rtHHHHHh Seffieplatform en Joannathan verzekert: hij zal niet nog een keer stiekem meerijden 8 ZEELAND Joannathan Duinkerke werd een bekende Nederlander toen hij in 2010 plotseling meereed in de Giro d'ltalia. Zijn stunt blijft eenmalig. le #tdfzeeland <9 Provincie Zeeland @provzeeland De bewegwijzering voor Neeltje Jans is binnen. Nog zo'n 1,5 week te gaan tot Ar- rivée Zélande @letour #tdfzeeland Het weer De bijnaam Sigaartje of hij de laatste Nederlander was die een Touretappe op zijn naam schreef. En juist de Nederlandse ren ner die voor het laatst een rit in de Ronde van Frankrijk won, spoorde hem later voorafgaande aan een rit in de Eneco Tour aan om zijn kunstje te herhalen. „Lars Boom stuurde me zelf een berichtje: 'Morgen rijden we door Zeeland, ik verwacht dat ik uit de wind word gehouden Joanna than'. Ik zag hem de volgende dag toen het peloton vanuit Krab- bendijke naar Goes reed. Ik reed een stukje mee op het fietspad langs het parkoers. Lars herkende mij en kwam naast me fietsen, op het fietspad. Hij vroeg of ik weer mee wilde rijden. Daar was de politie niet blij mee. 'Je naait hem op', zeiden ze. Ik ben ge woon op het fietspad blijven rij den." nog 11 dagen Het was niet de enige keer dat de nu 26-jarige Duinkerke door zijn 'jeugdzonde' in aanraking kwam met de politie. „De Tour kwam later in 2010 ook door Zee land", vertelt hij. „Toen kwamen er politieagenten bij me aan de deur me zeggen dat het niet de bedoeling was dat ik weer mee zou rijden. Ik kon daar wel om la chen." De dienders kunnen zich deze keer het ritje naar het apparte- Nu de komst van de Tour de Fran ce naar Zeeland steeds dichterbij komt, willen meer en meer mensen slechts één ding weten van Joannathan Duinkerke. „'Ga je weer meerijden?', vragen ze dan", vertelt de Zeeuwse ID-ren- ner. „Meestal geef ik niet echt een antwoord. Maar nee, nee, nee, ik doe het niet. Het is één keer gebeurd, maar je moet het niet blijven doen." De 26-jarige Goesenaar werd in 2010 plots een bekende Neder lander toen hij besloot aan te klampen bij een groep wielren ners tijdens de Giro d'ltalia van dat jaar. „Ik reed naast een groep renners die Middelburg toen inre den", haalt de ID-renner (sporter met een verstandelijke beper king) zich zijn eerste moment in de schijnwerpers voor de geest. „Ik dacht: ik rijd gewoon een stukje mee. Het was een groep die niet echt meer om de prijzen reed, dus het ging niet echt hard meer." Al snel doken er beelden op van het moment dat Zeeland er na Jo de Roo, Cees Bal en Maar ten Ducrot onaangekondigd een vierde deelnemer aan de Ronde van Italië bij had gekregen. „Het werd een grote mediahype. Ik mocht langskomen bij De We reld Draait Door, Holland Sport en Hart van Nederland. In een keer kent iedereen je." Duinkerke ondervond er de voor- en nadelen van. „Ik moet sindsdien opletten wat ik doe als ik naar de stad ga of wat dan ook", geeft hij een voorbeeld. „In eens wilde iedereen met mij op de foto. Soms ben je daar wel eens klaar mee. Aan de andere kant: er zijn nu meer mensen die mijn sportieve prestaties volgen en bijhouden wat voor uitslagen ik rijd." Een uitslag reed hij niet op de tiende mei 2010 - hij boog twee honderd meter voor de eind streep met de ploegleiderwagens af - maar de Goesenaar wordt nog aan zijn stunt herinnerd als- DIRK HOFMAN MOTORHOMES EN DE DUITSE DUIVEL In de aanloop naar de komst van de Tour de France naar Zeeland hebben zich een hoop initiatie ven ontrold om de grote wieler ronde met open armen te ont vangen. Zo wappert er op de Lan ge Jan en het stadhuis in Middel burg al geruime tijd een gele vlag, als verwijzing