potentieel stinkend rijk Vracktig Kroatië! ander hoe het spel gespeeld moet worden W&» NIEUWS 9 'Als ik aan de Grieken denk, denk ik vooral aan al die mensen die hun belasting niet betalen' probleem. De Nigeriaanse over heid heeft naar verluidt voor iede re betaalde ambtenaar nog een tweede in dienst, die ook salaris krijgt maar in geen enkel over heidsbudget terug te vinden is. Nigeria, de zesde olieproducent van de wereld, is in de laatste twintig jaar formeel al meerdere keren failliet gegaan In zijn rapport vertelt Joda hoe de gouverneur van Noord-Nige- ria in de jaren '70 één auto had en een bescheiden huis met twee slaapkamers. Zijn opvolger achtte twee dienstwagens noodzakelijk en woonde al wat ruimer. De laat ste gouverneur bewoonde een for se villa en verplaatste zich in een konvooi van zes dienstauto's plus een begeleidende karavaan van diverse voertuigen waaronder een volledig uitgeruste ambulan ce. In totaal gingen er steeds hon derd begeleiders op stap met de gouverneur. En niet alleen voor werkbezoeken, maar ook bij pri- vétripjes naar de stad, aldus ]oda. Hoe actueel het probleem is blijkt ook uit een recent persbe richt van de Nigeriaanse Centrale Bank. Hoge ambtenaren zijn aan geklaagd omdat ze jarenlang be schadigde bankbiljetten die be stemd waren voor vernietiging, hadden doorverkocht. Ook bij het staatsoliebedrijf NNCP volgt het ene schandaal na het andere. Eind 2014 noteerde Nigeria een schuld van ruim 60 miljard euro en teruglopende olierevenuen. De waarschijnlijkheid van een volgend faillissement is groot als er niets werd gedaan aan de cor ruptie, zeggen experts. Rewane: „Een derde van de staatsinkom sten wordt gestolen. Als dat wordt aangepakt, heb je 30 pro cent meer inkomsten als land." Aan de nieuwe president, de sober levende oud-generaal Mu- hammadu Buhari (72), de taak de bezem erdoor te halen. Toppunt van het wanbeleid is dat veel Ni- gerianen leven met een tekort aan stroom en brandstoffen, ter wijl ze in een van de grootste olieproducerende en potentieel rijkste landen ter wereld wonen. Aanbieding Kroatië va €299 Gouden Eiland Krk va €299 Schiereiland Istrië va. €469 Dalmatische kust, Sibenik en Opatija va. €489 Kroatië, Opatija en Lovran va.€499 Singlereis Kroatië va. €529 Dalmatische kust,Trogir en Split va.€539 Kroatië, Dubrovnik va €859 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 NU VANAF effeweg.nl WOENSDAG 24 JUNI 2015 rechtvaardig Christine Lagarde IMF-directeur '<5 -s Christine Lagarde foto Geert Vanden Wijngaert/AP 8 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Grotten van Postojna, Rovinj, Porec, Eilland Krk, wijnproeverij y Inclusief drankarrangement! - Reisbeoordeling 8,1! 8/10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Eilandrondrit, Plitvice Meren, Opatija, Grotten van Postojna y/ Inclusief welkomstdrankje en lx diner met muziek! 10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Rovinj en Porec, Pula en Brijuni eilanden, Dagtocht Venetië y Inclusief drankjes tijdens de diners! 10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Zadar, Krka watervallen, Dalmatische kusttour, Trogir, Split y Inclusief gebruik van zwembad! 10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Rovinj en Porec, Eiland Krk, Plitvice Meren, Opatija en Lovran y Reisbeoordeling 8,2! 10 daagse busreis - U verblijft in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Opatija, Lovran, Rovinj en Porec, Grotten van Postojna, Pula y U betaalt GEEN 1-persoonskamer toeslag! 11 daagse busreis - U verblijft in 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Krka watervallen, Neretvakloof, Eilandencruise Hvar en Brac y Inclusief gebruik van zwembad! 15 daagse busreis - U verblijft in 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Plitvice Meren, Dubrovnik, Montenegro, Neretvakloof, Sibenik y Inclusief stadstour Zagreb o.l.v. een gids! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. GRATIS BROCHURE Algemene jaarbrochure 2015 Fietsen en wandelen 2015 Naamdhr/mevr Adres Postcode Tel. Nr. Plaats E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Effeweg.nl, antwoordnr. 778, 7700 VG Nieuwleusen 1126 meer dan tevreden vakantiegangers!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9