Advocaten Vlissinger betichten gemeente en politie van heksenjacht Wereltdeal pzc.nl/disney fzc Housing First Zeeland richt huizen in met meubels die nabestaanden niet willen SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Zorgruim slaat handen ineen met daklozenhulp Goes. Nee, een klassiek verhuisbedrijf is het niet. André van Dongen van Zorgruim 'ont- zorgt en ruimt waar gewenst'. Van Dongen richt zich op senio ren, alleenstaanden en nabestaan den, die hulp nodig hebben bij het leegruimen van een woning of bedrijf. „Dit is anders dan ver huizen. De situaties die wij tegen komen, zijn vaak een optelsom van spulletjes." De woning in Noordgouwe, die Van Dongen dinsdag samen met zijn vrouw Inge, die zo nu en dan wordt ingevlogen, én een mede werker ontruimt, ligt er verlaten en triest bij. Net als de achtertuin, waar het onkruid kniehoog staat. De zwart-wit geblokte vloer in de gang, bezaaid met moddervoet- stappen van het in -en uitlopen, geeft toegang tot de eengezinswo ning, waar overal verhuisdozen ('woonkamer grote kast breek baar') opgestapeld staan. Het voelt als binnengluren door de ramen bij wildvreemden. Dat gevoel heeft Inge ook wel eens. „Daarom proberen we zo respectvol moge lijk met de spullen van mensen om te gaan. Persoonlijke spullen waar namen op staan stop ik alle maal in een envelop", legt ze uit terwijl ze verder gaat met het leeg ruimen van een kast. Ze haalt er een mandje met breispullen uit, Haar man André is nu dik een jaar geleden gestart met zijn be drijf. Inmiddels werkt Van Don gen samen met dak -en thuislo- zenhulp Housing First Zeeland uit Goes. Die organisatie voorziet hij van inboedel, die na opslag van de wettelijke drie maanden, niet is opgehaald door nabestaan den. „Het geeft toch meer voldoe ning als er iets met die spullen ge beurt," zegt Van Dongen, die het verspilling vindt als alle nog bruik bare spullen zomaar vernietigd worden. Housing First Zeeland maakt er nu dankbaar gebruik van en richt huizen in voor bijvoor beeld tienermoeders, die zelfstan dig wonen, maar geen geld heb ben om meubels te kopen. Het ver haal achter het huis waar Van Dongen nu ruimt is triest: de be woonster was een jonge moeder met twee kinderen. Moeder was ziek en overleed in februari dit jaar. Zulke verhalen gaat het echt paar Van Dongen niet in de koude kleren zitten. „We proberen een grens te trekken, maar zoiets moet je wel leren", vertelt zijn vrouw. Ze legt uit hoe moeilijk het soms is. „Vorig jaar Kerst heb ben we een maaltijd bij iemand gebracht. Dat soort dingen moe ten we niet meer doen. Het gaat gewoon niet." Toch blijft dat moei lijk. Voor allebei. André: „Je ziet veel eenzaamheid bij bijvoorbeeld mensen die van groot naar klein verhuizen. Vaak bellen we even na. Vragen of het logeergevoel in het nieuwe huis al voorbij is." Ze deden dat tijdens het kort ge ding dat door deze Vlissinger is aangespannen tegen de gemeente, omdat hij drie maanden lang niet in het centrum van Vlissingen mag komen. Via een rechtszaak probeert hij dit gebiedsverbod te laten opheffen. C. was zelf niet aanwezig. Hij zit in Torentij d, on der meer wegens overtreding van het gebiedsverbod. Volgens Van Wezel en Wouters wordt C. 'echt opgejaagd' en soms meerdere keren per dag opgepakt. Dat gebeurt, zo zei de jurist van de gemeente, omdat deze Vlissin ger voor overlast zorgt. Wouters stelde dat het met die overlast wel meevalt. Volgens de raadsman drinkt C. op straat alco hol en spreekt hij mensen aan. Maar hij zou geen 'daadwerkelijke overlast veroorzaken'. Hij doelde op stenen gooien, intimideren, mishandelen of daarmee dreigen. Van Wezel zei dat er wel dege lijk sprake is van overlast. „Dat kunnen we niet ontkennen." Maar hij vindt dat met het 'con stant opjagen en oppakken' niets gedaan wordt aan het echte pro bleem. „Deze man zou geholpen moeten worden. Hij zou een huis je aan de rand van de stad moeten krijgen waar hij kan knutselen. De heksenjacht maakt hem juist nerveus en paranoïde, waardoor de overlast toeneemt." Volgens Van Wezel weet nie mand wat je 'met hem aan moet'. Hij stipte ook aan dat er overleg is tussen politie en Emergis, maar dat dit niet leidt tot resultaten. Ook de jurist van de gemeente zei dat er overleg is. Wouters bracht ook naar voren dat de Vlissinger vanwege het ge biedsverbod niet naar de biblio theek kan, noch naar zijn vrien din. De rechter doet over een week uitspraak. Bestel voor 30 juni je voucher op - en dineer lot 13 september voor slechts (P-P ex* irenkies BESTEL NU DE UNIEKE 12-DELIGE COLLECTIE OP WOENSDAG 24 JUNI 2015 Oude door Winnie de Witte-van Dam spullen voor thuislozen van medewerker Benjamin bij het ontruimen van een woning in Noordgouwe. •Jan Gjeltema André van Dongen (links) krijgt hulp iets met die spullen gebeurt." foto Dirk waar een half afgemaakt breiwerk je in zit. „Het geeft toch meer voldoening als er door Emile Calon MIDDELBURG. Een heksenjacht. Zo noemden advocaten Jos Wouters en Kris van Wezel van de Vlissing- se hulpverlenende Stichting Droom gisteren de manier waarop de poli tie en de gemeente Vlissingen jacht maken op inwoner V. C. (54). _imm unRftM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58