Emergis grijpt in na verdwijnen laptop Heros Sluiskil dreigt met schadeclaim Sloewegproject Nuchtere keuze voor de Sloeweg PZC COLOFON Tekenwedstrijd 2 ZEELAND DIE KAVELS- Ei HUIZENDAG 27 JUNI, 10-16 U. COMMENTAAR Het dagelijks provinciebestuur kiest voor een simpele aansluiting van de roemruchte Sloeweg op de Wester scheldetunnelweg: een rotonde. Dit past niet in het plan om van de Sloeweg een snelle doorgaande ver binding te maken. Het financiële fiasco van het Sloewegproject dwingt Gedeputeerde Staten de uitvoering zo eenvoudig moge lijk te houden. Zelfs op die manier wordt de nieuwe Sloeweg 20,5 miljoen euro duurder dan voorzien. Daar moet de provincie flink voor schrapen en dankbaar een meevaller bij de aanleg van de Sluiskiltunnel inboeken. Daarmee is de dekking bijna rond. Al leen moet het Rijk nog met vijf miljoen over de brug komen. Volgens GS is de rotonde goed ge noeg om het verkeer zo'n twintig jaar te laten doorstromen. Met de ze aanpak kan de hele nieuwe Sloeweg in de loop van volgend jaar klaar zijn. Het klinkt allemaal heel redelijk. Provinciale Staten zullen volgende week een konijn uit de hoed moeten toveren om hier nog iets aan te veranderen. Deze versoberde, duurdere Sloe weg is het pijnlijke gevolg van grote managementfouten. Het heeft weinig zin om daar nog lang op te kauwen. Het provinciebe stuur koerst nu aan op nuchtere schadebeperking. Daarvoor klinkt geen applaus. Maar een andere goede weg is er niet. Provinciale Staten moeten volgende week een konijn uit de hoed toveren om iets te veranderen T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Die jongen van twaalf jaar oud uit Vlissingen dacht slim te zijn. Hij nam deel aan een tekenwedstrijd, uitge schreven door een landelijk familie weekblad. Niet in zijn eigen leef tij dscatorie 12- tot 14-jarigen, maar in de leeftijdsca tegorie voor kinderen tot zes jaar. Dat zou, dacht hij slim, zijn kansen wel verhogen. Vier weken later plofte een pakketje op de deurmat. Hij had de eerste prijs gewonnen! Vol verwachting opende de tiener het pakje. Daarin zat zijn prijs, een boek. Voor kinderen tot zes jaar... Man slaat met ijzeren staaf Een 49-jarige man uit Kloe- tinge is aangehouden voor het mishandelen met een ij zeren staaf van een 35-jari- ge inwoner van Goes, dins dagmiddag net na vijf uur. Dat gebeurde bij een pinau tomaat in de Van de Spiegel straat in Goes. Toen de poli tie die reageerden op de meldingen, ter plaatse kwa men, waren beide personen nog altijd daar aanwezig. De Goesenaar had een dik oog en een pijnlijke schou der. De Kloetinger is aange houden. De verdachte gaf ter verde diging aan dat het slachtof fer volgens hem zijn geld uit de automaat had gepakt dat hij vergeten was mee te nemen. De politie gaat on derzoeken wat er waar is van dit verhaal. Man rijdt rond in gestolen bus In een horecapand aan de Kousteensedijk in Middel burg is gisteren een man aangehouden die in een ge stolen bestelbus rondreed. De politie kon de man, een 58-jarige inwoner van Bre da, aanhouden naar aanlei ding van een tip. De bestel bus is in beslag genomen Burenhulp onder agenten Drie Gentse politiemensen zullen op 26 en 27 juni hun Nederlandse collega's in Terneuzen assisteren tij dens de Havendagen. Twaalf Nederlandse politie agenten gaan van 17 tot en met 26 juli 2015 samenwer ken met de politie in Gent (België), tijdens de Gentse Feesten. Zij zullen met hun Belgische collega's op diver se locaties in het centrum van de stad surveilleren. Gewonde bij ongeval op A58 Op de A58 bij Etten-Leur is woensdagmiddag rond half zes een auto door nog onbe kende oorzaak van de weg in volle vaart een sloot inge reden. De bestuurder werd na het ongeval onderzocht in een ambulance, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Na het ongeval werd een rijstrook van de A58 tijdelijk afgesloten, waardoor een flinke file ont stond. PYKESWEGJE 3, GOES Dat is één van de maatre gelen die Emergis heeft genomen nadat een laptop en een harde schijf zijn verdwe nen van de afdeling kinder- en jeugdpsychiatrie. Op de schijf stonden video-opnames van ge sprekken met