Clubs en fans in de eredivisie De Copa América, het toernooi van heetgebakerde 16 Doelman Nordfeldt naar Swansea Matchfixing bij Italiaanse clubs 'Blatter komt naar WK-loting' Toernooi om Zuid-Amerikaans kampioenschap gaat verder met kwartfinales en zonder Neymar. Ronald Koeman junior naar FC Oss Ronald Koeman junior maakt de overstap van Almere City FC naar FC Oss. De 20-jarige doelman, zoon van oud-international Ro nald Koeman (de huidige trainer van Southampton), hoopt bij de Brabantse club zijn debuut in de eerste divisie te maken. In de afge lopen twee seizoenen bij Almere City FC kwam het daar nog niet van. Koeman krijgt bij FC Oss con currentie van Nick Hengelman en Xavier Mous. Veldwijk nieuwe spits van PEC Zwolle PEC Zwolle heeft in Lars Veldwijk (23) een nieuwe spits gevonden. De verliezend bekerfmalist huurt hem voor een jaar van de Engelse club Nottingham Forest. PEC Zwolle heeft tevens een optie tot koop bedongen op de 1,96 meter lange spits, die in het seizoen 2013-2014 met dertig doelpunten voor Excelsior topschutter werd van de eerste divisie. Veldwijk volgt de Tsjechische topschutter Tomas Necid op in Zwolle. Swansea City heeft doelman Krist offer Nordfeldt overgenomen van sc Heerenveen. Hoeveel de club uit de Engelse Premier League be taalt voor de Zweedse internatio nal is niet bekendgemaakt. Nord feldt, die gisteren zijn 26e verjaar dag vierde, heeft na medisch te zijn goedgekeurd zijn handteke ning gezet onder een driejarig con tract. Hij moet bij Swansea de strijd aan met de Poolse keeper Lu- kasz Fabianski. Heerenveen nam Nordfeldt begin 2012 transfervrij over van IF Brommapojkarna. Sindsdien verdedigde hij in 119 wedstrijden het doel voor de Frie zen. Calderwood coach Silvolde én CA Eagles DOETINCHEM. Voet- balcoach Scott Calder wood wordt komend seizoen assistent-trai ner bij eerstedivisie- club Go Ahead Eag les. De 36-jarige Doet- inchemmer is ook coach bij Silvolde waarmee hij promo veerde naar de hoofd klasse. Hij gaat beide functies combineren. Voetbalclub Catania is mogelijk de spil in een omvangrijke omko pingszaak. De Italiaanse politie ar resteerde gisteren clubvoorzitter Antonino Pulvirenti en zes andere verdachten. Zij worden ervan be schuldigd afgelopen seizoen tegen standers te hebben omgekocht, om Catania zo voor degradatie uit de Serie B te behoeden. De politie kwam het schandaal met afluister apparatuur en video-observatie op het spoor. De verdachten zouden omgekochte spelers rond de 10.000 euro hebben betaald om hun wedstrijden tegen Catania op zettelijk te verliezen. Ook Serie D-club Messina zou zich dit jaar schuldig hebben gemaakt aan ma nipulatie van vijf wedstrijden. Doelman Van Duin op weg terug naar NEC Marco van Duin staat voor een overgang naar NEC. De Noord- Hollander moet de derde keeper worden in Nijmegen. De transfervrije Van Duin (27) maakte van 2010 tot 2012 al deel uit van de NEC-selec- tie en kwam daarna uit voor Sparta Rotter dam en Almere City. WK-duel van voetbalsters Oranje op site De voetbalsters van Oranje hebben heden ochtend om 04.00 uur in Vancouver het WK-duel tegen rege rend wereldkampi oen Japan gespeeld. De uitkomst en een verslag van het laatste duel uit de kwartfina les vindt u op de web site van deze krant: www.dg.nl De Russische organisatie van het WK voetbal in 2018 rekent voor de loting op 25 juli in Sint-Petersburg op de komst van de omstreden FI- FA-voorzitter Sepp Blatter. „Na tuurlijk is hij erbij", liet de minis ter van sportzaken Vitali Moetko weten. „Het hele hoofdbestuur zal er zijn en ook vertegenwoordigers van alle 209 lidstaten van de FI FA." De afzwaaiende Blatter (79) houdt op 20 juli een vergadering met het hoofdbestuur van de FI FA, die door beschuldigingen over omkoping en corruptie zwaar is getroffen. In dat overleg wordt een datum vastgesteld voor een buitengewoon congres waarbij een nieuwe voorzitter van de we reldvoetbalbond wordt gekozen. n uw hoofd zal het waar schijnlijk niet snel opko men: midden in een perio de van belangrijke verga deringen, eindejaarsge- sprekken of pak 'm