Brouwer/Meeuwsen komt in andere wereld terecht Eigenaar van Miami Dolphins wil graag in Formule 1 duiken 20 SPORT Zoiets bijzonders gebeurt er met je als je wereldkampioen bent. Brouwer en Meeuwsen vonden het prachtig. Ze genoten met volle teugen van hun nieuwe status. Eén perfect WK, in 20t3 in het Poolse Stare Jablonski, en de twee lange mannen kwamen in een heel andere wereld terecht. Weg uit de anonimiteit, voorgoed een bekend duo. Ze wisten niet wat ze meemaakten. De hoogtepunten waren de af gelopen twee jaar talrijk, niet al leen die eigen kaas, maar Brouwer en Meeuwsen werden ook uitge roepen tot Sportploeg van het jaar en mochten aanschuiven bij een lunch met de koning en koningin op paleis Noordeinde. „Geweldig om daar bij te mogen zijn", stelt Meeuwsen. „Het was mooi dat de koning en koningin langs alle ta fels kwamen. Ze wisten veel over ons." De volleyballers waren bij hun bezoek in het paleis in stijl ge kleed. Ze zijn in de gelukkige om standigheid dat ze met hun moei lijke maten - Brouwer is 1.98 me ter, Meeuwsen 2.07 meter - een kledingsponsor hebben die ze bij elke officiële gelegenheid in het pak steekt. Morgen bij de ope ningsceremonie in de Koninklijke Schouwburg, ook in aanwezigheid van de koning, zullen de wereld kampioenen er weer tiptop uit zien. En de smoking zal later ook nog van pas komen. „Omdat we sportploeg zijn geworden, hebben we toegang voor het leven bij het Sportgala", vertelt Brouwer. „We waren er nooit eerder geweest. Bij zonder, hè, ons eerste WK en met een wereldkampioen. Ons eerste Sportgala en meteen ploeg van het jaar. Volgend jaar gaan we ho pelijk voor het eerst naar de Olym pische Spelen..." Onverwacht De mooiste overwinningen zijn die waarop absoluut niet was gere kend. Brouwer en Meeuwsen wa ren in 2013 bij de toernooien voor het WK liefst vijf keer achter el kaar negende geworden. Geen wonder dat een plekje in de top acht hun eerste doel was. In de voorronden waren nog geen teke- NEGEN ORANJE TEAMS nen te bespeuren dat het weieens een bijzonder toernooi zou kun nen worden. Ze gingen slechts als de beste nummer drie uit de pou les naar de volgende ronde. Daar na liep het echter als een trein en versloegen ze het één na het ande re topteam, onder wie hun erva ren landgenoten en voorbeelden Reinder Nummerdor en Richard Schuil. Partners De twee werden in 2010 bijna in eikaars armen gedreven. Brouwer had het met een aantal partners geprobeerd, maar miste de echte klik, Meeuwsen was langdurig ge blesseerd geweest. Meeuwsen: „We hadden natuurlijk bij Beach Team Holland al veel samen ge traind. Het gevoel was dan goed, maar we hadden er nooit over ge praat hoe het zou zijn om een team te formeren." Brouwer: „Ik weet nog dat we tijdens ons eerste toernooi een wedstrijd dik verlo ren, maar dat ik toch dacht: Met die gast zou het best wat kunnen worden." Meeuwsen: „We konden het ook buiten het veld meteen goed met elkaar vinden. Dat is be langrijk voor ons, we zijn sfeerge voelig." Samen met coach Gijs Ronnes dokterden Brouwer en Meeuwsen een spelletje uit dat gebaseerd is op kracht. Alles hard, alles hoog. Ze werden er wereldkampioen mee. Het seizoen daarna verliep stroef, maar dit jaar bewijzen Brouwer en Meeuwsen dat ze ze ker geen eendagsvliegen zijn. Ze gaan het WK zelfs in als de num mer één op