Jubileumeditie legt de lat voor toekomst hoog Babbeltruc via valse Thuiszorg' Elke dag gratis trouwen in Vlissingen Vluchtelingen bestormen de 4 ZEELAND OM in beroep tegen vrij'spraak 'Nassaulaan' Vrachtwagenchauffeur Bertjan Fieret (23) uit Oostburg beleefde dinsdag angstaanjagende uren in Calais. concert at SEA Tien jaar Concert at Sea Twee jaar geleden werd het publiek nog even op het verkeerde been ge zet. Tijdens het pro gramma-onderdeel Cover at Sea - waarin Blof met gasten beken de liedjes van anderen speelt - kwam een zanger het podium op die verdacht veel weghad van Lenny Kravitz. Het inhuren van een lookalike verraadde een gro te wens van organisator Blof. Die gaat morgen in vervulling. „We hebben al twee jaar naar een optreden van Lenny Kravitz gehengeld", verklaart Blofbassist Peter Slager. „Nu is het gelukt. Daarmee hebben we wel een gro te vis aan de haak geslagen. Een tje die heel goed past op ons fes tival." Met de komst van de Ameri- kaanse rockster is voor de jubi leumeditie meteen de grootste naam uit de geschiedenis van Concert at Sea geboekt. „Dat zal eraan bij hebben gedragen dat het festival zo vroeg al was uit verkocht", denkt Slager. „Voor ons is dat ongekend en het geeft een fijn gevoel. Met twee uitver kochte dammen in je achterzak gaan de voorbereidingen een stuk makkelijker." Slager is net zo blij met de komst van Counting Crows, de Amerikaanse band met wie Blof een speciale band heeft en die in 2008 ook al eens op de Brouwers- dam stond. „Sindsdien vragen ze bijna elk jaar of ze weer op Con cert at Sea kunnen komen spe len. Wel bijzonder dat het weer zien dan plaatsvindt tijdens de tiende editie." De bassist heeft ook hoge ver wachtingen van het optreden van Typhoon, de festivalhit van vorig seizoen die ook dit jaar tal van openluchtpodia in vuur en vlam zet. „Ik zag hem een paar weken geleden op het Abdij- plein bij het Jazzfestival Middel burg. Daar ging ook iedereen uit zijn dak. Je weet zonder meer dat hij dat voor elkaar krijgt. Zo goed als die plaat van hem is, zo goed zijn ook zijn optredens. Het was echt een no brainer om hem te boeken." Het moet nog maar blijken of de hooggespannen verwachtin gen uitkomen, maar met de pro grammering van dit jaar is de lat voor volgend jaar hoe dan ook hoog gelegd. „Dat realiseren wij ons ook", zegt Slager, „maar dat is natuurlijk nooit een reden om het niet te doen. We zullen er een zware dobber aan hebben om dit te overtreffen. Aan de an dere kant is dat precies wat we willen. Bij Pinkpop of Vrienden van Amstel kopen mensen vaak zelfs blind een kaartje, als ze nog helemaal niet weten wie er gaan optreden. Gewoon omdat ze weten dat het goed wordt. Dat zou bij ons ook mooi zijn, maar zo ver zijn we nog niet." Er zijn meldingen uit Middelburg, Vlissingen, van de Bevelanden en elders in Zeeland. Mensen die het stel ontmoeten, wordt dringend verzocht dat te melden en aangif te te doen als de vrouw binnen probeert te komen. Het gaat om een vrouw van omstreeks 27 jaar, met donker haar dat ze vaak opge stoken draagt. Volgens meldingen op sociale media gebruikt de vrouw de naam 'Sandra' en ande re namen van medewerkers uit de thuiszorg die daadwerkelijk zo he ten. Ze kan zich echter niet identi ficeren. Het stel lijkt zich te richten op portiekwoningen. Maandag besliste de rechtbank dat Kornelis A. (40) in juridische zin niet schuldig is aan de ontplof fing op Eerste Paasdag 2013 in zijn appartement aan de Nassaulaan. Hij was aan het experimenteren met een aantal legaal gekochte spullen omdat hij thermiet wilde maken. Dat deed hij, zo zei hij tij dens de zitting, omdat het gefasci neerd is door chemie. Tijdens dat experimenteren ontstond er een ontploffing waar bij de keuken van de man bescha digd raakte. De Explosieven Oprui mingsdienst werd ingeschakeld. De