beet examens, even een avondje naar het casino en een paar bacootjes achterover slaan. In het hoofd van Arturo Vidal, sterspeler van Chili, kwam het wél op. En met grote gevolgen: al dan niet be dwelmd door de alcohol reed hij zijn net bij de dealer opgehaalde Ferrari in de prak. Niemand raak te gelukkig gewond, maar heel Chili hield de adem in. Een zwa re sanctie dreigde en dat kon het gastland van de Copa América na tuurlijk niet gebruiken. Miraculeus genoeg kwam Vi dal er na een nachtje cel vanaf met een voorlopige rijontzeg ging, al is hij wel onderwerp van justitieel onderzoek. Zoals zo vaak waren ook bond en coach mild: de middenvelder betuigde tijdens een live uitgezonden pers conferentie huilend zijn spijt aan volk en vaderland en mocht als vanzelfsprekend bij de ploeg blij ven om op het veld zijn berouw kracht bij te zetten. Geen voor beeld stellen voor bijvoorbeeld de jeugd die opkijkt tegen dit soort voetbalhelden, maar de mantel der liefde. Bienvenidos a Chile, welkom op de Copa América! Ja, Jorge Sampaoli, bondscoach van Chili, zou daar gek zijn. Heeft hij einde lijk een topselectie bij elkaar en ligt de weg naar de finale gepla veid met op het oog louter te ne men hobbels, in eigen land nog wel, gaat hij zijn ploeg niet ampu teren door een van zijn beste spe lers weg te sturen. Geef hem eens ongelijk. Wie Sampaoli langs de lijn soms met wijd open gesperde ogen als een bezetene ziet fulmineren tegen scheids- en grensrechters weet: die heeft een hele natie op zijn nek. Winnen is het enige dat telt in dit prachtige theater van emotie, vallende sterren en nationalisme. Anders beland je op het hakblok van honderden opvliegende La tijns-Amerikaanse journalisten, die evenzeer supporter zijn als voetbalvolger. Niet alleen de spe lers springen met de hand op het hart in de houding voor het volks lied. Winst zorgt voor euforie op de perstribunes, bij verlies huilt het journaille mee. Om in hun verslagen meteen een rijtje schul- Als je een trotse Chileense scheids in zijn eigen huis een boerenzoon noemt, ben je het haasje. staand een eredivisiewedstrijd te kijken? De meeste jonge fans we ten amper wat dat is sinds het verbod in 1989. De antwoorden liggen in Heerenveen en Zwolle. „Een staantribune werkt sfeerver- hogend, dat is bij ons bewezen", zegt technisch directeur Gerard Nijkamp van PEC Zwolle. „We willen een jonger publiek trek ken. Dat kan het best door mid del van een staantribune", stelt collega Hans Vonk van Heeren veen. Ze weten waarover ze praten. Beide clubs hebben een (kleine) staantribune die sinds het begin van deze eeuw weer is toege staan. Nu kun je in zeven eredivi siestadions staand voetbal kijken. Uit een enquête van deze krant onder de achttien clubs blijkt dat de rest het voorbeeld van de ze ven wil volgen. De eredivisie wil weer gaan staan. „Gevoelsmatig past het bij deze club om een of meerdere staanvakken te heb ben", zegt een woordvoerder van Feyenoord. „Mede om die reden is Feyenoord een van de initiatief nemers geweest om dit weer hoog op de agenda van de KNVB te krijgen en het is mooi dat dit dankzij de bond nu een landelij ke aanpak krijgt." De voetbalbond verricht mo menteel onderzoek naar de haal baarheid van meer staantribunes. „Het uitgangspunt is meer wed- strijdbeleving. We hebben gecon stateerd dat de roep om staantri bunes toeneemt bij clubs en fans. Nu gaan supporters vaak staan op zittribunes en gangpaden die hier niet voor zijn ingericht. Dat 'We hebben geconstateerd dat de roep om staantribunes toeneemt bij clubs en fans' Koen Adriaanse KNVB kan gevolgen hebben voor de vei ligheid", aldus Koen Adriaanse van de KNVB. Het is de algemene teneur in de meeste stadions: veel staande fans op zitplekken. Ajax heeft Sport DOELMAN HEERENVEEN HUURLING Kristoffer Nordfeldt is klemvast tegen Ajax. foto ANP TRAINER OMKOPING TRANSFERVRIJ www.dg.nl FIFA Het theater van door Joost de Jong door Dennis Jansen ROTTERDAM. Hoe het is om De voetbalsterren Arturo Vidal, Neymar en Lionel Messi (vlnr).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16