7% TO0S m Een nieuw konijn voor Bart: 'Hij heet Stamper1 Ingewikkeld Supersonisch gevechtspak 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De politie mag best actievoeren tijdens de Tour. Uw Mening ONEENS Clubs in het zonnetje Lobby tegen hogere BTW paul kusters ah-fusie: eelseki vrezen kwaliteitsverlies Het Nederlandse leger krijgt de beschikking over een hightech uniform dat de overlevingskans vergroot. donderdag Willem van Dam Fijn voor de vorst: hij hoeft nog steeds geen be lasting te betalen. Te in gewikkeld, zo motiveer de de heer Rutte het be sluit van het kabinet om geen blauwe brieven te laten bezorgen bij de Eikenhorst. Te ingewikkeld? Inderdaad, dat leest u goed: te ingewikkeld! U en ik moeten elk jaar weer in schoenendozen vol met bonne tjes graaien om te bewijzen dat we de tijdens werktijd genuttig de uitsmijters en boterhammen biefstuk terecht als aftrekposten Ik weet zeker dat er een vrijwilliger te vinden is die de belasting van onze vorst graag invult hebben opgevoerd. Hoeft de vorst niet te doen; te ingewikkeld. U en ik zitten elk jaar weer met een bezweet voorhoofd te zwoe gen boven een biljet ingewikkel de vragen van de belastingdienst. Blijft de vorst ook bespaard. We derom: te ingewikkeld. Het inkomen van de heer W.A. van Oranje Nassau over dit jaar be draagt 5,3 miljoen euro, las ik in de krant. Zo'n 4,5 miljoen daar van is bedoeld als 'tegemoetko ming voor de kosten van zijn func tie, zoals zijn personeel'. Zou hij van dat bedrag echt niet in staat zijn iemand in te huren die zijn belastingbiljet in orde maakt? Zo nee, dan heb ik nog wel een adresje. Ik weet zeker dat er bij de FNV-belastingservice een vrijwil liger te vinden is, die het belas tingbiljet voor onze vorst graag (én gratis) invult. Nog meer nieuws over ons gelief de koningshuis? Jazeker, de verbouwing van het paleis Huis ten Bosch, de toekom stige woning van onze koning, pakt iets duurder uit dan voor zien: geen 35 miljoen maar min stens 59 miljoen euro. Vierentwin tig miljoen euro méér; dat is onge veer net zoveel als wij met z'n allen voor het door aardbevingen verwoeste Nepal inzamelden. De derde dinsdag van september zal de vorst ons vanachter het raampje van de Gouden Koets weer beminnelijk toewuiven. Straks wel even goed opletten: zal hij niet stiekempjes zijn middel vinger naar ons opsteken? De politie kent Zeeland niet meer. 295 reacties Rugbyclub Tovaal uit Goes en scouting Ridder Boude- wijngroep uit Yerseke zijn de winnaars geworden van de wedstrijd 'Zet je vereni ging in het zonnetje'. Beide clubs krijgen gratis een set zonnepanelen. Aan de wed strijd, georganiseerd door de ZMF en Zeeuwen, deden 29 verenigingen mee. De clubs ontvangen de tien panelen uit handen van de Saman Groep uit Zierikzee. Tovaal wist de meeste stem men binnen te slepen door tijdens een spinningactie in het centrum van Goes recla me te maken voor hun club en duurzame energie. De scouts deelden op de jaar markt door hen gekweekte zonnebloemen uit. Ze maak ten ook zonnebloemkoekjes. De dertien Zeeuwse ge meenten overwegen deze week gezamenlijk een brief naar het kabinet te sturen om te waarschuwen tegen de voorgenomen verhoging van de BTW. Die kan desa- treus uitpakken voor de land- en tuinbouw en de re creatiesector in Zeeland. Als grensregio ondervindt Zee land directe concurrentie van toeristische bestemmin gen in België. De gemeen ten zijn bang dat toeristen Zeeland straks links laten liggen. Het dagelijks provinciebe stuur doet niet mee aan de lobby richting kabinet. De Statenfractie van het CDA vindt dat raar en heeft daar over vragen gesteld. Ze wil weten of Gedeputeerde Sta ten de BTW-verhoging ook slecht vinden voor Zeeland. En of GS bereid zijn zich als nog aan