Serie eerst online te zien Film over Nurejev kan het weer alle kanten op' CULTUUR 27 'Grey' van E.L. James vliegt de winkel uit BN'ers koken voor onbekenden Het nieuwe boek Grey van auteur E.L. James is in de VS in een paar dagen tijd al meer dan 1,1 miljoen keer verkocht. Het boek verscheen vo rige week en hoort bij de 50 Shades of Grey-reeks. In de VS is het boek alweer toe aan de vijfde druk. De Nederlandse vertaling verschijnt binnenkort. In het RTL 4-zomerprogramma Wie doet de afwas? gaan dertig BN'ers thuis koken voor geblind doekte kandidaten. Deze vier weten niet bij wie ze thuis zijn. De gerechten met daarin per soonlijke clues verwerkt en de hints in het huis moeten uit sluitsel geven. Bij een fout ant woord moeten kandidaten de berg vaat wegwerken. Als ze goed raden, winnen ze een geld bedrag en mag de BN'er zelf af wassen. De presentatie is afwis selend in handen van Angela Groothuizen, Nance Coolen en Froukje de Both. Wie doet de af was? is vanaf 6 juli te zien. HILVERSUM. De VARA zet het nieu we derde seizoen van de successe rie Overspel compleet online voor dat de reeks in september op NPOi begint. Met deze stap speelt de omroep in de veranderde kijk gewoonte van het publiek, dat steeds meer series zo snel moge lijk in zijn geheel wil bekijken. „Met buitenlandse series ge beurt dit al langer. We zijn niet bang dat door deze stap spoilers op de sociale media opduiken. Het publiek weet daar zo langzamer hand goed mee om te gaan", meent Robert Kievit, mediadirec teur van BNN/VARA. De tien afleveringen van Over spel zullen begin september op de betaalsite NPO Plus geplaatst wor den. Een dikke week later wordt de eerste aflevering van seizoen drie op NPOi uitgezonden. Overspel is de eerste Nederland se tv-serie die op deze manier in zo'n vroeg stadium door een pu blieke omroep wordt aangeboden. Kievit: „Als de kijkers het op prijs stellen zijn we van plan om dit va ker te doen." Het derde seizoen van Overspel staat begin september op de betaalsite NPO Plus. Een dikke week later wordt de eerste aflevering op tv uitgezonden LONDEN. De Britse acteur en regis seur Ralph Fiennes gaat een film drama over de Russische ballet danser Rudolph Nurejev regisse ren. Het script is nog in de maak; daarvoor heeft David Hare gete kend. In 2008 werkten de twee al samen voor de met een Oscar be kroonde film The Reader. De film zal focussen op bepaal de delen van het leven van Nure jev, een van de bekendste dansers ter wereld. De Russisch-Oostenrijkse Nure jev danste lange tijd voor het Royal Ballet in Londen, met zijn vaste danspartner Margot Fon- teyn. Hij overleed in 1993 aan de gevolgen van aids. Fiennes werkt momenteel nog aan de nieuwe James Bond, Spec tre. Zeist en reden we zijn golfkarre tje de bosjes in." Bas: „Ons leven toen was een non-stop zomerkamp." Spike: „Meisjesidolen? Het was een onbezonnen feestperiode. Na elk optreden gingen we de stad in, achter de leuke dames aan. Dan kwamen we in vechtpartijen terecht omdat jongens die ons za gen binnenkomen dachten: 'shit, dat is concurrentie.' Op de mid delbare school hoorde ik nooit bij de populaire jongens. Maar dat draaide door Di-rect helemaal om. Daar heb ik de vruchten wel van geplukt." Bring Down Tomorrow 2007 Bas: „Van jongsaf hebben we ge roepen dat we graag een loop baan als de Golden Earring wil den. Hoe we dat moesten aanpak ken, wisten we niet. Nou ja, niet stoppen in elk geval. Onze toe komstvisie was compleet onbe zorgd. Totdat we doorkregen dat Tim zich steeds minder thuis voelde in Di-rect." Spike: „In de aanloop naar de vierde plaat, waarvan Bring Down Tomorrow de