De Boer weet nog nietwaar Voetbalvrouwen maken na uitschakeling op WK 18 Tyton verruilt PSV voor Stuttgart Conflict over geld drijft Ramos van Real Madrid richting United SS Weer verbod op oefenduel Utrecht De oefenwedstrijd die FC Utrecht op 10 juli zou spelen tegen het Bel gische RSC Anderlecht is van de baan. De burgemeester van Tege- len heeft een streep door het duel gezet uit angst voor supporterspro blemen. Het zit Utrecht niet mee wat het inplannen van oefenduels betreft. Eerder verbood de burge meester van Nieuwegein al een oe fenpotje tegen Derby County, ge pland op 24 juli. Voor dat duel wordt nog een locatie gezocht. Cesthuizen gaat aan de slag bij DFS Francois Gesthuizen heeft een nieuwe uitdaging gevonden voor komend seizoen. De 42-jarige oe- fenmeester uit Millingen, die de af gelopen twee seizoenen aan het roer stond bij Achilles'29, gaat aan de slag bij DFS. Hij zat nog zonder club nadat zijn contract bij de Groesbeekse eerstedivisionist niet werd verlengd. Gesthuizen is bij de eersteklasser uit Opheusden de opvolger van Jan van Deinsen, ook oud-trainer van Achilles'29. Keeper Przemyslaw Tyton verruilt PSV voor VfB Stuttgart. De Pool (28) kwam in Eindhoven niet aan spelen toe. Hij keepte afgelopen seizoen op huurbasis bij het Spaanse Elche. Bij zijn nieuwe club tekent hij een contract voor twee jaar. De international kwam in de zomer van 2011 op huurbasis van Roda JC naar PSV. Een jaar la ter werd de doelman definitief overgenomen. Hij leek in het sei zoen 2011-2012 uit te groeien tot de eerste keeper maar raakte ern stig geblesseerd. In totaal speelde de Pool 46 wedstrijden voor PSV. Bij Elche stond hij afgelopen sei zoen 35 duels onder de lat. Verdediger Van Aken langer bij sc Heerenveen Joost van Aken speelt ook de komende drie seizoenen bij sc Hee renveen. De verdedi ger (21) heeft een nieuw contract gete kend. Hij komt uit de eigen jeugdopleiding en speelde vorig sei zoen dertig competi tieduels voor de Frie zen, waarin hij twee keer scoorde. Grim volgt Koeman op bij Almere City Almere City heeft Mi ke Grim aangetrok ken als nieuwe doel man. De zoon van oud-keeper Fred Grim volgt in de pol der Ronald Koeman junior op. De zoon van de huidige trai ner van Southampton verhuist naar FC Oss. Grim jr. (18) komt uit de jeugd van Ajax. Jonge aanvaller van FC Twente naar Benfica Portugese media meldden gisteravond dat de overgang van FC Twente-speler Bi- lal Ould-Chikh naar Benfica rond is. De 17-jarige buitenspeler, die nog een eenjarig contract had in En schede, gaat voor vijf jaar tekenen en levert FC Twente zo'n 1,5 miljoen euro op. BARCELONA. Een slepend conflict tussen de leiding van Real Madrid en tweede aanvoerder Sergio Ra mos kan Louis van Gaal de verde diger van wereldklasse bezorgen die hij bij Manchester United zo nodig heeft. Door de weigering van de Koninklijke zijn salaris van zes miljoen euro netto naar zo'n negen miljoen te verhogen lijkt Ramos besloten te hebben de club na tien jaar te verlaten. United werkt graag mee aan die wens van de 29-jarige centrale ver dediger uit Sevilla. Real heeft een bod uitgebracht op United-doel- man De Gea, die graag naar Span je terugkeert. "Willen jullie De Gea, dan willen wij Ramos", is vol gens verschillende Britse media de boodschap van United aan Real. Met De Gea in de operatie zou het prijskaartje van Ramos iets goedkoper uitvallen; zijn offi ciële afkoopclausule is 200 mil joen euro. Ramos heeft nog een contract tot 2017. Toen hij dat in 2011 tekende ging hij akkoord met een salaris van zes miljoen euro, maar hij vindt dat zijn rol de laat ste jaren steeds groter is gewor den en dat de club daar een hoge re beloning tegenover zou moeten stellen. Anders dreigt de 128-vou- dige international Real na 445 duels te verlaten en mogelijk dus te verruilen voor United, dat hem nog meer dan zijn gewenste ne gen miljoen euro aan salaris zou kunnen en willen betalen. AMSTERDAM. Een deel van de Ajax-selectie meldt zich vandaag op De Toekomst voor een reeks medische tests waarna diezelfde groep zich morgen voor het eerst echt in het zweet zal werken in de aanloop naar het seizoen van de rehabilitatie. Trainer Frank de Boer heeft nog geen duidelijk beeld hoe die selectie eruit komt te zien. Technisch directeur Mare Overmars is nog in de weer met allerlei transfers. In Amsterdam is het chagrijn nog niet verdwenen nadat het de landstitel voor het eerst in vier jaar aan PSV moest laten in een jaargang waarin ook het spelpeil vaak niet om aan was te zien. Me de daarom ook probeert Over mars met aankopen een zo kwali tatief waardige selectie samen te stellen, de sluimerende bestuurs crisis door de komst van adviseur Tscheu La Ling zoveel mogelijk links laten liggend. Er is concrete interesse voor de Tsjech Kadlec en de Deen Sis- to. Sowieso is, met het verwachte vertrek van Kolbeinn Sightórsson naar FC Nantes en het verhuren van Richairo Zivkovic aan Wil lem II, een nieuwe spits een ver eiste. De Boer zal er bij de direc tie op hebben aangedrongen de selectie zo vroeg mogelijk rond te willen hebben. Eind juli al is de eerste kwalificatieronde van de Champions League. Vandaag zullen na de reserve keepers Diederik Boer en André Onana (die gisteren al hun trai ningskloffie aantrokken) ook Rie- chedley Bazoer, Ricardo Kishna, Mike van der Hoorn, Davy Klaas- sen, Ricardo van Rhijn, Jairo Rie- Ajax-trainer heeft daags voor de start van voorbereiding nog geen duidelijk beeld hoe de selectie eruit komt te zien dewald, Lasse Schone, Daley Sinkgraven, Kenny Tete, Nick Viergever en de aanwinsten Ne- manja Gudelj en Mitchell Dijks zich melden in Amsterdam. Zij worden morgen onderworpen Sport BURGEMEESTER DOELMAN TRAINER Doelman Przemyslaw Tyton. foto Jerry Lampen/ANP EIGEN JEUGD LOONSVERHOGING DOELMAN BILAL Topspits Vivianne Miedema was onzichtbaar, foto Jasper Ruhe/ANP door Nik Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18