de wereldranglijst. „Die titel is prachtig en die pak ken ze ons nooit meer af', zeggen de titelhouders. „Maar nu kijken we vooruit en willen meer. Nóg minstens een WK-medaille, suc ces op de Olympische Spelen en constanter worden." De Amerikaanse miljardair Step hen Ross, eigenaar van het ameri- can footballteam Miami Dol phins, plant een grote aandelen- overname in de Formule r. Zijn bedrijf RSE Ventures zou vol gens de Financial Times en Reu ters samen met een grote inves teerder uit Qatar de aandelen willen kopen van het Britse in vesteerdersfonds CVC Capital Partners. Het betreft 35,5 procent van de aandelen in de Formule 1 en het bod zou rond de 8 miljard dollar (omgerekend 7,r miljard Clement voor vijfde keer naar de Tour Wielrenner Stef Clement is defi nitief opgenomen in de selectie van zijn ploeg IAM Cycling voor de Ronde van Frankrijk. Het is voor de 32-jarige tijdritspecialist zijn vijfde deelname aan de Tour de France (na 2007,2008,2009 en 2014). Clement beleefde een moeizame voorbereiding maar bekroonde zijn voorjaar afgelo pen week met een zilveren me daille op de tijdrit van de Europe se Spelen in Bakoe. Clement is aangewezen als wegkapitein. SPORT KORT euro) bedragen. De bedoeling van Ross is om de Formule 1 meer aanzien te geven in de Ver enigde Staten. Op dit moment is er maar één grand prix in de VS, die van Austin in Texas. Volgend jaar doet er wel een Amerikaans team onder leiding van Gene Haas zijn intrede in de Formule RSE Ventures kan de markt waarde in de VS sterk verhogen. Qatar wil ook graag een eigen grand prix. CVC Capital Part ners is al tien jaar de grootste aandeelhouder in de Formule Lotto Soudal bouwt ploeg rond Creipel Wielerploeg Lotto Soudal richt in de Tour de France alle pijlen op dagsucces voor André Grei- pel. De Duitse sprinter is het middelpunt van de Tourselectie. „Met een geoliede sprintmachi ne rond André hebben we als doel opnieuw een rit te win nen", lichtte teammanager Mare Sergeant toe. Greipel won sinds 2011 elk jaar minstens één Tour etappe. In de Ster ZLM Toer pak te hij vorige week twee ritzeges en de eindoverwinning. AUTOSPORT De titelverdedigers Alexander Brouwer (I) en Robert Meeuwsen tijdens de training, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP door Hans Klippus DEN HAAG. Het duo krijgt straks tij dens het WK een kaas overhandigd die ze zelf hebben gemaakt. De voorzitter van de Zwitserse volley- balbond komt 'm persoonlijk naar ze brengen. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen werden vorig jaar voor de Grand Slam van Gstaad mee een alp opgenomen en mochten daar tussen de koeien hun eigen kaas fabriceren. De lek kernij moest ongeveer een jaar rij pen, vandaar dat ze er even op heb ben moeten wachten. Met behulp van een aantal wild cards dat het als thuisploeg kreeg, heeft Nederland bij de WK negen teams in de strijd. Vrouwen: Marleen van lersel Madelein Meppelink, Sophie van Gestel Jantine van der Vlist, Rimke Braakman Jolien Sinnema, Daniëlle Remmers Michelle Stiekema. Mannen: Alexander Brouwer Robert Meeuwsen, Reinder Nummerdor Christiaan Varen horst, Michiel van Dorsten Steven van de Velde, Wessel Keemink Sven Vismans, Tim Oude Elferink Daan Spijkers. De wildcard van Oude Elferink Spijkers wordt vandaag in een kort geding aangevochten door het duo