Bruse Boys oefent tegen FC Volendam Ruime voorsprong en matchpoint zijn niet aan Kerkhove besteed Op 12 juli laatste wedstrijd bij Flik-Flak SPORT 13 Aanvullende (tijdelijke) Beleidsregel toedeling ontwikkelingsruimte stikstof (PAS) vooruitlopend op de aanpassing Rijksbesluit emissiearme huisvesting De vriendschappelijke wedstrijd staat voor vrijdag 24 juli op de rol. De aanvang is 19.00 uur. Vo lendam, dat onlangs voor promo tie naar de eredivisie tekortkwam tegen De Graafschap, verblijft het gehele weekeinde in Bruinisse. Op vrijdag- en zaterdagmor gen is er een open training van de eerstedivisionist. De sessies worden op sportpark Volharding in Bruinisse afgewerkt. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop te koop via www.bruseboys.nl of bij Lena's takbakspeciaalzaak in Bruinisse. De entreeprijs voor volwassenen is acht euro, kinderen tot twaalf jaar betalen vijf euro. Jeugdleden van Bruse Boys hebben gratis toe gang. Op de wedstrijddag zijn kaarten ook aan de kassa nog ver krijgbaar. Ook vindt er dit jaar weer een businessevent plaats. Vrijdagmid dag zijn er voor de wedstrijd een rondvaart over de Oosterschelde en een mosselmaaltijd op het sportpark. Het duel is onderdeel van het programma in het kader van het zestigjarig bestaan van Bruse Boys. De 23-jarige Kerkhove boog na 1 uur en 48 minuten het hoofd voor Julie Coin, een negen jaar oudere Francaise. De setstanden waren 6-2, 6-7 en 4-6. Hoe dicht bij elkaar de twee zaten, gaf het aantal gemaakte punten ook aan: Coin noteerde er op het gras van baan 4 precies 100, Kerkhove maakte er 99. Kerkhove, als nummer 203 van de wereld net in de voorron des terecht gekomen, trof het met haar loting. Coin stond zes jaar geleden weliswaar op de zes tigste plek, maar is nu terug te vinden op de 201e plek van de WTA-ranking. Er waren derhal ve volop winstkansen voor de Schouwse. In de wedstrijd werd dat ook duidelijk. De Zeeuwse debutante in het vrouwentoernooi ging sterk van start. In 23 minuten hengelde ze de eerste set binnen. Daarna bleef het spel van Kerkho ve verzorgd. Tot 5-2. Ze was bij zonder dicht bij een optreden in de tweede ronde, maar kon het niet afmaken. Vorig jaar, toen Kerkhove bij de US Open voor het eerst actief was op een Grand Slamtoernooi, slaagde ze er nog wel in de twee de ronde van de kwalificaties te bereiken. Voor Lesley Kerkhove zit Wimbledon er na één partij' al op. Ze had echter bij 6-2 en 5-4 een matchpoint. WOENSDAG 24 JUNI 2015 door Jan Dagevos BRUINISSE. Het is een traditie. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen speelt Bruse Boys een oe fenwedstrijd tegen een club uit het betaald voetbal. De voorgaan de jaren waren Sparta Rotterdam en NAC Breda te gast, dit keer speelt de zaterdag-eersteklasser tegen FC Volendam. knop gebroken Wendy Gebraad zegt het turnen vaarwel en gaat een nieuwe uitdaging aan. Moeder Elma (achtergrond): „Ze heeft een superleuke tijd gehad." foto Dirk-Jan Gjeltema door Roeland van Vliet LONDEN. Ze zat op rozen. Lesley Kerkhove stond gisteravond in de eerste ronde van de kwalificaties van Wimbledon met 6-2 en 5-2 voor. Even later, bij 5-4 in de twee de set, kreeg de Zierikzeese ten nisster zelfs een matchpoint. Maar toch ging het nog mis voor haar. Gedeputeerde Staten maken bekend dat zij op 16 juni 2015 een aanvullende (tijdelijke) beleidsregel toedeling ontwikkelingsruimte stikstof in Zeeland 2015 hebben vastgesteld. Bij inwerkingtreding van de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS) per 1 juli 201 5 is de aanpassing van het Rijksbesluit emissiearme huisvesting nog niet gereed. Om toch per 1 juli overeenkomstig de uitgangspunten van de PAS te kunnen werken, hebben wij het noodzakelijk geacht een aanvullende provinciale beleidsregel vast te stellen voor de wijze van toedeling van de vrije ontwikkelruimte (segment 2) voort komend uit de PAS. Deze aanvullende beleidsregel stelt nadere eisen omtrent de emissie van stikstof uit stalsystemen. Het betreft een tijdelijke beleidsregel, die zal komen te vervallen op het moment dat het Rijksbesluit emissiearme huisvesting in werking treedt. De aanvullende beleidsregel ligt van 24 juni t/m 5 augustus voor een ieder ter inzage bij het informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, tijdens werk dagen van 08.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Tevens is de beleidsregel raadpleegbaar via Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl de provinciale website onder publicaties en bekendmakingen. Voor nadere informatie of een mondelinge toelichting op de beleidsregel kunt u zich wenden tot dhr. W.N. Hage (tel: 0118-631118) of dhr. P.C.M. Broekhuis (tel: 01 18-631945). Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41