Klaar voor komst van eerste asielzoekers fli Uit Dreischor gestolen beeldje van Antje terecht Politie gaat niet altijd over tot onderzoek, vooral niet in Veere en Vlissingen In een op de zeven gevallen doet de politie Zeeland geen verder onderzoek. Landelijk gebeurt dat aanzienlijk vaker. VLISSINGEN. Met een op de zeven aangiften bij de Zeeuwse politie wordt niets gedaan. Er vindt geen nader onderzoek plaats. Dat blijkt uit cijfers die RTL Nieuws heeft gepubliceerd. Zeeland scoort relatief goed. Landelijk verdwijnt een op de vijf aangiften 'in de prullenbak'. Re den om een aangifte niet in onder zoek te nemen is doorgaans dat de kans op vervolging nihil is (zoals bij een fietsendiefstal bij het sta tion waarvan geen camerabeelden beschikbaar zijn) of dat het bij voorbeeld slechts bij een poging tot inbraak is gebleven. In Zeeland leiden met name in de gemeenten Veere en Vlissin gen aangiften niet tot verdere ac tie: in ruim een kwart van de ge vallen. Vooral in Tholen en Hulst komt dat maar zelden voor, pak weg een op de twintig keer. RTL onderzocht 360.000 aangif ten uit de periode tussen april 2012 en januari 2014, waarvan bijna 6300 in Zeeland. Er is geke ken in hoeveel gevallen er een da der kon worden achterhaald. In Zeeland gebeurde dat in bijna 43 procent van de aangiften. Dat is ruim boven het landelijk gemid delde van 37 procent. Het oplospercentage is vooral hoog in Goes (57 procent), Borsele (54 procent) en Tholen (52 pro cent). Alleen Veere (32 procent) en Schouwen-Duiveland (35 procent) scoren enigszins onder het lande lijk gemiddelde. Op de nationale ranglijst staat Zeeland op de acht ste plaats, van de 25 korpsen. De politie zet grote vraagte kens bij het onderzoek. RTL zou zich 'willens en wetens' hebben gebaseerd op cijfers uit 'een sys teem dat daarvoor niet ontwik keld is'. „Als gevolg hiervan krijgt het televisiekijkend publiek een nieuwsitem met onjuiste conclu sies voorgeschoteld", laat de poli tie weten in een verklaring. De cijfers komen uit het in 2012 ingevoerde BOSZ-systeem (Beter Opsporen door Sturing op Zaken). Daarin wordt bijgehouden op wel ke wijze een aangifte wordt behan deld en in welk stadium een on derzoek zich bevindt. Het is een 'sturingsprogramma' dat de poli tie niet geschikt acht om haar pres taties te kunnen meten. Boven dien wordt alleen het zwaarste de lict geregistreerd, ook al gaat het om een poging daartoe of blijkt la ter dat het minder ernstig was. RTL erkent dat er rekening moet worden gehouden met een 'foutmarge', maar stelt dat die bin nen de perken blijft. www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 25 juni 2015 Zeeland Geen actie na aangifte door Rolf Bosboom 43 In bijna 43 procent van de gevallen waarin aangifte wordt gedaan slaagt de Zeeuwse politie er uiteindelijk in de dader te achterhalen. MIDDELBURG Swerf-Rust is gereed voor de komst van de eerste asielzoekers. Omwonenden mochten gisteren een kijkje nemen in het verbouwde voormalige zorgcentrum aan de rand van Middelburg. Daarbij konden ze ook zien dat op het terrein van het asielcentrum een speciale zone is aangelegd die niet mag wor den betreden door de vluchtelingen. Die zone is er op verzoek van de omwonenden gekomen, zo benadrukte woordvoerder Robert Ploeg van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers. De eerste asielzoekers arriveren vandaag. Ploeg denkt dat de eerste lichting uit zo'n vijftig personen zal bestaan. De komende dagen komt de rest. Ploeg verwacht dat Swerf-Rust, met een maximale capaciteit van 330, snel vol zal zitten. „Want er komen nog elke dag vluchtelingen aan." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33