'Steun oliemannetje' Nog even geduld 200 Kort geding tegen gemeente 6 WALCHEREN Inwoner van Vlissingen vecht zijn gebiedsverbod aan. Raadsman en hulpverlener laken optreden politie. Markt in de tuin van Polderhuis Piratenburcht valt in de smaak ...en dan start de Lezerstour! Vanaf dinsdag 30 juni kunt u zich gratis inschrijven op: pzc.nl/lezerstour In de regio Turndemonstratie voor jonge talenten Studenten zoeken gastgezinnen 'Periodiek onderzoek naar munitiestort' Mijn dorp, mijn stad TOS 'Vlissinger opgejaagd' door Emile Calon MIDDELBURG. Een heksenjacht. Zo noemden advocaten Jos Wou ters en Kris van Wezel van de Vlis- singse hulpverlenende stichting Droom gisteren de manier waar op de politie en de gemeente Vlis singen jacht maken op inwoner V. C- (54). Ze deden dat tijdens het kort geding dat door deze Vlissinger is aangespannen tegen de ge meente, omdat hij drie maanden lang niet in het centrum van Vlissingen mag komen. Via een rechtszaak probeert hij dit ge biedsverbod op te laten heffen. C. was zelf niet aanwezig. Hij zit in Torentijd, onder meer wegens overtreding van het gebiedsver bod. Volgens Van Wezel en Wou ters wordt C. 'echt opgejaagd' en soms meerdere keren per dag op gepakt. Dat gebeurt, zo zei de ju rist van de gemeente, omdat de ze Vlissinger voor overlast zorgt. Wouters stelde dat het met die overlast wel meevalt. Volgens de raadsman drinkt C. op straat alcohol en spreekt hij mensen aan. Maar hij zou geen 'daadwer kelijke overlast veroorzaken'. Hij doelde op stenen gooien, intimi deren, mishandelen of daarmee dreigen. Van Wezel zei dat er wel dege lijk sprake is van overlast. Maar hij vindt dat met het 'constant opjagen en oppakken' niets ge daan wordt aan het echte pro bleem. „Deze man zou geholpen moeten worden. Hij zou een huisje aan de rand van de stad moeten krijgen waar hij kan knutselen. De heksenjacht maakt hem juist nerveus en para noïde, waardoor de overlast toe neemt." Volgens Van Wezel weet nie mand wat je 'met hem aan moet'. Hij stipte ook aan dat er overleg is tussen politie en Emer- gis, maar dat dit niet leidt tot re sultaten. Ook de jurist van de ge meente zei dat er overleg is. „We werken daaraan." Wouters bracht ook naar vo ren dat door het gebiedsverbod de Vlissinger niet naar de open bare bibliotheek kan, noch naar zijn vriendin. „En in de biblio theek komt hij juist graag. Daar zijn nooit problemen." De rechter doet over een week uitspraak. MIDDELBURG De gemeente Mid delburg moet een ambtenaar aan stellen die ondernemers helpt bij snel nemen van alle bureau cratische hindernissen. Een motie van D66 heeft steun van een ruime meerder heid, ondanks dat wethouder Jo- han Aalberts (CDA, economie) vertelde dat er binnen de ge meente al twee contactambtena ren zijn die dat werk doen. Ad van de Kreeke (D66) zei dat de gemeente, zeker voor beginnen de ondernemers, 'een lastig huis is'. Hij vertelde dat hij geregeld klachten hoort van ondernemers die veel tijd kwijt zijn met dat verzamelen. Hij pleitte met suc ces voor het aanwijzen van een 'oliemannetje', die ervoor zorgt dat alles wat sneller verloopt. VLISSINGEN Aanstormend turntalent is vanmid dag van 16.00 tot 17.00 uur welkom bij de open training van Turn school Zeeland aan de Dreesstraat in Vlissingen. Selectieturnsters la ten een korte demonstratie zien en geïnteresseerden kunnen kijken of turnen op topniveau iets voor hen is. Meisjes die geboren zijn in 2007, 2008 en 2009 en het leuk vinden om te trainen in een echte turnac- commodatie zijn vanmiddag wel kom. Ervaring is niet nodig. Het Museum Arnemuiden opent vrijdag een stiltekamer voor de verdronken Arnemuidse vissers van de afgelopen 200 jaar. Het Museum Arnemuiden besteedt veel aandacht aan het maritieme verleden van het vissersplaatsje. Om 15.00 uur wordt de tentoonstelling geopend. ZEELAND Verschillende buitenlandse studen ten komen midden augustus naar Zeeland om hier tot de kerstvakan tie of het eind van het schooljaar de middelbare school te volgen. Tra- velActive, die deze uitwisseling or ganiseert, is hiervoor op zoek naar gezinnen die hen deze periode in huis willen nemen. De studenten die op zoek zijn naar een gastgezin stellen zich voor op www.travelacti- ve.nl/high- school-holland, daar