laatste sin gle was, merkte ik dat Tim zich steeds meer afzonderde. Buiten optredens om trokken we min der met elkaar op, hij ging met ei gen vervoer naar concerten. We groeiden uit elkaar. „Sinds Marcel erbij is, spreken we veel makkelijker over emoties. Maar toen bleven we stil. Dat moet voor Tim wel moeilijk zijn geweest. In plaats dat we hem vroegen wat er speelde, trokken we met z'n drieën ons eigen plan." Bas: „Aan stoppen met Di-rect hebben we nooit gedacht. Met een nadat Tim ons vertelde te wil len stoppen, hebben Spike, Jamie en ik tegen elkaar gezegd: nie mand is groter dan de band. Ik wist dat er goede songs en coole ideeën waren. Dat was ons kapi taal. Maar natuurlijk waren we wel aangeslagen. Er kwam een einde aan een avontuur van ons vieren. Dat was negen jaar lang onze wereld geweest." This is Who We Are 2010 Bas: „Twee dagen na de aankondi ging van Tims vertrek lag er al een stapel aanbiedingen voor tv-programma's. Sappige tv moest het worden, met als finale een grote studioshow waarbij de kijker met sms-stemmen de win naar zou bepalen. We hebben al die voorstellen afgeknald en zelf bedacht wat we wilden. Met dat plan zijn we naar BNN gestapt. Die omroep heeft vervolgens Wie is Di-rect gemaakt." Spike: „Er is in die tijd ook ter sprake gekomen om Di-rect op te heffen en onder een nieuwe naam met Marcel en Vince (van Reeken, toetsenist, red.) door te gaan. Maar we voelden dat we op deze manier ook een nieuwe start konden maken." Marcel: „Ik was bij de laatste Di-rect-tournee, rond de rockope ra Tommy, als achtergrondzan ger. Ik heb de jongens toen negen maanden lang geobserveerd." Bas: „Uitgerekend Tim zei tij dens de Tommy-audities meteen over Marcel: deze gast moeten we echt hebben. De zoektocht op tv was in zekere zin bedoeld om de bevestiging te vinden dat Marcel daarna ook de juiste man voor Di-rect was." Marcel: „Ik ben nog met mana ger Edwin Jansen in discussie ge gaan. Was het nou echt nodig al le kandidaten in die tv-show op een rijtje op een verhoginkje te zetten? Bas, Jamie en Spike gaven van af een bank commentaar. Een vleeskeuring vond ik dat. Maar ik had het over voor de goede zaak." 'Ik zag Di-rect in 2002 op Pinkpop. Eigenlijk was ik stinkend jaloers op die vier jongens' Move On 201 Spike: „Als je zo goed bent als je laatste single, zijn we lekker in vorm nu." Bas: „Je kunt geen jubileum jaar vieren zonder ook iets nieuws te laten horen, vonden we." Spike: „Het werd na vijftien jaar verdomme ook weieens tijd om een hele grote show te doen. We kozen altijd voor tournees langs de clubs, omdat we graag veel wilden spelen. Met zo'n mooie aanleiding én in onze ho metown, beter kan niet." Bas: „We durfden het nu ook aan. Er is plek voor 10.000 men sen, meer dan de helft van de kaarten is al weg. Zo'n jubileum is ook een geschikt moment om artiesten met wie we hebben sa mengespeeld of veel zijn opge trokken eens uit te nodigen. „Zo zijn we ook bij Guus uitge komen. We hebben deze maand bij hem opgetreden, maar ontdek ten laatst ook weer de beelden waarop Guus in 2002 samen met ons Just The Way I Do zingt. Su per dat hij komt meevieren." Marcel: „Ik heb m'n ogen daar echt uitgekeken. Hoe vaak hoor je 36.000 man vanaf de eerste zin een liedje meezingen?" Spike: „We bestaan dan 15 jaar, maar zijn nog steeds een relatief jonge band. Met een nieuw mana gement en nieuwe platenmaat schappij, voelt het alsof we op een nieuw punt in onze loop baan staan. Het kan weer alle kan ten op en dat voelt lekker." WOENSDAG 24 JUNI 2015 door Ab Zagt Marcel Veenendaal zanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27