O.84 'Moordenaar Raja luisterde haar af Cl «jf'A Swegtdeal 'Ik hoop dat het niet te geaccidenteerd is' Lease en profiteer van de beste service! NIEUWS 13 Ook een groep Nederlands 60-plussers rijdt de komende Tour de France. Op de tandem. De oudste deelnemer is 87. n Reddingsactie voor oude koe garantie 32% korting HAZERSWOUDE-DORP. Toen Jos Wezelenburg 70 was, vroeg hij aan zijn arts: wat kan ik nog? Z'n wekelijkse hardlooprondes door het Groene Hart hadden nogal wat slijtagesporen in zijn lange lijf achtergelaten. „Die dokter zei: 'nou meneer, u kunt nog een wandelingetje op de boulevard van Noordwijk ma ken'. Toen vroeg ik: Mag het ook die van Scheveningen zijn? Want die vind ik persoonlijk mooier." Twee pretoogjes lichten op, 87 is hij inmiddels, maar nog altijd uiterst sportief. Op de dag van dat doktersbezoek is hij begon nen met een reeks bewegingsoe feningen, die hij al 17 jaar lang dag in, dag uit herhaalt - 40 mi nuten lang. Op maandagochtend wat later dan in de rest van de week, want dan staat hij eerst anderhalf uur aan de tafeltennistafel, op de plaatselijke vereniging in Hazers- woude-Dorp. „En dat gaat er nog flink hard aan toe, zeker bij het dubbelspel." Fietsen deed hij de laatste ja ren graag, door de schier onein dige polders tussen Leiden, Al phen aan den Rijn, Gouda en Zoetermeer. Z'n vrouw kan al een tijdje niet meer mee. Sinds oktober zit ze in het verzorgingstehuis, een kilometer verderop. Haar geheu gen laat haar meer en meer in de steek. Sip: „We delen helaas niks meer." Vorige week zondag vertelde hij zijn vrouw tijdens zijn dage lijkse bezoek dat hij wielrenner zou worden. „Ze vroeg: maar daar ben je toch veel te oud voor? En daar had ze natuurlijk ook ge lijk in." Iedere dag doet hij bewegingsoefeningen, die hij al 17 jaar lang dag in, dag uit herhaalt - 40 minuten lang En toch is het zo: Wezelen burg 'debuteert' volgende maand in de Tour de France, als renner van een pensioenploeg. Verzeke raar a.s.r. wil laten zien dat zestig plussers nog niet oud zijn en gaat met ze over het parcours van de Tour fietsen. Duo's, op tandems, verkennen onder aanvoering van oud-prof- wielrenner Thomas Dekker de wegen die later het decor van 's werelds grootste wielerwedstrijd vormen. Wezelenburg, verreweg de oudste deelnemer, is aan een 20 jaar jongere kompaan gekoppeld ('z'n achternaam is Duiven, we gaan dus vliegen') voor de op één-na-kortste rit: de ploegen tijdrit van 28 kilometer. „De ope ningsetappe door Utrecht (13,8 ki lometer tegen de klok, red.) was misschien logischer geweest, maar kennelijk maakte ik op de selectiedag indruk." Ziedaar, de pretoogjes schieten weer aan. Ze hebben op die dag 50 kilo meter gefietst, maar ook de be hendigheid op de tandem getest. „Eerlijk waar, alsof ik er al jaren op reed. Alleen die klikpedalen, daar kon ik niet aan wennen. Daar hebben ze me toen uit moe ten helpen." Op het dressoir liggen twee pe dalen met lederen toeclips. „Daar kan ik wel mee overweg en zo kan ik ook wat kracht geven. Pri ma." Praktisch. Nuchter. „Dat ben ik. Ik heb me ook nog niet in het parcours verdiept, ik hoop dat het niet te geaccidenteerd is. Als ik hier in Nederland 50 kilometer kan rijden, moet 28 in Frankrijk ook wel lukken." Toch maar even opgezocht: 'Wezelenburgs etappe' eindigt met de beklimming van de Cöte de Cadoudal, een kuitenbijter in het grillige zuiden van Bretagne. Een kilometer serieus klimmen. Hij zal alle kracht nodig hebben. En zijn felle pretogen nog meer. Toch geen strafkorting 'Al 900 meldingen voor pgb-claim' Bij de Stichting PGB Schadeclaim hebben zich gisteren al negenhon derd particuliere zorgverleners ge meld omdat ze hun geld niet of te laat hebben gekregen van de Socia le Verzekeringsbank. Dat heeft voorzitter Oscar van Oorschot la ten weten. Eerder bepaalde de rechter dat een zorgverleenster die werkt voor iemand met een persoonsgebonden