te sluiten bij de lob by van de gemeenten. Is dat niet het geval dan over weegt het CDA een motie in te dienen tijdens de Sta tenvergadering van 3 juli om GS daar toe te dwingen. Mensen Reactie of tip: redactie@pzc.nl DEN HAAG. Het ultramoderne ge vechtspak is het antwoord van defensie op bermbommen en zelfmoordterroristen. De eerste tachtig proefexem plaren worden nog deze maand besteld en kosten zo'n 125.000 eu ro per stuk, maar dan heeft de krijgsmacht ook wat: hypermo derne jassen waarmee militairen met een touchscreen informatie kunnen opzoeken en versturen. Via gps zijn ze zichtbaar voor de eigen troepen en kunnen ze rechtstreeks communiceren met andere militairen in voertuigen of op het hoofdkwartier. Het soldatenpak is zelfs uitge rust met een eigen, compacte dieselgenerator ter grootte van een colafles waarmee ze 48 uur stroom bij zich hebben om alle instrumenten aan de gang te houden. Het ontwerp van het nieuwe vest is mede gebaseerd op ervaringen onder alle bijna tweehonderd soldaten die ge wond raakten in Afghanistan. Daaruit bleek dat niet langer de kogel, maar de zelfgeknutselde bom hun grootste vijand is. In Afghanistan had maar liefst 85 procent van alle gewonden letsel als gevolg van explosieven. „Vroeger hadden militairen veel meer schotwonden. Sinds dien is de romp goed be schermd, maar nu zien we dat ex plosieven veel verwondingen ver oorzaken in gezicht, armen en benen", zegt brigadegeneraal en arts Johan de Graaf. Militairen krijgen in het nieu we uniform extra bescherming in de nek, rond de schouders en bij hun bekken. Daarmee wordt de overlevingskans flink ver groot. Ook wordt gezocht naar een helm die indien nodig hele maal is af te sluiten. De komende twee jaar test de fensie de tachtig nieuwe unifor men van het Israëlische bedrijf Elbit. Als ze bevallen, plaatst de fensie in 2ot7 een order van nog eens 5.500 stuks. België en Luxemburg krijgen hetzelfde slimme vest. De prijs van 125.000 euro kan dan mogelijk zakken tot 30.000 euro per stuk, maakte de Belgische minister van Defen sie onlangs bekend. Nederland plaatst ook de order voor de Bel gen, maar wil niet ingaan op de kosten. VROUWENPOLDER. Bart Nieuwen- huis staat woensdagmiddag stra lend op het erf van zijn huis, zijn armen in de lucht. „Ik heb een nieuw konijn!" Hij trekt een sprintje om zijn nieuwe spierwit te Vlaamse reus te laten zien. „Hij heet Stamper, want hij heeft zulke grote achterpoten. Ik vind hem heel leuk. Want zijn oren staan omhoog." In de nacht van maandag op dinsdag werden Barts konijn Pom en dertien kippen doodge beten door een vos. Bart was heel verdrietig, vertelde hij giste ren in deze krant. Vier mensen, die het artikel gelezen hadden, wilden spontaan een konijn aan Bart geven. Pieter Duvekot van Ondernemersvereniging Vrou wenpolder was het snelst. „Ik vond het zielig voor hem. Daar om ben ik namens de vereniging een konijn gaan brengen." En het hok gaat voortaan elke nacht dicht, zodat geen vos in de buurt van Stamper kan komen. WE BESINNEN METEEN MAAR met BE hamster - WEKEN BIJ BELHA1ZE OILMJE COES MIDDELBURG ALKMAAR Oud-Middelburger blijft burgemeester Alkmaar Piet Bruinooge blijft burge meester van Alkmaar. De gemeenteraad heeft hem deze week voorgedragen. Bruinooge is sinds januari 2007 burgemeester van Alk maar. Na een gemeentelijke herindeling moest opnieuw een burgemeester worden gekozen. Bruinooge was eer der wethouder en loco-bur gemeester van Middelburg en burgemeester van Ren- kum. Militair in het nieuw door Raymond Boere Zie verder pagina 6: Veilig tegen scherven Bart kreeg een konijn van de Ondernemersvereniging Vrouwenpolder, nadat zijn oude konijn werd doodgebeten door een vos. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2