Vroomans eist geld en rechten op bij de FIFA willen massaal terug naar de staantribunes helden, vallende sterren en Latijns nationalisme. SPORT 17 „Onze eigenaar (Elchin Isayev) was ook directeur van de bank van Azerbeidzjan", vertelt Vroom ans. „De bank kwam door de cri sis in financiële problemen en me de daarom heeft de bank, die ook onze sponsor was, hem uit zijn functie ontheven. Gevolg daarvan is dat ik al drie maanden geen sala ris meer heb ontvangen. De spe lers ook niet. Zij hebben de com petitie nog wel afgemaakt, in de hoop dat het nog goed zou ko men, maar dat is nog steeds niet het geval." Vroomans keerde een maand geleden al terug naar Lommei (zijn woonplaats in België) en wacht nu af. „Ik acht de kans ech ter heel klein dat dit nog goed zal komen. Daarom heb ik mijn zaak ook bij de FIFA aangekaart om mijn rechten veilig te stellen. Ik heb nog een contract tot oktober 2017, maar verwacht eerlijk gezegd niet meer naar Inter Bakoe terug te keren. Op zich is dat jammer, want het was een mooi avontuur en we hadden een goed elftal dat als tweede is geëindigd in de com petitie. Maar van het elftal zal nu waarschijnlijk ook niet veel meer over blijven." Een van de spelers bij Inter Ba koe was Ruben Schaken. De rechtsbuiten en voormalig interna tional kwam begin dit jaar over van Feyenoord naar Azerbeidzjan, maar wacht dus ook al maanden op zijn geld. „Ruben is ook naar de FIFA gestapt", aldus Vroomans. „Als een speler een aantal maan den geen salaris heeft ontvangen, wordt zijn contract ontbonden en is hij transfervrij. Dat zal voor meer goede spelers bij Inter Bakoe gelden." Vroomans was in oktober 2014 nog vol enthousiasme het avon tuur aangegaan. De oud-spits was te hebben uitgemaakt. Een in heel Zuid-Amerika vrijwel dage lijks gebruikte krachtterm, maar als je een trotse Chileense scheids in zijn eigen huis zo noemt ben je het haasje. Dat nie mand wist voor hoe lang precies (Twee wedstrijden geschorst? Nee, één! Nee, toch niet: vier!), ach, het hoort bij Zuid-Amerika: niets is wat het lijkt, iedereen die wat te zeggen denkt te hebben zegt ook wat. Waar Vidal mocht blijven, ligt Neymar inmiddels er gens op een Braziliaans strand. Gelachen werd er ook, door de kleine broeders Bolivia en Peru, net in dienst getreden als hoofd opleidingen bij Roda JC, maar wil de deze kans niet aan zich voorbij laten gaan. „Flet was een uitda gend project in een mooi land. Ik woonde in het centrum van Ba koe, waar op dit moment de Euro pese Spelen worden gehouden. Dat is echt een geweldige stad. Over vijf jaar is het een tweede Dubai. En het werk was ook best mooi. Ik moest de scouting opzet ten en de jeugdopleiding van de 'Ik heb nog een contract tot eind 2017, maar verwacht niet naar Inter Bakoe terug te keren' club naar een hoger plan tillen. Dat was een mooie uitdaging en ik had dit werk nog best een paar jaar willen doen. Maar ik ben me nu al voorzichtig aan het oriënte ren. Onze Bulgaarse voorzitter heeft telkens toezeggingen ge daan, maar tot op heden is er niets gebeurd." Voor de televisie in Lommei zag Vroomans zijn twee oude clubs - De Graafschap en Roda JC - eind vorige maand via de nacom- petitie promoveren naar de eredi visie. „Dat was bijzonder om te zien en ook heel mooi", lacht Vroomans. „Ik gun ze het beide van harte. Ik vond het vooral mooi dat Vincent Vermeij het winnen de doelpunt voor De Graafschap scoorde tegen FC Volendam. Dat is toch een speler die ik nog naar Doetinchem heb gehaald. Geen verfijnde technicus, maar wel een spits die bij een club als De Graaf schap past." die verrassend naar de laatste