vele tientallen kin deren. De gesprekken dienden om te bepalen of kinderen autis me hebben. De laptop en harde schijf wer den door vier psychologen ge bruikt en lagen in een (afsluitba re) kast op de afdeling. Achteraf blijkt de laptop al sinds mei ver mist. „Jantje dacht dat de spullen bij Pietje lagen en Pietje dacht dat ze bij Klaasje waren", ver klaart Rick Mentjox van de Raad van Bestuur van Emergis. „Nadat een fikse zoektocht niets opleverde, is juridisch en technisch advies ingewonnen. Vervolgens hebben we een re cherchebureau ingeschakeld, want we willen de onderste steen boven krijgen." Emergis wacht de resultaten daarvan af voordat het eventuele maatrege- len tegen personeel neemt. „Pas dan is duidelijk of sprake is van verwijtbaar gedrag." Emergis baalt er enorm van dat de beelden mogelijk bij der den zijn beland. „Wij worden ge acht de opnames veilig te bewa ren. Dat is niet gebeurd", er kent Mentjox. Een dief kan volgens hem niets met de beelden. „Ze dienen puur voor diagnostisch onder zoek. Wij betreuren het zeer dat de privacy van onze cliënten mogelijkerwijs gevaar loopt. Dit mag ook nooit meer gebeuren." Volgens Mentjox heeft het ver lies geen invloed op de behande- Wie de verdwenen laptop en harde schijf terugbrengt bij Emergis, krijgt een beloning van 1000 euro ling van kinderen. Emergis weet welke gesprekken zijn opgeno men en heeft de ouders van die kinderen per brief geïnformeerd. Daarin staat ook een telefoon nummer dat ze kunnen bellen. Emergis roept op om de lap top en harde schijf terug te brengen. Het gaat om een antra cietkleurige laptop van Hew lett-Packard, type 6710b. De lap top heeft een geel etiket met nummer NB 480. De harde schijf is van het merk Western Digital. Inleveren kan anoniem in één van de vestigingen van Emergis of - met een briefje er bij - op een postagentschap. In dien de bezitter niet hecht aan anonimiteit, beloont Emergis de teruggave van de laptop én de harde schijf met 1000 euro. Bovendien eist Heros dat de pro vincie afstand neemt van de ne gatieve kwalificaties die het Task Force Team Sloeweg (TFT) aan bodemas geeft. Voor de aanleg van de weg en dan vooral voor de bouw van de viaducten is veel ophoogmateriaal nodig. Dan kan zand zijn, maar het gebruik van bodemas, afkomstig uit ver brandingsovens, is veel goedko per. Zand kost geld, bij het ge bruik van bodemas krijgt de aan nemer 3,50 euro per kubieke me ter toe. Aannemer Boskalis be stelde daarom in eerste instantie 1 miljoen ton bodemas bij Heros. Later werd dat met een derde te ruggebracht. Om kosten te bespa ren raadt het TFT de provincie aan om viaducten te schrappen. In plaats van de, volgens het TFT milieuonvriendelijke bodemas, zou zand gebruikt moeten wor den. Heros Sluiskil dreigt met de enorme hoeveelheid bodemas te blijven zitten. Bovendien spreekt het bedrijf van imagoschade. „Dat verdriet ons zeer, gelet op onze inspanning om met een pri ma bouwstof binnen de daar voor gestelde kaders een bijdrage te leveren aan de verduurzaming van de maatschappij", schrijft Heros aan het provinciebestuur. Heros zegt problemen te krijgen met de bedrijfsvoering. „Al lange re tijd hebben wij AEC-bodemas gespaard en gereserveerd." Heros lijdt financiële schade doordat het bedrijf de bodemas mogelijk tegen een hoger bedrag kwijt moet zien te raken. Over die schade praat Heros met Bos kalis. Die rekening belandt uit eindelijk bij de provincie. Heros Sluiskil vreest een financiële tegenvaller en imagoschade als afgezien wordt van afname bodemas. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl GOES MIDDELBURG TERNEUZEN ETTEN-LEUR "ff— woningbouwzieieland.nl door Jeffrey Kutterink GOES. Psychologen van Emergis mogen videobeelden van gesprek ken met cliënten nooit meer op slaan op een laptop of externe harde schijf. Als iets wordt opge nomen, moet dat op het in terne beveiligde compu ternetwerk. Rick Mentjox SLUISKIL. Heros Sluiskil dreigt met een schadeclaim wanneer wordt afgezien van het gebruik van zijn bodemas in het provincia le project Verdubbeling Sloeweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34