Eric-Jan Rothfusz en Jeroen van Zwieten. WIELRENNEN GOLF Record prijzengeld Voor de winnaar van het Brits Open ligt dit jaar een recordbo nus klaar van 1,4 mil joen euro. Dat meld de de organisatie van het vermaarde major- toernooi gisteren. Het totale prijzen geld is met meer dan een miljoen euro ver hoogd. De spelers verdelen in juli op de baan van het Schotse St. Andrews in de 144e editie een re cordbedrag van 8,86 miljoen euro. TENNIS Hogenkamp verder Tennisster Richèl Ho genkamp (foto) heeft ook haar twee de partij in het kwali ficatietoernooi van Wimbledon winnend afgesloten. De Neder landse had aan twee sets genoeg om haar Britse opponente Ka- UITSLAGEN TENNIS Mannen. ATP Nottingham. Derde ronde: Simon (Fra/2) - Joao Sousa (Por/14) 6-4 6-1, Lu Yen-Hsun (Tai) - López (Spa/3) 6-3 6-3, Mayer (Arg/4) - Vesely (Tsj/16) 7-6 (2) 7-6 (5), Querrey (VSt/12) - Cuevas (Uru/5) 7-6 (7) 7-6 (3), Dolgopolov (Oek) - Thiem (Oos/7) 6-3 6-3, Bolelli (Ita) - Mannarino (Fra/8) 3-6 6-4 6-4, Istomin (Oez) - Stachovski (Oek) 7-5 6-4, Baghdatis (Cyp) - Alexander Zverev (Dui) 6-3 6-3. Vrouwen. WTA Eastbourne. Derde ronde: Wozniacki (Den/2) - Koeznets- ova (Rus) 6-3 6-4, Bencic (Zw) - Bouchard (Can/7) 6-4 3-0 opgave, Agnieszka Radwan- ska (Pol/9) - Karolina Pliskova (Tsj/8) 6-2 6-1, Petkovic (Dui/10) - Vandeweghe (VSt) 6-3 6-4, Gavrilova (Rus) - Errani (lta/13) 6-1 5-7 6-2, Konta (GBr) - Muguruza (Spa/14) 6-4 4-6 6-3, Pironkova (Bul) - Cibulkova (Slw) 6-7 (4) 6-4 6-1, Stephens (VSt) - Watson (GBr) 6-2 6-3. WIELRENNEN Luke Saville was De Bakker in twee sets de baas: 6-4 6-4. Ook Westerhof ver loor in de tweede ronde, van de Zweed Elias Ymer: 7-6 7-5. WIELRENNEN Zege Bouhanni De Franse wielrenner Nacer Bouhanni heeft de 68e editie van Halle-lngooigem gewonnen. De cou reur van Cofidis was in de Belgische koers de snelste in de massasprint die werd ontsierd door een flinke valpartij. HANDBAL Goede loting De handbalsters van Oranje hebben goed geloot voor het WK, dat in december in Denemarken wordt gehouden. Oranje werd gekoppeld aan Cuba, Zweden, Po len, China en Angola. VROUWENVOETBAL WK. Vancouver, achtste finales: Japan-Nederland 2-1 (1-0). 10. Ariyoshi 1-0, 78. Sakaguchi 2-0, 90+2. Van de Ven 2-1. Nederland: Geurts; Van Lunteren, Van der Gragt, Van den Berg, Van Dongen (86. Mid dag); Dekker, Van de Donk (53. Van de Ven), Spitse; Melis, Miedema, Martens. Kwartfinales (vrijdag en zaterdag): Duits- land-Frankrijk, China-Verenigde Staten, Au- stralië-Japan, Engeland-Canada. WIELRENNEN Emmen. NK tijdrijden op de weg Mannen: 1. Kelderman 54,8 km in 1.02.31 uur, 2. Flens 1.03.13, 3. Van Emden 1.03.15, 4. Dumoulin 1.30.20. Vrouwen: 1. Van der Breggen 26,5 km in 33.33 minurten, 2. Van Dijk 0.29, 3. Blaak 1.14, 4. Brand 1.20, 5. Knetemann 1.36, 6. Van Vleuten 1.38. ty Dunne te verslaan: 6-2 7-5. Hogenkamp is nu nog één over winning - op de Chi nese Zhaoxuan Yang - verwijderd van een plaats in het hoofd toernooi. Ook Igor Sijsling wist zich naar de beslissende derde ronde te slaan. Hij klopte de Oostenrij ker Jürgen Melzer (1-6 7-5 6-3) en treft nu de Fransman Paul-Henri Mathieu. De Bakker sneuvelt Thiemo de Bakker en Boy Westerhof moe ten het hoofdtoer nooi van Wimbledon aan zich voorbij laten gaan. De Australiër

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20