6 I GOI Irene WEETRAAD VRAGEN REACTIES Met cle verschrikkelijk lage rentes van de banken is sparen op dit moment bepaald geen vetpot. Hoe leg je slim geld apart voor de studie of rijlessen van je kind? KINDERSPAARREKENING ZILVERVLOOTREKENING 4V V Rijlessen zijn duur, een studie ook. Zo ben je voor het roze pasje al snel tussen de 1500 en 2000 euro kwijt. Een studie - zo heeft het NIBUD (Het Nationaal Instituut voor Bud getvoorlichting) onlangs berekend - kost zelfs gemiddeld zo'n 8000 euro op jaarbasis. En dan hebben we het nog niet over dure muziek- of danslessen, schoolreisjes, de uitzet voor als ze op kamers gaan, kamerhuur, fietsen, kleding, sporten, scouting, zeil- of zomerkampen. En dus wil je als ouder niet wachten met geld apart leggen Optie I: Een kinderspaarrekening Financieel journalist Irene van den Berg gaat in op nijpende geldkwesties totdat je kind 18 is. Maar sparen is op dit moment helaas niet erg aantrekkelijk. Wie nu geld op een gewone spaarrekening zet, krijgt bij de grote banken min der dan 1 procent rente. Welke andere mogelijkheden heb je als spaarzame ouder? En hoe kan je die optimaal benutten? Optie 2: Een Zilvervlootrekening Q 'O SU» 5=^ v> Het artikel 'Smart op vakantie', vorige week gepubliceerd op deze plek, stond vol tips hoe je op vakantie niet teveel betaalt voor bellen en internetten met je smartphone. Lezers mailden de redactie nog meer tips. Hiernaast volgen daarom een paar nuttige aanvullingen en opmerkingen. Lokale sim kaai'l Eigen hotspot Hollandsenieuwe woensdag24 juni 2015 GO Sparen VOOR JE SPRUIT Bijna alle banken hebben wel een speciale kinder spaarrekening. Veel ver schil is er niet met een gewone spaarrekening, behalve dan de knuffel of het boek datje erbij krijgt. Soms krijg je net wat meer rente. Staat de rekening op naam van je kind, dan is die ook eigendom van zoon- of dochterlief. Als ouder beheer je de reke ning alleen. Zodra je kind 18 jaar is, kan het vrijelijk over het bedrag beschik ken en er dus ook lekker van op vakantie gaan. Het is niet mogelijk om voor waarden te stellen aan op name van het geld, dus je geeft de controle over waar dat geld precies aan wordt besteed compleet uit handen. Product Rente ABN Amro KinderToekomst 0,8% (variabel) Spaarrekening Rabobank Topkidrekening 0,9% (variabel) ING Groei Groter Rekening 1,4% (variabel) Reageren? irene.van.den.berg @persgroep.nl Wie herinnert zich de Zil- vervlootrekening nog? Deze werd eind jaren vijf tig in het leven geroepen om jongeren te stimuleren meer geld opzij te leggen. Zij konden bij de bank sparen tot een maximum bedrag en kregen aan het einde een premie van tien procent van het spaarte goed. In 1992 stopte deze mooie regeling. Maar een paar jaar geleden besloten SNS Bank en Regiobank de Zil vervloot weer nieuw leven in te blazen. Deze banken betalen de premie van maximaal tien procent, die over de volledige looptijd kan oplopen tot 1080 euro. Spaarders moeten dan wel 18 jaar lang de maximale inleg van 600 euro per jaar opzijzetten. Meer sparen kan niet. De Zilvervlootrekeningen hebben een wat hogere rente dan normale spaar rekening en staan op naam van je kind. Product Rente SNS Zilvervloot Sparen 1,4% (variabel) Regiobank Zilvervloot Sparen 1,4% (variabel) Bijzonderheden: Kind krijgt 10% bonus op zijn 18e «Kinderenzijn duur, dus je kunt maar beter vroeg t n beginnen met sparen voor bijvoorbeeld rijlessen en studiekosten, foto joosthoving - F?- John Udo raadt vakantiegangers aan om een lokale simkaart met internet te kopen. „In veel landen - zeker in Frankrijk en Zuid Afrika - is dit de goedkoopste oplossing. Het voorkomt bovendien veel ergernis over de vaak matige wifimogelijkheden. Het is het han digst om voor deze simkaart een aparte telefoon te gebruiken. Zo blijf je op je Nederlandse nummer bereikbaar. Vaak kun je zo'n lokale simkaart op het vliegveld terplekke aanschaffen. Maar via de website www.simup.nl kun je een buitenlandse sim kaart ook al vooraf in Nederland bestellen." Pascal Slagter vertelt dat hij altijd zijn eigen hots pot mee op vakantie neemt. „Via www.droam.nl kun je een klein kastje huren dat het lokale 2g en 3g signaal omzet naar wifi. Ik heb dit al een aantal keren gebruikt en naar volle tevredenheid. Het is eenvoudig in gebruik en qua besparing erg inte ressant. De hotspot is niet beperkt tot Europa maar kan wereldwijd wor den gebruikt." Louise Vrielink kiest voor een bundel van Hollands- nieuwe omdat ze dan niet hoeft bij te be talen voor bellen in het buitenland. ,lk heb een bundel van II euro per maand. Daarvoor krijg ik 550 eenheden - minuten, sms'jes of Mb's. In het buitenland betaal ik de geldende tarieven maar het gaat gewoon van de bundel. Zo betaalde ik in Marokko 4 euro omdat ik mijn zus kwijt was in een stad. En nog 2 euro voor een telefoontje dat binnen kwam vanuit Nederland. Maar ik heb daarvoor dus geen aparte rekening gehad. Mijn vorige provider - T-mobile - had dat voor deel niet. Als ik daarbij in het bui tenland belde, kreeg ik achteraf wél een hogere rekening."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50