is ook alle informatie te vinden. ZIERIKZEE B en W van Schouwen-Duiveland vragen minister Hennis-Plasschae- rt van Defensie opnieuw om onder zoek naar de munitiestort in de Oosterschelde voor het havenhoofd van Zierikzee. Uit een eind mei ge publiceerd onderzoek blijkt dat er geen sporen van munitie in het wa ter zitten. Volgens de minister kan worden volstaan met het in de ga ten houden van de waterkwaliteit. De gemeente pleit voor een perio dieke controle. VLISSINGEN Summer Express door Walcheren Connexxion rijdt van 28 juni tot en met 29 augustus met lijn 864 de 'Summer Express.' De route loopt van Vlissingen naar Middel burg. De bus stopt on derweg in onder ande re Westkapelle, Dom burg, Oostkapelle en Veere. De Summer Express rijdt zeven dagen per week een keer per uur tussen 08.30 uur en 20.30 uur. Een los kaartje kost drie euro vijftig, een combikaart voor twee volwassenen en drie kinderen kost veertien WESTKAPELLE i euro dertig voor een dag. Ook reizen met een OV-kaart is moge lijk. MIDDELBURG Film Cinema Middelburg houdt vanavond om 20.00 uur de Avond van de Franse Film, in samenwerking met Alli ance Franqaise. Dit keer met de film: Le dernier coup de mart- eau (2014) van regis seur Alix Delaporte. De film duurt 82 minu ten. VLISSINGEN Zomermarkt WVO Zorg houdt van daag in en om de loca tie Ter Reede in Vlissin gen een zomermarkt. Evenals voorgaande ja ren geeft de Zeeuwse Ringrijders Vereniging een demonstratie ringrijden en strijden ze om de wisselbokaal. In het Atrium en op het terras staan vele kraampjes. De zomermarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Het dijk- en oorlogsmuseum Pol derhuis in Westkapelle houdt van daag de 'Westkappelse markt', een vrijwilligersdag voor Stichting Wel zijn Veere. Van 13.00 tot 16.30 is ie dereen welkom in de tuin van het Polderhuis. Er zal een ringsteek baantje zijn en het vuurtorenspel 'gooi het licht uit' kan worden ge speeld. Daarnaast worden er schel pen geschilderd, sieraden verkocht en is er een demonstratie zeemans knopen. Een karikatuurtekenaar kan de bezoekers portretteren. Voor de inwendige mens zijn er wafels en pannenkoeken te koop. Ook kan de vuurtoren tot 16.00 worden beklommen. Het Polder huis is te vinden aan de Zuidstraat 154-156 in Westkapelle. MIDDELBURG Op het speelplein van basisschool de Cypressenhof in Mid delburg werd gisterochtend een vernieuwd kleuterplein feestelijk in ge bruik genomen in aanwezigheid van de kleuters en hun ouders. Op het nieuwe plein met rubbertegels staat een nieuw speeltoestel, de 'Piratenburcht'. Dit heeft de school te danken aan de kleuters van groep 1 en 2. De Cypressenhof wilde namelijk een nieuw speeltoestel, maar kwam geld tekort. Toen hebben de kleuters een sponsorloop op het kleuterplein georganiseerd, waarmee ze ruim 2100 euro bij elkaar gelo pen hebben. Hiermee was er genoeg geld voor een nieuw plein en speel toestel. foto Ruben Oreel tips? mail naar redactie@pzc.nl MELISKERKE Odulphuskerk, 13.30 -16.30 uur - Exposi tie Elly van Ree MIDDELBURG Koudekerkseweg 139,14.00 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middel burg, Achter de Houttui nen 30, 20.00 uur - Avond van de Fran se film: Le dernier coup de marteau SEROOSKERKE De Zandput, 13.30 - 17.30 uur - Soos, oa biljarten VLISSINGEN Ter Reede, Atrium, Vredehoflaan 370, 10.00 uur - Zomer markt met kraam pjes en zelfgemaak te producten; school Het Kroonju weel, Kroonjuweel 59,10.15 uur - 'Peu tert je Luister', voor- leesochtend voor peuters van 2 tot 4 jaar en hun ouders van Bibliotheek Vlissingen; 14.00 uur - 'Sprookjeskof fer', waarmee de bi bliotheek kinderen van 4- 8 jaar laat ge nieten van sprook jes van de hele we reld; Dreestraat 2, 16.00-17.00 uur - Open training Turn school Zeeland, in clusief korte demon stratie; Muziekpodium De Piek, Hellebardier- straat 13,19.30 uur - De Piek Jam, open podium VROUWENPOLDER Fort den Haakweg, 12.00-20.00 uur - Seizoensmarkt ZOUTELANDE Minicamping De Visser, 10.00-11.00 uur - Just Bounce; Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Bezichtiging Bunkers; 19.30 uur - Minicamping Boog aard, 19.30 uur - Concert fanfare Luc- tor et Emergo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34