budget, extra geld moet krijgen omdat haar sala ris te laat is uitbetaald. Als een werkgever loon te laat uit betaalt, heeft een werknemer in principe recht op een verhoging. Samsung UE40H6400 ■J Iedere 3 jr een nieuw model V Gratis bezorgen installatie V Volledige service en E4SY4 SERVICE 'Binnentankvaart verliest koers' De binnentankvaart beleeft moei lijke tijden, terwijl er meer lading wordt vervoerd. Met de droge la dingvaart gaat het juist iets beter. Dit blijkt uit een apport van het ING Economisch Bureau. Tot 2014 werd de aanhoudende nieuwbouw en schaalvergroting van tankers nog redelijk goed door de markt opgevangen, maar door de uitbreiding van tankop slagcapaciteit aan de wal is het evenwicht in de markt ver stoord. „Dit zorgt voor lage vrachttarieven en grotere onder linge verschillen." Bestellen doe je op sweetdeal.nl HOOFDDORP. De eergisteren in Hoofddorp doodgeschoten Raja Draaisma vond een week of acht geleden afluisterapparatuur in haar auto en huis. De 35-jarige vrouw zou daarvan aangifte heb ben gedaan bij de politie, tegen haar ex-vriend. Hij is aangehou den en wordt ervan verdacht haar te hebben vermoord. Ferry de G. had volgens vrien dinnen van Raja een maand of negen een relatie met haar. De 34-jarige Zaandammer zou zó ja loers zijn geweest, dat hij zelfs af luisterapparatuur in haar auto en haar huis had geplaatst. Toen Raja de afluisterappara tuur ontdekte zou ze de relatie met hem hebben verbroken, zegt Manja Kulk, die haar schoon heidssalon naast de nagelstudio van Raja heeft. Dat de relatie voorbij was, kon Ferry echter moeilijk verkroppen. Regelmatig heeft hij haar proberen terug te krijgen, dan weer huilend, een andere keer boos. „Hij nam dan zelfs zijn dochter mee en zei: ze mist je zo. En dan liet ze hem maar weer even binnen," zegt Kulk. Dat hij haar op straat dood zou schieten, kon niemand van tevoren vermoeden. Ferry sloeg op de vlucht, maar meldde zich gisteren zelf bij de politie. Hij werd direct aangehouden. Bij zijn huis in Zaandam is meteen onderzoek gedaan. De politie wil niet bevestigen dat Raja eerder aangifte deed van de afluisterpraktijken en dus ook niet wat daarmee is gedaan. Raja laat een dochtertje na van bijna 8 jaar. WOENSDAG 24 JUNI 2015 p/dag De 87-jarige Jos Wezelenburg gaat de tijdrit van de Tour de France rijden, foto MARCO DE SWART door Jeroen Schmale DEN HAAG 'UWV gaat soepel om met fouten' Mensen met een WW-uitkering hoeven geen boete te betalen als ze een fout maken met het opgeven van hun bijverdiensten. Vanaf 1 juli mogen uit keringsgerechtigden van hun bijverdien sten 30 procent hou den. Die bijverdien sten moeten ze alleen wel maandelijks opge ven op de website van uitkeringsinstantie UWV, ook als ze geen cent hebben verdiend. De verwachting is dat daarmee de eerste maand nog veel fout zal gaan. Het UWV heeft honderd extra mensen klaar staan om te helpen. Minister Asscher zei gisteren tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer dat fouten of vergissingen niet afgestraft worden en dat het systeem snel zal wennen. Fouten worden de maand erna aan de hand van de opgaven van de werkgever ver rekend. Wie niks in vult, wordt daarover gebeld door het UWV. Als het formu lier op de website als nog is ingevuld, duurt het drie tot tien da gen voor het geld is overgemaakt. Mensen die geen ver anderingen hebben, hoeven dat alleen maar te bevestigen in een vooraf ingevuld scherm op de UWV-si- te. Er loopt ook een voor lichtingscampagne. RIJSWIJK AMSTERDAM Enkele weken geleden haalde koe Tolbert 568 het nieuws. Het dier haalde de productie van 100.000 kilo melk. Ook werd bekend dat ze binnenkort naar de slacht moet. De Partij van de Dieren en de Stich ting Hanna willen het 13 jaar oude dier een onbezorgde oude dag be zorgen, via crowdfunding en Facebook. foto Bram Petraeus door Victor Schildkamp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13