acht slopen. Door Paraguay, de verliezend finalist van vier jaar geleden die het zaterdag op neemt tegen Brazilië. Makkie voor de Selegao? Op papier wel, maar pas op: in 2011 in Argenti nië twee keer sterker. Maar voor al de Argentijnen hebben lol. Zij bulken van de aanvallende klasse en hun sterren (Lionel Messi voorop) lijken fitter dan vorig jaar op het WK. Het begin was nog wankel tegen Paraguay (2-2, na een 2-0 voorsprong), maar twee zeges verder is Argentinië topfavoriet voor de titel. Vamos! digen naar het thuisfront te stu ren. Dat maakt alles groter, mee slepender en dramatischer. Vraag het Neymar, die andere ster die tijdens dit toernooi van zijn voetstuk viel. Beslissend in Braziliës openingsduel tegen Pe ru (2-1), met een goal en een ver bluffende assist op Douglas Cos ta voor de winnende goal. Maar een paar dagen later de risée van een heel continent door zijn dom me gele én rode kaart in het verlo ren duel met Colombia. En toen bleek hij a la Johan Cruijffin diens beste dagen ook nog de scheidsrechter voor hoerenzoon twee supportersvakken voor de harde kern: VAK 410 (zo'n 1600 plekken) en de F-side (4500). „In Vak 410 staat nagenoeg iedereen, bij de F-side ongeveer de helft", al dus een woordvoerder van de club die niet onwelwillend staat tegen over de komst van staantribunes. Het is bekend dat in De Kuip het Legioen ook graag gaat staan. „Als we tot staantribunes over gaan moet het wel zo zijn dat we een veilige sfeer creëren. Dat zou kunnen door echte staanplaatsen te maken, bijvoorbeeld door het plaatsen van klapstoelen met beu gels waardoor een zittribune snel in een staantribune kan worden omgeturnd. Waarbij uit oogpunt van genoemde veiligheid de trap pen dan wel echt vrij moeten blij ven zodat bij een eventuele calami teit snel kan worden gehandeld." Veiligheid en bouwconstructie, het zijn de mitsen en maren van enkele clubs. PSV verrichtte daar zelf al onderzoek naar. „Bouwtech nisch zit er nog een aantal haken en ogen aan, want bij de bouw van staantribunes kom je toch ook aan het fundament van het stadion", weet algemeen directeur Toon Gerbrands. „Bovendien stelt de KNVB dat er trappen aan de buitenkant van het stadion moe ten komen en dat er geen gebruik gemaakt kan worden van de be staande trappen. We zijn be nieuwd naar het nieuwe eisenpak ket van de bond." Het is om die reden dat FC Gro ningen en Vitesse staantribunes op korte termijn niet zien komen. „Door de huidige KNVB-eisen is het voor ons moeilijk te realise ren. Als de regelgeving verandert, zullen wij het heroverwegen en opnieuw in gesprek gaan met on ze supporters, want we weten dat deze wens bij hen leeft", zegt Vit- esse-directeur Joost de Wit. Het zijn de enige geluiden van terughoudendheid. Heracles krijgt straks in het nieuwe stadion twee staantribunes. Heerenveen denkt aan uitbreiding, net als PEC Zwolle. Nijkamp: „Eventueel een tweede aan de andere kant van het stadion." Bij NEC is het al zo ver: dat heeft behalve de staantri bune van de harde kern (270) een tweede gelegenheid met de capaci teit van 367. WOENSDAG 24 JUNI 2015 passie en trots door Raymond Willemsen LOMMEL. Aan het avontuur van Ro land Vroomans (47) in Azerbeidz jan is voortijdig een einde geko men. De voormalig technisch mana ger van De Graafschap was sinds oktober 2014 technisch directeur bij topclub Inter Bakoe, maar heeft al maanden geen geld meer ontvan gen. Roland Vroomans De Kuip kent officieel geen staanplaatsen, maar slechts weinigen van het Feyenoord-legioen volgen de wedstrijden zittend, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17