buren moesten elders slapen tot het appartementencomplex werd vrijgegeven. Volgens het OM nam de man 'voorzienbare risico's met de kans dat het mis zou gaan en wist hij dat ook'. k voelde de vrachtwagen bewegen en hoorde ze tik ken. Het was heel eng. Ik kon geen kant op: niet vooruit en niet achteruit." Bertjan is dinsdag net live in de uitzending van radio 1, als vluchtelingen met hamers en koevoeten de sloten van zijn trai ler kapot slaan. Ze proberen de vrachtwagen binnen te komen, om zo de oversteek te maken naar Engeland. Bertjan, die voor fruittrans- portbedrijf Jac op 't Hof in Kapel- Ie werkt, staat op dat moment in een lange file. Hij moet groenten en fruit naar Londen vervoeren, maar omdat het personeel van ferrymaatschappij MyFerryLink staakte, strandt hij in Calais. De VLUCHTELINGEN CALAIS Eurotunnel is de hele dag geblok keerd. „Toen ik aankwam, zag ik heel veel zwarte rook. En heel veel immigranten. Ze liepen over de vluchtstrook, over de middenberm en in de bosjes." Bertjan kan niet veel meer Dat staat in de nieuwe trouw- verordening die een werkgroep van raadsleden heeft bedacht. Er komt geen inkomenstoets voor goedkoop trouwen; bekend zijn bij Orionis is voldoende. Het uurtje gratis trouwen op de maandagochtend wordt afge schaft. Stellen die een gratis trouwboekje willen, moeten voortaan vroeg op: daar is op woensdagochtend om 08.30 uur en om 8.45 uur vijf minuten de tijd voor. Dan mogen hooguit 'Dit geeft keuzevrijheid aan mensen met laag inkomen en mensen die geen poespas willen' twee getuigen mee. Vlissingers die zelf een datum en tijdstip wil len kiezen, kunnen het goedkoop houden voor honderd euro, met een ceremonie van tien minuten met ten hoogste tien gasten in 'de Boeg', de kleine zaal op de kop van het Stadhuis. Het college vond de vorige rege ling, waarin bruidsparen de kos ten van de trouwambtenaar en het trouwboekje konden uitspa ren voor de champagne in de li mousine, niet meer van deze tijd. Gemeenten zijn verplicht de mo gelijkheid tot gratis trouwen aan te bieden. Dat stamt uit de negen tiende eeuw, toen veel arme pa ren ongehuwd bleven omwille van de kosten van een burgerhu welijk. Dat gaf met name vrou wen een slechte rechtspositie. Lenny Kravitz, afgelopen dinsdag tijdens de opening van een foto-expo sitie in het Duitse Wetzlar. foto EPA/Frank Rumpenhorst door Ernst Jan Rozendaal 2015 Counting Crows foto ANP Concert at Sea viert een jubileum. Ko mend weekend is het festival toe aan zijn tiende editie. In een dagelijkse se rie telt de PZC af van verleden naar heden. Dit is de laatste aflevering.. Uit&Thuis pagina 2/3: Wat je niet mag missen op Concert at Sea MIDDELBURG. De politie is op zoek naar een man en een vrouw in een donkerblauwe Mercedes van een ouder model die in heel Zeeland met een babbeltruc ouderen probe ren te beroven. De vrouw doet zich voor als een thuiszorgmedewerk ster. MIDDELBURG. Het Openbaar Minis terie gaat in hoger beroep tegen de vrijspraak van de oud-inwoner van de Nassaulaan in Middelburg. Tk hoorde ze tikken, heel eng' door Cornelleke Blok I In de Franse havenstad Calais zwerven al langere tijd veel vluchtelingen rond. Ze proberen via vrachtwagens de oversteek te maken naar En geland. Transport en Logistiek Neder land luidde deze week de nood klok over de problemen. Ze vre zen voor de veiligheid van chauf feurs en transporteurs lijden ver liezen door schades. Ook in Hoek van Holland wor den steeds vaker mensen gevon den die naar Engeland willen vluchten. Bertjan Fieret, door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Vlissingers met een uit kering kunnen voortaan gratis trou wen op elke werkdag van de week in Vlissingen. In de trouwzaal, met gasten en óók op vrijdagmiddag. Dina Verbrugge, lid raadswerkgroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36