakt voor de dure medicijnen. Het ADRZ zegt geen aanwijzingen te hebben dat er destijds bij de overheid te hoge kosten zijn opgegeven. die deze Batavus damesfiets van onze dochter heeft gejat deze re tourneren?", schreef ze. „Bedankt namens een zeer verdrietig meis je" Volgens Barbara symboliseerde de fiets een mooie nieuwe fase in het leven van haar dochter. Het was de eerste stap richting het voortgezet onderwijs. „Maar het werd een eerste kennismaking met de boze, egoïstische grote mensenwereld." Het bericht op Facebook is in middels honderden keren ge deeld. „Dit is echt het nieuws van het jaar, hoor, in Wissenkerke", grapt Barbara. „Heel het dorp leeft mee." Tot tips heeft alle aandacht nog niet geleid. Het gezin Tems is in middels het hele eiland over gere den op zoek naar de fiets. „We hebben gezocht bij bushaltes, het vakantiepark van de Roompot en andere plekken waar hij zou kun nen staan", stelt de moeder. „Maar we hebben niets gevon den." Als de Batavus Compass - met een nieuwwaarde van 1800 euro - niet wordt gevonden, is het gezin behoorlijk gedupeerd. „Want mijn fiets stond niet op slot", bekent Lisa-Jane. Dat bete kent dat de verzekering niets ver goedt. Moeder Barbara: „Natuurlijk was het niet slim om de fiets niet op slot te zetten. Maar ja, wie ver wacht zoiets in Wissenkerke, op klaarlichte dag? De fietsenstalling van de school ligt zelfs behoorlijk in het zicht." WISSENKERKE. Dolgelukkig was Li sa-Jane Tems uit Wissenkerke met haar nieuwe fiets. Ze zou er na de zomer mee naar de middel bare school in Goes gaan. Het ge luk was echter maar van korte duur. Afgelopen maandag werd de fiets gestolen vanaf het school plein van basisschool De Vliete in Wissenkerke, onder schooltijd no ta bene. Lisa-Jane heeft slechts drie weken van haar aanwinst kunnen genieten. „Gelukkig ben ik er nog wel mee op schoolkamp geweest." Nadat Lisa-Jane de diefstal had ontdekt, plaatste moeder Barbara een bericht met foto op Facebook, waarin ze haar afschuw uitspreekt over de diefstal. „Wil de lafaard rikzee. De sculptuur van Antje stond sinds september 2012 bij de in gang van Dreischor. Van den Bos: „Daar keek ze uit op haar eigen huisje." De achterkleindochter was maandag flink overstuur van de diefstal. Het beeld is gemaakt door de Zierikzeese kunstenaar Eric Odi- not en aangeboden door de kapi taalkrachtige stichting Renesse. Deze stichting verblijdt jaarlijks een Schouwse woonkern met een bronzen beeld van een markant dorps- of stadsfiguur. Het beeld van Antje de Waaij werd in de nacht van zaterdag op zondag van de sokkel getrokken. Het bronzen beeldje van tach tig centimeter hoog werd maan dag aangeboden bij een metaal- handel in Pernis. De eigenaresse kopieerde het identiteitsbewijs van een van de aanbieders en gaf deze naam door aan de gemeente Goeree-Overflak- kee. Het zou gaan om een inwo ner van Dirksland. Hij was bij de metaalhandel in het gezelschap van een andere man. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. De politie heeft het beeldje gis termiddag opgehaald. Het staat nu in het politiebureau van Zierikzee en wordt later teruggegeven aan de eigenaar: de gemeente Schou- wen-Duiveland. „Super. Hier ben ik echt heel blij mee," reageert Antjes achter kleindochter Heieen van den uit Zie- DONDERDAG 25 JUNI 2015 Vluchtelingen klimmen in een vrachtwagen tijdens de staking bij Calais, dinsdag, foto AFP Het beeld is opgehaald door de politie, foto Dirk-Jan Gjeltema euro. Zo hoog kan de boete zijn die transporteurs opgelegd krijgen door de Engelse overheid, als een verstekeling wordt aangetroffen in een vrachtwagen. Rob Paardekam Lisa-Jane Tems in het lege fietsenhok in Wissenkerke. Hier werd haar splin ternieuwe fiets gestolen, foto Mechteld Jansen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Het afgelopen weekein de in Dreischor gestolen beeldje van Antje de Waaij-Blom, de laat ste vrouw in klederdracht van Dreischor, is terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37