Verzamelaar krijgt alsnog zijn bestelde kunst Rol Kit Harington in thriller van Koolhoven 'Als je tegen de 70 loopt, moet je zuinig met je 30 CULTUUR SHOW Lady Gaga's pup wordt model Negen boeken winnen een Zilveren Griffel Ik gooide er halverwege wel eens een pil in' Asia Kinney, de hond van Lady Gaga, wordt model. De Franse bulldog poseert voor een nieuwe serie tassen van Coach. Een deel van haar gage gaat naar een orga nisatie die zich inzet voor ver waarloosde soortgenoten. Negen boeken zijn bekroond met een Zilve ren Griffel, de prijs voor het beste kinderboek. Tot de winnaars behoren Bruno wordt een super held van Hakon 0vreas (foto), Een afspraakje in het bos van Sylvia Vanden Heede, Hotel De Gro te L van Sjoerd Kuyper en De goochelaar, de geit en ik, geschreven door Dirk Weber. De Deens-Vietnamese kunstenaar Danh Vo moet alsnog een kunst werk maken voor de Rotterdamse kunstverzamelaar Bert Kreuk. Dat heeft de recht bank in Rotterdam gisteren be paald. Is de kunstinstallatie over een jaar niet klaar, dan volgt een boete van 10.000 dollar per dag, met een maximum van 3,5 ton. Hoewel kunstenaar en verzame laar geen contract hadden, ziet de rechter in twee ordners met mail wisselingen en getuigenverklarin gen voldoende bewijs dat sprake was van een overeenkomst. „Daar ben ik heel blij mee", zegt oud-za kenman Kreuk, die zijn geld ver diende in de Amerikaanse vlieg tuigindustrie. „Vo heeft zich nog al laatdunkend over mij uitgela ten, terwijl hij de ongeloofwaardi ge partij is." In 2013 mocht internationaal topverzamelaar Kreuk voor het Haags Gemeentemuseum een ten toonstelling samenstellen uit zijn privécollectie van achthonderd werken. Als kers op de taart zou in een van de museumzalen een nieuwe, ruimtevullende installa tie van rijzende ster Vo komen. Kreuk zou het vervolgens voor 350.000 dollar aankopen. Daags voor de opening arriveerde slechts een klein bestaand werk, een be schilderd doosje, met leenovereen- komst. Van een opdracht tot nieuw werk was volgens Vo geen sprake. Kreuk stapte naar de rech ter, die hem na twee jaar juridisch getouwtrek in het gelijk heeft ge steld. Al neemt de rechtbank de claim van 3 miljoen niet over. „Dat was ook maar een drukmid del", zegt Kreuk. „Waar het mij om gaat, is dat Vo zijn afspraken nakomt. Het is een principezaak." Gezien zijn drukke agenda krijgt Vo een jaar de tijd om het nieuwe werk te maken. Dat geeft beide partijen volgens de recht bank 'voldoende tijd hun verhou ding te normaliseren' en 'in con structief overleg te treden over de realisatie en de exacte prijs van het werk'. Hoewel de Deen zelf mag bepalen hoe het werk eruit komt te zien, moet het in ieder ge val van groot formaat zijn. 'Waar het mij om gaat, is dat Vo zijn afspraken nakomt en een nieuw werk maakt' Kreuk is niet bang met een slecht werk te worden opge scheept. Door de juridische ge schiedenis krijgt het wat hem be treft alleen maar extra lading. „Het symboliseert het verhaal van een onbetrouwbare kunstenaar en de gekte van de kunstwereld. Zo dra het klaar is, laat ik het pontifi caal zien. Al is het wel de laatste werk dat ik van Vo aanschaf." AMSTERDAM. De acteur Kit Haring ton, bekend uit de fantasyserie Ga me of Thrones, en de 21-jarige Dako ta Fanning War of the World, The Twilight Saga) zijn de nieuwe cast leden in de western-thriller Brimstone van regisseur Martin Koolhoven. Zij vervangen de oorspronkelij- 'Het was stressen om op korte termijn vervangers voor de hoofdrolspelers te vinden' Els Vandevorst producent ke hoofdrolspelers Mia Wasikow- ska en Robert Pattinson die kort voor het begin van de opnamen hun rollen om onduidelijke rede nen inleverden. Voor producent Els Vandevorst was het behoorlijk stressen om op zo'n korte termijn vervangers te vinden. „Wasikowska heeft om persoonlijke redenen afgezegd. Ik begrijp dat zij drie films heeft ge- cancelled. Pattinson had andere re denen om af te zeggen. Ik ver moed dat het met zijn agenda te maken heeft." Koolhoven is kortgeleden in Duitsland begonnen met de opna men van deze internationale, En gelstalige coproductie. In de film speelt ook Carice van Houten een rol. Eerder werkte zij met Koolho ven in drie andere speelfilms. Het verhaal speelt zich af aan het eind van de 19e eeuw in het westen van Amerika. Het leven van de jonge vrouw Liz verandert totaal als er een nieuwe dominee in het dorp verschijnt en alles wat deze Liz liefheeft, probeert te ver woesten. De 45-jarige regisseur schreef het script voor de 'geweld dadige en epische thriller' zelf. Willie Wartaal over zijn drank- en drugstijd Boven: Justin Hayward (links) en John Lodge, maart 2014. foto Rex Features De Moody Blues in 1973. De band heeft een speciale band met Nederland. foto Kippa door Yvonne Keunen Bert Kreuk kunstverzamelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30