naar de kleur van de trui van de leider in het algemeen klassement. Geel is ook de kleur van de ruim drieduizend vlaggetjes op camping Groenewoud in Burgh-Haamstede. Eigenaar Kees van Damme liet de vlagge tjes speciaal produceren voor de komst van de wielerronde, zodat het Tourfeest, dat hij op 5 juli heeft gepland, in stijl kan wor den gevierd. Van Damme liet tevens een zes meter hoge toren van gele fietsen neerzetten. Dat leverde hem in eerste instantie nog wat problemen op. Er was namelijk geen vergunning verleend voor het plaatsen van het kunstwerk. Volgens Rijkswaterstaat was de toren, geplaatst aan de rotonde bij Burgh-Haamstede, gevaarlijk omdat automobilisten en fiet sers er stopten om foto's te ma ken. Rijkswaterstaat haalde het Paddock Equipes zone di p.*; «quiP°* d Ongeveer 24.000 mensen wor den verwacht op Neeltje Jans bij de finish van de tweede Touretappe. Al die mensen moeten natuurlijk de weg kun nen vinden. Het weer op Neeltje Jans op zondag 5 juli: 24° Celsius Neerslag: 0 millimeter Wind: 1 (noord) (Bron: weerplaza.nl) Een tikkeltje arrogant kun je het wel noemen. Tijdens een trai ning in de bergen je ploeggeno ten passeren en net doen alsof je een sigaartje opsteekt, om te benadrukken dat het klimmen je wel heel erg makkelijk afgaat. Joaquim Rodriguez haalde het geintje als jonge twintiger ver schillende keren uit in het shirt van ONCE, waarmee hij de bij naam 'Purito' ('Sigaartje') kreeg. Twee jaar geleden deed Rodri guez zijn bijnaam eer aan, door voor de start van de laatste etappe sigaren uit te delen aan Tourwinnaar Chris Froome en Nairo Quintana. 's Avonds stond de Catalaan met dat twee tal op het podium op de Champs Elysées. Als het aan Joaquim Rodriguez ligt, bezet hij daar dit jaar weer één van de podiumplekken in de Tour. Mocht het lukken, dan is een dikke sigaar wel op zijn plaats. Morgen: 'De Witte Arend' 'Nee, nee, nee, ik doe 't door Mitchell Minnaard 10 mei 2010: Joannathan Duinkerke tussen de renners van de Giro. Joannathan Duinkerke is niet de eerste toeschouwer die bekend werd door een (publiciteits-) stunt tijdens een grote wielerron de. Zo gingen de Duitser Didi Senft en de Belgische onderne mer Dirk Hofman hem voor. Didi Senft (foto) staat beter be kend als 'de duivel', of El Diablo. De Duitser toonde zich sinds 1993 bij de Tour de France als een als duivel verklede toeschou wer, met twee hoorntjes op zijn hoofd, rood-zwarte kledij en een drietand in zijn hand. Hij werd al gauw een begrip in de wielerwe- reld. Senft heeft een manage ment, wordt gesponsord en door organisatoren van amateurkoer- sen als attractie ingehuurd. Een ander fenomeen onder het wielerpubliek is Dirk Hofman. Bij grote koersen, voorjaarsklassie kers en kleinere wielerwedstrij den die (live) gecoverd worden op televisie duikt er regelmatig een enorm wit bord op met daar op simpelweg de tekst: 'Dirk Hof man Motorhomes'. De handelaar in campers uit El- versele, een plaatsje in de perife rie van Sint-Niklaas, wenst er zelf niet over te praten. „Ik doe niet aan reclame-uitingen", laat hij we ten. Op internet is zijn bedrijf door het tonen van het bord ech ter wereldberoemd, en zijn er fo to's te vinden van Amerikanen die als gimmick eenzelfde bord showen. door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. Zeeland maakt zich op voor de komst van de Tourka ravaan naar Neeltje Jans. De één doet dat onder drieduizend wap perende gele vlaggetjes, de ander met een Zeeuwse Tourpet op zijn hoofd. Je kunt ook een kiekje la ten schieten op het selfieplatform op Neeltje Jans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36